Amikor Stuart, a hajléktalan alkoholista találkozik Alexander Masters íróval és jótékonysági munkással, valószerűtlen barátság veszi kezdetét. Miközben Masters egyre többet tud meg Stuart erőszakos múltjáról, traumás gyermekkoráról, megkérdezi a férfit, hogy megírhatja-e a történetét. Stuart… [tovább]
Stuart: Visszapörgetett élet (2007) 101★
Képek 16
Szereposztás
Kedvencelte 28
Várólistára tette 136
Kiemelt értékelések
Tavaly ősszel találtam rá erre a filmre HBO GO-n, úgyhogy nagyon megörültem, mikor láttam, hogy még mindig fent van. (Sőt, 2021-ig elérhető, úgyhogy hajrá, emberek!) A film az elején nagyon viccesen indult, percenként hatalmasakat nevettem, aztán a végére elég komollyá vált, de nem a rossz értelemben – olyan észrevétlenül csúsztunk át vígjátékból drámába, hogy az cseppent sem vont le a film értékéből. Stuart története elképesztő – és az ember először nem érti: ha van családja, miért él az utcán? Aztán haladunk visszafelé és sorra derülnek ki a dolgok, Te pedig sajnálod Stuartot, együtt érzel vele, és bánt a tudat, hogy rajta kívül még hány száz ember jár így, és te nem tudsz tenni ellene. Ledöbbentő film, a környezetben élő tragédiáról, bámulatos színészi alakításokkal (először csak Tom Hardy-t csodáltam, de rájöttem, hogy Benedict legalább annyira elképesztő szintet hoz). Szívem szerint mindenkivel megnézetném.
A családommal néztem meg ezt a filmet, így ez a körülmény is sokat jelent, de persze nem csupán ettől lett kedvenc. :)
Szeretem az ilyen témájú és jellegű filmeket. Az ilyet érdemes megnézni. Megható és vicces is. Hardy és Cumberbatch nagyon jó páros.
A film, amiben cenzúrázatlanul láthatod Tom Hardy egész testét meztelenül, de tényleg. Meztelenül.
Btw nagyon szeretem az igaz történet alapján készült filmeket, Stuart története is nagyon érdekes volt és szomorú, de nekem a film nagyon gagyi volt. Nem a történet, nem a színészek, hanem a kamerafelvétel: néha úgy éreztem, mintha telefonnal vették volna fel. A másik ami nagyon idegesítő volt, az Tom Hardy magyar hangja, valami iszonyat volt másfél órán keresztül hallgatni.
Tom Hardy és Benedict Cumberbatch – nem semmi páros. Mindketten nagyot alakítanak ebben a filmben. Érdekes volt a történet is és többször is meglepett mikor derültek ki újabb és újabb dolgok… Hány ember él ma is az utcákon ilyen és más hasonlóan tragikus történettel… Ezek után meghallgatnám mások történetét is.
Imádtam ezt a filmet. Két ekkora őstehetséget egy filmben… Azt hittem lehetetlen. Féltem is tőle, hiszen azt hittem az egyik nyomatva lesz a másik kárára, de nem. Háttérbe húzódik az egyik és előtérbe jön a másik, ha az a szükséges. Ilyen egy jó film. ♥
Azért nem semmi, hogy Hardy már itt olyan alakítást nyújtott ami szerintem élete egyik legjobbja volt és az ő karakterét remekül egészítette ki Cumberbatch, aki szintén parádésan játszott. Ha több pénzből készült volna és nagyobb figyelmet kap…..korábban fölfedezzük őket, de nem baj, mert legalább jól jártak a kincskeresők! :)
Elég kemény dolgokat mondanak ebben a filmben, de ezek végül is képben alig jelennek meg, inkább csak a következmény, amivé Stuart lett. Így is megrázó film, bár BC még eléggé Hugh Grant-es ebben a moziban. Számomra agyoncsapta a filmélményt az operatőri felfogás, miszerint mindent élesen telibevilágítottak, mint egy amatőr érettségi videóban.
Az egyik pillanatban megmosolyogtat, a következőben megdöbbent, majd megnevettet, míg végül darabokra szaggatja a szívemet. Stuart és Alexander csodálni való emberek, mindketten, remek színészi játékkal életre keltve.
Vajon mennyi Stuartéhoz hasonló sorsú és múltú ember mellett megyünk el az utcákon, sikátorokban és aluljárókban…?
Zsepi nélkül senki ne kezdjen neki a filmnek… Mert egyébként mindenkinek kötelező darab ám!
Népszerű idézetek
Stuart Shorter: Néha úgy érzem, a Gonosz gyermeke vagyok. Beengedtem a Gonoszt és most nem tudom kiűzni. Próbáltam kiégetni, kivágni magamból, de rá se bagózik. Megértem. Nem akar hajléktalan lenni.
Stuart: Hogy jutottam idáig? Mi ölte meg a kisfiút, aki voltam? Ez izgatja az átlag polgárt.
Stuart: Van egy pokoli jó ötletem a kampányhoz. Ja, a tévébe is bekerülünk vele és nem is erőszakos. Ha az emberrablást kihagyjuk.
Alexander: Ő Stuart Shorter. Csavargó, alkoholista, heroin függő, szociopata, utcai szónok, akinek a gyengéi a csillogó fémes élek, ahogy ő hívja őket. Mi ezeket a tárgyakat késként ismerjük.
Alexander: 3 hónappal később valóra váltottuk Stuart pokoli jó ötletét: letáboroztunk a belügyminisztérium előtt, hogy így vegyük rá az akkori belügyminisztert, Jack Straw-t, hogy engedje szabadon Ruth-ot és John-t. Ez még mindig jobb volt, mint Stuart másik ötlete, hogy raboljuk el a minisztert. Stuart szerzett nekünk járművet. Isten tudja, hogy.
Stuart: A nevem Stuart Clive Shorter és szeptember 19-én születtem, 1968-ban.
Alexander: Mm!
Stuart: Igen.
Alexander: Szóval akkor, 33 éves vagy.
Stuart: Igen, 33, és csak öregebb leszek, mint mondják. Az életem pedig, ellentmondásos és nyomorúságos volt. Hát igen…