A 40. születésnapja felé közelítő Jane Austen látszólag boldog hajadonként él, regényei hősnőihez hasonlóan szellemes és bájos hölgy. Mégis, mikor ifjú unokahúga, Fanny megkéri, hogy segítsen neki a potenciális férjjelöltjei között válogatni, Jane magabiztos higgadtsága megrendül, ahogy… [tovább]
Miss Austen bánata (2008) 55★
90' · amerikai, egyesült királysági · dráma, romantikus, történelmi, életrajzi 12
Képek 1
Szereposztás
Gyártó
British Broadcasting Corporation (BBC)
NOVA/WGBH Boston
Kedvencelte 4
Várólistára tette 74
Kiemelt értékelések
Annyira szép lelke volt Jane Austen-nek…el tudom képzelni, hogy a valóságot tükrözik a róla készült filmek. Gyönyörű, de szomorú történet az írónő életéről. Megtudjuk, hogy milyen összetartó családja volt, imádta a testvéreit, mindig segítettek egymásnak. Nagyon szegények voltak, de szépen éltek. Sorba jöttek a szerelmek, de ő mindenkit elutasított, mert aki gazdag volt, ahhoz nem ment hozzá, mert nem szerette. Akit meg szeretett, két szegény minek legyen együtt még szegényebb…
Ehhez egy idézetet emelnék ki a filmből:
Brook Bridges: Együtt nevethettünk volna.
Jane Austen: Ez lenne a házasság?
Brook Bridges: Ki lehetne jó annak a nőnek, aki kitalálta magának Mr. Darcy-t?
Jane Austen: Téved vele kapcsolatban. Ő se lenne elég jó!
Hmm…elég szívszorító volt. Szeretem Jane Austen könyveit és mindig elbűvöltek a boldog befejezései. Mindeközben persze el is szomorodom valahányszor olvasom egyiket vagy másikat, mert az ő magánélete másképp alakult. Persze mondhatjuk, hogy ezt magának köszönheti, a rossz döntéseinek, a bizonytalanságának, de ettől még szomorú, hogy igy alakult az élete.
Ebben a filmben különösen az tetszett, hogy beleláthattam kicsit az Emma és a Meggyőző érvek keletkezésébe. (Utóbbi az én örök kedvencem.)
Az érzések szépen átjöttek, bár a színészi alakítás lehetett volna jobb is.
Ennek ellenére kedveltem. Elgondolkoztatott a saját rossz döntéseimen és a szerelmen.
Nagyon valószínű, hogy rám is hasonló sors vár, de legalább az írónő könyvei segítenek majd.
Nem sokat vártam a filmtől, arra alapozva ellenszenvemet, hogy a Becoming Jane nálam mennyire telibe talált, ahhoz képest pozitívan csalódtam. Olyan, mintha a folytatása lenne igazából, és ez tetszett. Tetszett ez a Jane is, nem tudom, milyen lehetett az igazi, de jó ötlet, hogy ilyen karakán, makacs, határozott nőnek ábrázolják, én sosem így képzeltem, sokkal visszafogottabbnak. Ami pedig a leginkább tetszik benne, hogy nem házasodott szerelem nélkül, akármennyire is vágyott rá sokszor (mármint a házasságra). Természetesen sajnálom, hogy nem jött el az ő Mr. Darcyja, de talán ez kellett ahhoz, hogy megírja a sok-sok izgalmas, imádnivaló művét.
Szó mi szó, jó film volt, bármikor újranézném. :)
Hát nekem ez olyan nesze semmi fogd meg jól érzésű film volt, eléggé untam, pedig nagyon rövid. Oké, voltak benne jó párbeszédek, de valamiért többet vártam. Tom miatt néztam amúgy is meg, de ő meg sajnos annyit nem szerepelt benne, pedig aranyosnak tűnt a karaktere (attól függetlenül is, hogy a többi szereplő mit gondolt róla).
Sokat vártam, keveset kaptam. Sem a színészi munka, sem a rendezés nem fogott meg. :( Egyedül Jane beszólásai tetszettek.
Sokat sejtető címmel jelent meg életrajzi film Jane Austen utolsó éveiről 2008-ban Gwyneth Hughes forgatókönyve alapján Jeremy Lovering rendezésében. Szarkasztikus humor, irónia ás őszinteség egy csepp keserűséggel és fájdalommal…
Bejegyzés:
http://szembetuno.blogspot.hu/2017/07/miss-austen-banata.html
Nem az az elájulós film a részemről. Tragikusnak tragikus, csak a főszereplő színészek nem voltam túl szimpatikusak, így pedig nehéz beleélni magunkat a történetbe. Inkább érdekességnek fogom fel, mint egy igazi filmélménynek.
Népszerű idézetek
Fanni: Ha szeretem, semmi más nem számít.
Austen: Honnan vetted ezt a butaságot?
Fanni: Az egyik könyvedben írtad.
Jane Austen: A húszéves lányok oly' elszántan vágynak a szerelemre. De nehéz megállapítani, hogy szerelmesek-e.
Austen: Minden nő tudja, hogy férfiakból hiány van. Legfőképpen a megfelelő férfiakból.
Austen: Bár úgy lehetne, hogy mindenki találna magának párt.
Papillon: Szent Pál szerint is jobb házasságban élni, mint égni.
Austen: Én mindenben az elméletet ismerem. És az öregedés ellenére, nem bánom, hogy így van. Így nyugalmasabb.
Austen: Az egyedülálló nők hajlamosak a szegénységre. És a legjobb recept a boldogságra, a hatalmas jövedelem.