A történet középpontjában az uralkodó hat felesége áll, amelyek közül kettőtől elvált, egy meghalt az örökös megszülésekor, kettőt lefejeztetett; csak egynek volt akkora szerencséje, hogy özvegyként megúszta a dolgot.
VIII. Henrik magánélete (1933) 9★
Szereposztás
Várólistára tette 10
Kiemelt értékelések
A film feléig fenntartja az érdeklődést, de a sokadik feleségnek már a neve sem érdekelt. Vontatott, unalmas lett a vége. Két mondatban még reagált a kor világeseményeire, de mást nem nagyon lehet értékelni.
Hát ez a film nagy csalódás volt. Kordát a Bagdadi tolvajjal és a Dzsungel könyvével ismertem meg, és a producerkedés után kíváncsi voltam a rendezői munkájára.
Vontatott volt, ebből kifolyólag unalmas és lényegében kicsit semmitmondó.
Sokszor átrágva magamban az alkotást – régiekről nem szeretek elhamarkodott véleményt alkotni, mert más kor, más elvárások, más értékrend és efölött hiba lenne elsiklani – arra jutottam, hogy a filmnek volt egy alapkoncepciója, miszerint Henrik a tragikus hősszerelmes, aki végig csak a boldogságot keresi, és a sors kegyetlensége, hogy nem találja meg. Csak hát ez a történelmi ismereteim alapján erősen hiteltelen. Hogy romantikus hősként tekintsek rá. Akkor már inkább a Folytassa Henry! áll közelebb az én Henrik-képemhez.
Meg valahogy a film jellege hiányzott nekem. Mert nem volt igazi jellege. Nem volt olyan hű de hiteles történelmi. Nem volt szépen kidolgozott romantikus. Sem dokumentumhűséget hajházszó. Sem vicces. Sem lendületes.
Nem szenvedtem, de végiguntam. Sajnálom.