Amikor az Olümposzon eluralkodik a káosz, a mindenható Zeuszon pedig elhatalmasodik a paranoia, három halandónak kell a kezébe vennie az emberiség jövőjét.
KAOS (2024–2024) 72★
Képek 1
Szereposztás
Jeff Goldblum | Zeusz |
---|---|
David Thewlis | Hádész |
Janet McTeer | Héra |
Cliff Curtis | Poszeidón |
Killian Scott | Orfeusz |
Debi Mazar | Medúza |
Nabhaan Rizwan | Dionüszosz |
Aurora Perrineau | Eurüdiké |
Leila Farzad | Ariadné |
Stanley Townsend | Minósz |
Kedvencelte 4
Várólistára tette 90
Kiemelt értékelések
KAOS (2024–2024) 78%
1. évad: Üde, friss, nem szokványos sorozat; éppen ebben rejlik a bája és a szerethetősége. Meg persze a kiváló castingban; Jeff Goldblum erre a szerepre született, de Janet McTeer is iszonyatosan meggyőző volt. Nekem egyedül Dionüszosz volt kicsit idegen, bár az is igaz, hogy az ő karaktere lett az egyik kedvencem. A történet lassan és nehézkesen indult be, kevés információval; az első rész végén konkrétan azt hittem, dobni fogom az egészet. Hiába tetszett a humora, nem láttam, hova akar kifutni a történet és mi akar az egész lenni. Őszinte leszek, örülök, hogy kitartottam, de a negyedik volt az első olyan epizód, amit ténylegesen élveztem és izgalmasnak találtam. Onnantól viszont nem volt megállás, az évad második fele iszonyatosan pörgős és nagyon izgalmas. Imádtam az istenek közötti furcsa kapcsolati hálót és azt, ahogy összefonódik a sorsuk a halandók életével (és holtával). Szerettem a keserű fekete humort, a látványvilágot, a modern átgondolásokat és a zenéket is, és nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz ebből az egészből, ugyanis cselekmény szempontjából az első évad egy hatalmas bevezető volt, aminek pont a jó résznél van vége. Nagyon remélem, hogy berendelik a folytatást.
KAOS (2024–2024) 78%
Minden szempontból rendben volt. A színészek tündököltek a szerepükben, a mitológiai ábrázolás számomra tökéletes volt, a humora nekemvaló és hát a mondanivaló pedig… kinek hogy jön át.
KAOS (2024–2024) 78%
1. évad után: ez tényleg a „vagy bejön, vagy nem sorozat”. Elég furcsa, nehezen is indul, viszont ha a néző marad, egy izgalmas, érdekes, jó kérdéseket bedobó sorozatot kap, Jeff Goldblum zseniális játékával. Nagyon jól megfogják a görög mitológiát, és szépen összerakták a sztorit, vannak kiszámítható dolgok is, de meglepőek is. Lassan indul be, de ahogy megyünk előre a cselekményben, a szereplők, a bonyodalom szépen kirajzolódik. Riddy, Dionnüszosz lettek a kedvencek, Héra és Poszeidon párosa zseniális volt. A legmegrázóbb sztori Arinak jutott.
Úgy tudom nem lesz második évad, kár, mert van ötlet, van erő is a sorozatban, és a második évadban nagy zúzás lett volna az fix.
KAOS (2024–2024) 78%
Mindig is érdekelt a görög mitológia, így mikor megláttam a KAOS előzetesét, akkor már tudtam, hogy ezt a sorozatot BIZTOSAN meg fogom nézni
És milyen jól is tettem, hogy hallgattam a megérzéseimre, mert egy nagyon szórakoztató történetet kaptam, kifejezetten érdekes karakterekkel.
Nagyon tetszett, hogy szinte az összes rész valamilyen fordulattal ért véget, aminek a hatására a néző nem tudtan nem megnézni a következő epizódot. Legalábbis nálam biztosan így volt.
A színészek mesteri munkát végeztek. Jeff Goldblum a Thor: – Ragnarökben is jól hozta az irritáló „főgonosz” muftit, de itt is tökéletesen odatette magát. Nekem mégis a két fő kedvenc karakterem egyértelműen Dionüszosz és Ari lett. Mindketten olyan traumát éltek át, ami a második évadban (már ha lesz ilyen) olyan karakterváltozást hoz majd nekik, ami biztosan a javukra fog válni.Emellett meg kell említenem Orpheuszt is, akit csak sajnálni tudtam, mert hiába ment le az Alvilágba, hogy megmentse Rüdit, a „kedves és hűséges” felesége egyből félrelépett, amint esélye nyílt rá.
Ott van még Posszeidón és Héra, akiket eleinte ki nem állhattam, de az utolsó részben esküszöm annyira megkedveltem őket, hogy rettegtem, nehogy Zeusz bárhogy is ártson nekik.
Azonban még ez a sorozat se teljesen tökéletes. Netflix lévén itt is nagyon erőltetik az LMBTQ szálat, ami mondjuk Kaineusznál még oké, viszont Thészeusznál semmilyen értelmét nem láttam. A moirákról már inkább ne is beszéljük, csak az mentette meg őket, hogy hatalmas formák voltak az egész sorozatban és nem tudtam őket utálni.
Viszont ezeket leszámítva egy nagyon frappáns és nagyon jól kidolgozott történetet kaptunk, aminek a második évadát (ADD ISTENEM, HOGY LEGYEN!) már jó előre várom!
KAOS (2024–2024) 78%
Hát nem is tudom, hogy lehetne értékelni ezt a sorozatot, mert őszintén nem tudom, hogy érzek vele kapcsolatban. Összességében tetszett: a történet újszerű volt, a megvalósítás pazar. A karakterek hagytak némi kívánnivalót maguk után. DE! Görög istenekről lévén szó, akikről köztudott, hogy mindig mindenkivel mindent, ezért nem tudom felróni hibának ezt sem, viszont töménytelen mennyiségű fekete humor van benne, így aki ezt nem bírja, annak nehéz lehet megemészteni. (Én is azt hittem az előzetes alapján, hogy több lesz benne az ironikus mint a fekete humor (az is hozta meg hozzá a kedvemet, mert azt jobban szeretem). De még éppen befogadható volt számomra).
KAOS (2024–2024) 78%
Jó fajta! Nyomokban Waititit és Luhrmannt tartalmaz. Ez, Netflix sorozatról lévén szó, nagy hasznára válik.
KAOS (2024–2024) 78%
Az interneten mindenhol úgy jött velem szembe, hogy a Netflix új csodás vígjátéka, de azt kell, mondanom, hogy a humoros oldala egyáltalán nem a legerősebb. Voltak kifejezetten vicces részek, azt hiszem ez leginkább a 4-5-6. epizódban volt jelen, volt, hogy hangosan nevettem rajta. Én személy szerint a legerősebb tulajdonságának a történetét mondanám. Érdekes, izgalmas, csavaros, rendesen össze van rakva. Szépen kombinálja az antik mítoszokat a 21. századdal.
A karakterek közül kiemelném Dionüszoszt. Egy kifejezetten szerethető, érthető, kedves alakítást kaptunk Nabhaan Rizwantól, akiről többször is Will Smith jutott eszembe. A mozgása, a beszéde spoiler, de a karaktere is, szóval fantasztikus volt. De a többiek sem panaszkodhatnak, mindegyik karakter jó volt.
spoiler
Na és a sorozatnak van még egy meglepő szála, amiről eleinte nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog, és ez Ariadne története. spoiler
Összességében azt kell, hogy mondja, néhány jeleneten és karakteren kívül nincs igazán benne semmi különleges, nem ad semmi korszakalkotót vagy olyat ami fentmaradna a köztudatban, de egyszer meg lehet nézni, jó szórakozás.