Peter Bowman amerikai olajmérnököt túszul ejtik egy dél-amerikai országban. Cége felfogadja a hivatásos tárgyalófelet, az ausztrál antiterrorista katonát, Terryt. Az olajcég közben csődbe jut és megvonja a támogatást. A túsz felesége, Alice maradásra bírja az utolsó reményt jelentő… [tovább]
Túszharc (2000) 49★
Szereplők
Gyártó
Castle Rock Entertainment
Bel Air Entertainment
Anvil Films
Várólistára tette 16
Kiemelt értékelések
Túszharc (2000) 74%
Megindító és részletekbe menően hiteles alkotás, ám annál hosszabb és kevésbé izgalmas. Szerencsére nem volt elviselhetetlenül durva a látvány, de kellőképp húsbavágó, átéreztem a túsz szenvedéseit. A színészek elég visszafogottan játszottak, azt viszont értékeltem, hogy a szerelmi szál nem bontakozott ki, hanem csak sejttették az erős érzelmeket. Mégis hogy nézett volna ki, ha a túsztárgyaló megmenti a mérnököt, aztán lelép a nőjével?
Túszharc (2000) 74%
Negyed évszaddal később, mai szemmel nem annyira ütős, egy kicsit ZS kategória a látvány. Valóban unalmas, de én elnézem neki. Jó, hogy volt benne az a bizonyos romantikus felütés, nekem átjött és megmozgatott. Utóbbi fajsúlyosabb volt, mint az összes többi akciójelenet és emberáldozat együttvéve. Meg Ryan választása szerintem telitalálat, nincs az az erős férfi (még egy kommandós sem), aki ne gyengülne el a nézésétől :)!