A középkorban vagyunk a barletta-i csatában. Fieramosca és négy társa, hogy megmeneküljenek az éhhaláltól, a spanyolok mellé szegődnek zsoldoskatonának. Amint sikerül bejutniuk az ostromlott várba, Fieramosca megragadja a faltörő-kost és tisztogatni kezd az ellenség soraiban, ezért jutalmul egy… [tovább]
Zsoldoskatona (1976) 62★
115' · francia, olasz · akció, kaland, dráma, vígjáték, történelmi, életrajzi 12 !
Szereposztás
Gyártó
Mondial Televisione Film
Cité Films
Les Films Jacques Leitienne
Imp.Ex.Ci.
Labrador Films
Kedvencelte 6
Várólistára tette 15
Kiemelt értékelések
Bud Spencer egyik legeredetibb filmje, amely első blikkre ugyan egy Akit bulldózernek hívtak, középkori környezetben, azonban jóval komplexebb jelenetekkel bír. Sok esetben ugyanis meglehetősen komollyá válnak a dolgok, érezhetőek a vidám jelenetek mögött meghúzódó nagyon is komoly konfliktusok. Úgy, hogy közben azért nagyrészt mégis nevetni fogunk rajta, teljesen őszintén.
Eddig azt sem tudtam, hogy létezik, most pedig toplistás önálló Bud darabot avattam. Kicsit Gyalog galopp (1975), kicsit A lator (1980) humora van, de itt a film egy bizonyos pontján azért történik egy-két komoly dolog, amitől szinte egyik pillanatról a másikra fagyott le a mosoly az arcomról. Aztán visszatért a jókedv, de a kizökkenés után kicsit finomabb formában.
Ez egy marha jó vígjáték! Talán kevésbé ismert Bud Spencer-film, de remek szereplők, szövegek és jelenetek vannak benne.
Bud hozza a formáját, de Bracalone, az íródeák szerepében Enzo Cannavale is emlékezeteset nyújt. Az eredeti szinkron (természetesen Bujtor Istvánnal) szintén kiváló.
Majdnem olyan jó, mint a Gyalog galopp, ráadásul a két filmet egy hét különbséggel mutatták be Magyarországon 1977 augusztusában.
Még jó, hogy utánanéztem, mert cím alapján simán azt gondoltam, valami középszerű akciófilm, ehhez képest egy középkorban játszódó komédiát kaptam Bud Spencer főszereplésével. A történetben a sok vicces helyzet, beszólás mellett a mondanivaló is tetszett, vagyis hogy nem kell nemesnek és lovagnak lenned ahhoz, hogy igazi hős lehess. A tizenhárom bajvívó összegyűjtésén jókat kuncogtam, a középkorra jellemző díszletek, főleg a harcászati eszközök lenyűgözőek voltak, a filmvégi csattanó is ötletes lett. A Piedone-filmek Caputója, mint nagyszájú íródeák fantasztikus pillanatokkal szolgált, de ugyanez mondható el a többi harcosról is, s persze ott volt Bud Spencer, mint erős, jólelkű, ravasz vezető, aki mindig kieszelt valamit, amivel megnyerhetik maguknak az egykori zsoldostársakat. Egy szó, mint száz, örülök neki, hogy belebotlottam ebbe a számomra eddig ismeretlen filmbe, mert jó kis délutáni kikapcsolódás volt.
Nagyon szeretem, van benne kaland, kis romantika, pajkos és vicces, középkor, Itália és a Francik ellenségeskedése, Bud Spencer és Caputo végre nem csak a Piedone-ban játszik együtt :D :D :D jópofa imádom, a Banános Joe; Rabló-pandúr; Bombajó bokszoló; Seriff az égből (a balaldás zene miatt, amikor a gyereket el akarják venni, de úgy küzd érte – megmaradt pillanat)
mellett a szintén olyan film, amit imádok, amiben egyedül szerepel Bud.
Az öreg Budnak talán a legjobb filmje a Banános Joe-n kívül amit Terence hiányában forgatott! Gyerekkorom egyik nagy kedvence, sokszor újranézős örök kedvenc marad.
Népszerű idézetek
Majd úgy csinálom, hogy ne fájjon. De figyelmeztetem önöket, hogy ezt a pofont nem illik visszaadni.
– Egy porcelánbili széttört a fejemen! Engedjetek vissza, engedjetek vissza! Forró olajat öntenek rám! Segítség! Az anyátokat! Nem is forró, éppenhogy langyos.
– Persze, mert egy vödör pisát zúdítottak a nyakunkba ezek a neveletlen spanyolok. Azért a forró olajnál egy fokkal jobb.
– Neked! A nagyját én szopogattam el!