A Jótündérnek köszönhető, hogy a kedves, szorgalmas és meseszép Hamupipőke elmehetett a hercegi bálba és szegény, cselédsorban élő, mostohaanyját és gonosz mostohanővéreit kiszolgáló lányból igazi hercegnő lett! A mese véget ért, a szerelmesek boldogan éltek, míg… …míg fel nem bukkant a színen… [tovább]
Elvarázsolt múlt (Hamupipőke 3.) (2007) 121★
Szereposztás
Kedvencelte 5
Várólistára tette 51
Kiemelt értékelések
Ez sem volt olyan rossz, de annyira ez sem lesz kedvencem. Anno ezt is láttam, de ez nem igazán maradt meg, de azért jó volt megnézni. Nem mindegyik dal tetszett, de Hamupipőkéé és Guszti meg Jackie dalát csíptem. Az utóbbi kettőé még vicces is volt. :-D Az viszont igaz, hogy sokkal ötlet dúsabb, de ez a kavarás dolog a Mostoha részéről, nem igazán fogott meg. Viszont ez legalább jól állt a hercegnek, végre nem tűnt el olyan hirtelen, az apját még mindig bírom. XD Lucifer pedig, amilyen gonosz macska, még így is cuki. XD
Elég fura, de nekem ez tetszett a legjobban a három közül. Persze csak akkor, ha túlteszem magam azon, hogy folytatás, mert annak teljesen felesleges. De ha önálló meseként értelmezem, akkor egy tipikusan kalandos, szerethető, modern rajzfilm. A dalok mondjuk nem győztek meg, de a történet bájos volt, szerepet kapott a herceg is és mindenki sokkal életképesebb, mint az első részben. A rajzolás viszont nem feltétlenül nevezhető minőséginek.
Nem volt olyan vészes, bár az előző két rész nekem sokkal jobban tettszett. Valahogy ez olyan összevissza volt, meg nem is tudom, egy kicsit unalmas is, ha rövidebb lett volna akkor talán jobb lett volna. De azért elmenet, a vége nagyon aranyosra sikeredett. Örülök hogy Anasztázia így döntött spoiler. Az egerek még mindig nagyon nagy arcok! :D Ohh és a herceg is kapott szerepet, az apját nagyon bírom! :D Örültem hogy Hamupipőke végre kiállt magáért! :)))
Aranyos mese volt! :)) https://www.youtube.com/watch…
https://www.youtube.com/watch…
A Disney-folytatások között mindenképpen ez az egyik legötletesebb és legegyedibb.
Az idővisszaforgatós, meg a Mi lett volna, ha…? – típusú történetekkel amúgy is meg lehet venni, itt sem történt másképp.
Ami nagyon tetszett, hogy mindenki sokkal több személyiségjegyet kapott, úgymond updatelték őket. Hamupipőke badassebb lett, Anastasia szerethetőbb (számomra mondjuk az örök kedvenc Anastasia a Once Upon A Time in Wonderland szereplője lesz), a Herceg százszor viccesebb („A beszélő egerek megmondták, hogy nem ő az!" mondaton szabályosan szénné röhögtem magam! XD). A Királyt és megkedveltem, tetszett, ahogy Anastasia-hoz viszonyult spoiler
Szerintem ez volt az utolsó igazán jó Disney-folytatás! (Szerintem nagyon több folytatás nincs is, a neoreneszánsz megjelenésével együtt abbahagyták a készítésüket)
Végre szerepet kapott a herceg! spoiler Ezt is szerettem, beleillett Hamupipőke filmek világába. A három film végére már nagyon megkedveltem Hamupipőkét, tök jó példa lehet a kislányoknak, erős női karakter, pacsi Disney! ^^
Visszatértünk a kánonhoz. A kreatív Elvarázsolt múlt egyszerre folytatása, és újraírása az első résznek. Nem csupán a legszórakoztatóbb Hamupipőke-film, fontos összegző funkcióval bír a (főként hercegnős) Disney-filmek történetében, éppen ezért szomorú, mennyire elhanyagolt alkotás.
A Hamupipőke 3 a 2000-es évek Disneyére jellemző elképesztően humoros, utalásokkal teletűzdelt folytatás kellemes betétdalokkal; egy lapon említendő az Oroszlánkirály 3-mal és a Kis Hableány 2-vel. Természetesen, a másik kettőhöz hasonlóan ez is egy meglehetősen komplex mű a felszín alatt. Az alapkonfliktust itt maga az újraírás jelenti. A gonosz mostoha varázslat segítségével megmásítja a múltat… – Nem, valójában nem ez a helyzet. Ami elmúlt, azon nem lehet változtatni. Sokkal pontosabb, ha úgy fogalmazunk, hogy módosította a klasszikus első film képeit. „Elvarázsolt múlt” – egy jól kivitelezett hazugság.
„I can't live in dreams if my dreams are to come ture”
A klasszikus Hamupipőke a kegyelem útját járta. Kitartóan tűrte a nehéz sorsát, és teljes szívvel bízott abban, hogy ha hűségesen dédelgeti álmát, akkor egyszer feloldozást nyer. Ám ebben a filmben az álom álom marad (legalábbis majdnem). Hamupipőke szeme láttára törik darabokra az üvegcipellő. Csalódás a mesében. A szépség, jóság, tiszta szív már nem elég a Happy Endhez. Nincsen mindent megoldó deus ex machina, de ez koránt sem jelenti azt, hogy ne lenne remény. A megtört főhősnőt a kihívás ösztönzi arra, hogy felvegye a lépést az újgenerációs Disney-hercegnőkkel, akik minden erejükkel küzdve saját maguknak váltják valóra az álmaikat. Az új szabályok alatt is helytállva, Hamupipőke sikeresen belép a modern animációs filmek világába.
„I will take a chance on love to get my once upon a time”
Már a második részben is láthattunk egy kidolgozottabb Anasztáziát, na de amilyen karakterdrámát kap itt, az egészen rendkívüli. A felülírt cselekményben ő veszi át a hercegnő helyét. Egy olyan karakter, aki alapjáraton soha nem kerülhetne főszerepbe, aki nem szép, akinek nem jár ki a tündérmesei Happy End. Rossz nevelésének, és a mások által ráosztott szerepnek hála ő lett az egyik gonosz mostohanővér, pedig a lelke mélyén ő is egy ugyanolyan álmodozó lány, mint például a Disney-hercegnők. Nagyon szívmelengető látni, mennyire örül ennek az áloméletnek, amire titkon mindig is vágyott; életében először kedvesen bánnak vele, és máris eltűnik a romlott perszónája. Egy ponton megkérdőjelezi a varázslat szükségességét: Úgy érzi, hogy neki is van esélye, hogy küzdhet a saját erejéből. Amit a tetőpontnál csinálnak vele, az egyszerűen zseniális. A klasszikus egydimenziós gonoszból kiválóan árnyalt (és az egyik legszimpatikusabb) antihőssé válik. Anasztázia is továbbjut. Azok a karakterek pedig, akik nem teljesítik a próbát, és leragadnak a klasszikus világban, mennek a süllyesztőbe…
Prince Charming ezúttal tényleg Charming? A herceg is lényeges változáson megy át. Úgy tűnik, neki van a legkevesebb befolyása az események alakulásában, de ez csak a látszat. A herceg még a varázslat hatása alatt is képes érzékelni a mese világának elváltozását, megkérdőjelezi a cselekmény helyességét, anélkül hogy tudatosulna benne. A klasszikus tündérmesékben a hercegek vannak a legalárendeltebb pozícióban: A gonoszok aktív cselekvők, a sebezhetetlen hercegnőkkel megtörténnek a csodák, a hercegek viszont csak úgy mellékesen részesévé válnak a történetnek. Ők nem tudnak semmiről, ösztönösen viselkednek a tündermesék szabályai szerint. Prince Charming talán pont emiatt az ösztön miatt érezte meg, hogy módosították a történetet, azaz ellentétes módon ennek köszönhetően lépett ki a báb szerepéből. Ő is átment. Ezen a szálon egyébként halványan megjelenik egy igazán mély elmélkedés arról, hogy mi a szerelem. Először az üvegcipő jelképezi. Aztán ráeszmél, hogy ha több személyre is ráillik, akkor nem mindegy ki viseli. spoiler Cipő -> A lány a cipőben -> A Lány
A Hamupipőke harmadik része a Disney-rajzfilmek paradigmaváltásának a parabolája.
„És boldogan éltek, míg meg nem haltak… Megint.”
Pár napja derült ki számomra, hogy létezik 3. rész.
Szerintem ez volt a legjobb, a szereplőknek mind volt saját személyiségük, ötletes is volt és poénos. A mostohaanya manipulációival mindig volt újabb fordulat, és Anasztázia (az egyik mostahanővér) is karakterfejlődésen ment át.
Csak azt sajnálom, hogy bár értem, hogy az eredeti képvilágához kellett alkalmazkodni, az animáció sokszor szegényesnek, vagy némelyik mozdulatnál kimondottan groteszknek hat.
Te jó ég, hát mi volt ez?:D Tejesen zavaros a cselekmény, gondolkodás nélkül dobálózik műfaji klisékkel, emellett nagyon idegesített, hogy visszaerőszakolták a képbe ezt a rabszolgaság-motívumot, amiből egyszer már sikerrel kitörtünk (mert jobbat gondolom nem volt idő kiötölni). Imádom az eredeti mesét, de ez soha többet ne vetődjön az utamba. A 2 csillagból kap egyet Anasztázia jellemfejlődése, egyet meg Hamupipőke, aki meglepően hősiesen és tevékenyen igyekezett bebizonyítani a saját igazát (aztán remélem, hogy többször most már nem kell neki…).
Népszerű idézetek
Hamupipőke és herceg: – What could ever come between us?
Vörös hajú mostahanővér: – I would gladly volunteer.
Király: – You, my dear, are a dreadful dancer. Reminds me of my queen. She trod on my feet too. But she took very good care of my heart.
Király: Breeding! Refinement! These are the reasons to marry someone. Not their choice in transparent footwear!