Sabiiro no Armor (Sabiiro no Armor 1.) (2017) 1★
japán · dráma, fantasy, történelmi, színházi felvétel
Képek 9
Szereposztás
Kedvencelte 1
Várólistára tette 2
Kiemelt értékelések
Úgy ültem le megnézni ezt a színdarabot, hogy tudtam, a cselekménye eltér az animéjétől, de ettől független próbáltam némi összefüggést keresni köztük, de igazából nincs. Eleinte gondoltam, hogy lehet az anime egy előzmény szerűség, de nem, mivel a Saika klán először itt sem ismerte Nobunagát – legalábbis személyesen nem-, ezért nem lehet előzmény. Viszont Sarah és Nobunaga kapcsolata hasonló volt itt is, bár annyira nem mentek bele a történetükbe, szóval az anime készítői ezzel a kapcsolattal úgy játszhattak, ahogy akartak. Itt a szereplők sem lettek annyira bemutatva, csak kapunk egy zsoldos csoportot, akik a Saika klán néven ismertek, szóval az ő karaktereik is úgy lettek alakítva az animében, ahogy akarták – legalábbis, amíg a többi színdarabot nem látom, addig így gondolom.
A történet alapja itt is – mármint általában, amiben Nobunaga szerepel – a Honnouji incidens, ahol ugye Akechi Mitsuhide elárulja Nobunagát. Itt annyi a csavar, hogy Kennyo varázserejének köszönhetően válik árulóvá, miközben a Saika klán is belekeveredik a dologba, s Nobunaga mellett harcolva próbáljál legyőzni Kennyot.
Tetszett a színészek alakítása, különösen Sato Taikié, Masuda Toshikié és természetesen Terumáé. A színdarab már-már musical volt, és a legtöbb dalt is ők énekelték illetve Kennyonak volt egy segítő szerzetestársa, ő énekelt még, és ő is nagyon jól, nagyon szépen énekelt. Külön tetszett még Teruma és Masuda Toshiki mimikája is, nagyon sokat hozzátettek a karaktereikhez.
Néhány szereplő személyisége is változott az animére, Kurohyo nem volt annyira dühös jellem, mint az animébe, Ageha is férfiasabb volt a kinézete ellenére, csak néha viselkedett igazán nőiesen, nekem mindkét karakternél az animeverziós egy picit jobban tetszett, talán csak azért, mert itt tényleg nem sok szerepük volt, nem lettek igazán bemutatva, így megismerni sem nagyon lehetett őket. Deku is kicsit másabb volt, mint amilyen az animében lett, illetve Nobunaga sem olyan volt, mint ahogy az animéből megismertem, viszont ő itt is, ott is kedvenc lett.
Az animét is szerettem, úgyhogy nem is volt kérdés, hogy a színdarabot is fogom, ráadásul sok karakternek ugyanaz adta a hangját, mint aki játszotta őt a darabban, úgyhogy ez még egy plusz volt, ami miatt tetszett.
Folytatása
Összehasonlítás |