Az átok beteljesül (Halloween 6.) (1995) 74

Halloween: The Curse of Michael Myers
88' · amerikai · thriller, horror

A gyermek Michael Mayerst (George P. Wilbur) hosszú évekre ideggyógyintézetbe zárták, miután kegyetlenül meggyilkolta nővérét. Sikeres szökését követően mániákusan, sorra kezdi kiirtani családja többi tagját, csak a kis Jamie-t hagyta életben. Ezután mindketten eltűntek. Évekkel később, Haloween… [tovább]

angol
angol

Képek 3

Szereposztás

George P. WilburMichael Myers
Donald PleasenceDr. Sam Loomis
Marianne HaganKara Strode
Paul RuddTommy Doyle
Mitchell RyanDr. Terrence Wynn
Leo GeterBarry Simms
Susan SwiftMary
Kim DarbyDebra Strode
Bradford EnglishJohn Strode
Keith BogartTim Strode

További szereplők

Kedvencelte 2

Várólistára tette 22


Kiemelt értékelések

Törpillaa

Ez a része nem volt olyan rossz, és még a szereplők is kicsit tűrhetőek voltak. Paul Rudd nagyon szexi ilyen fiatalon. :-D Ő és Michael Myers nekem jobban tetszettek, mint a többiek. :-D spoiler Jamie pedig milyen nagy lett, spoiler Danny aranyos gyerek volt, és az a kis csecsemő is. :-) Ez a szektás szál… érdekes volt, de azt nem sejtettem, hogy a doki barátja, Wynn is benne van ebben az egészben…

Echo

Hát nehezen akart összeállni a kép a fejemben. Rég néztem az előző részeket,de azért kb megmaradt a lényeg.

Nem volt rossz rész. Hozta a megszokott formát amiért szeretem. Az pedig nagy meglepetés volt,h szerepelt benne Paul Rudd,aki nálam mindig Hangya lesz.

Th3DarkKn1ght 

Régebben már láttam a sima verziót, de az internetnek hála, sikerült megtekintenem a Producer’s cut-ot! Hat év telt el az előző rész óta, Jame Lloyd már 15 éves és terhes. Egy várbörtönszerű kórházban megszüli gyermekét, akit a szektások és a fekete ruhás ember maguknak akarnak. Egy kedves ápolónő megszökteti a gyermekével együtt, de Michael üldözőbe veszi őket Haddonfield felé. Ez a változat jóval értelmezhetőbb, mint a mozis verzió, annak ellenére, hogy itt is rengeteg „miszticizmus” található. Emellett jóval több szerepet kap Dr. Loomis (nekem mindig is Ő volt a korai filmek legjobbja), ami nagy öröm, pláne, hogy az előző rész elborult elméjű karaktere helyett, itt visszatalált a kezdetekhez. A stáblista alatt is az ő narrációját halhatjuk, Tommy Doyle/Paul Rudd helyett, ami sokkal hangulatosabb. A film megpróbálja megválaszolni az eddigi (főleg az ötödik részben feltett) kérdéseket és nem azt mondom, hogy ez a legjobban sikerül neki, de ebben a verzióban legalább ott a szándék. Például megtudjuk, miért nincsenek égési nyomok Loomis arcán. A történet összefüggőbb és „kidolgozottabb”, viszont a gyilkosságok kevésbé véresek, ami szintén egy jó dolog. Szerintem senkinek nem hiányzik a fej szétrobbanós rész. Az ilyenek helyett több karakter pillanatot kapunk és némi mélységet is. A befejezés is teljesen más, és igaz, hogy nagyon fura, de (valamilyen szinten) legalább értelmezhető! A látványvilág fakóbb és sötétebb, jobban illik egy horrorfilmhez. A soundtrack többször használja az ikonikus zenéket. Szerintem ez a verzió sokkal erősebb, még így sem egy kifejezetten jó film, de legalább nem (teljesen) értelmetlen. Egyszer érdemes megnézni, hogy mi volt az eredeti elképzelés! A producer’s cut 6 pont, a mozis verzió csak 4.

Popovicsp87 

Annyira nem volt rossz, ha belegondolok, hogy Myers volt már halhatatlan és pszí/telepata.
Most szektások eszköze lett, neki is meg kell élnie valamiből.
Donald Pleasence utolsó szereplése, sajnos a végén kiírják, hogy elhunyt. :(
Paul Rudd nagyon jól játssza a kicsit kattant szomszédot.
Amúgy a film nem nagy eresztés, érezhető rajta a ’90-es évek hangulata, de sajnos ezzel együtt is csak egy DVD-re szánt filmnek éreztem. Nagy izgalmak nem történtek, cserébe Myers jól kinyírt mindenkit.

Serge_and_Boots 

Bármennyire is rá van kattanva az utóbbi tíz évben szinte mindenki Paul Rudd-ra, ezt a filmet sem ő, sem a láthatóan modern, kilencvenes-évek szájízre hangszerelt rendezés és koncepció nem menti meg – mi is menthetné meg egy másfél évtizede méltóságteljesen lezárt, azóta abszolút csak középszerű folytatásokkal megvert franchise hatodik(!) részét?

Joe Chapelle rendező szerint az eredettörténet. Biztosan megvan a neten a sztori, amiből megtudjuk, mi is akart lenni az a bizonyos ötödik részben feltűnt fekete ruhás alak, illetve hogy hogyan heggesztett saját Halloween sztorit erre a bizarr és soha korábban nem látott figurára Daniel Farrands, de azt laikus nézőként is meg tudom mondani, hogy ekkor már késő volt. Michael Myers október 31-i gyiloksorozata ekkor már nem igényelt és nem is bírt el egy magyarázatot – talán 1981-ben még igen, bár ebben a korai érában Myers sebezhetetlensége, sőt, halhatatlansága lehetett akár egyszerű konceptuális baki is, illetve ehhez ezt az egész fekete hacukás mellékszálat ki kellett volna bontani a negyedik és ötödik részben. Immáron egyszerűen nem érdekel, megszoktam a széria nyakatekert öntörvényűségét.
Apró érdekesség csupán, hogy a hatodik epizódot a kilencvenes évek filmes világához igazították. Mint Halloween mozi halloweeni stílusjegyekkel, sok újdonságot nem tartogat, talán csak picit véresebb elődeinél, de mint már-már kortárs ízlésre áthangszerelt Halloween mozi, hát… Mondjuk talán azt, hogy fárasztó. Fárasztó és erőltetett újra belenyúlni a tutiba, még egyszer megmozgatni a valószínűleg fogékony rajongótábort, ráadásul úgy, hogy Donald Pleasence jelenléte révén megteremtődött a kontinuitás az első résztől idáig. Mai szemmel nézve persze abszolút dicséretes, hogy nem reboot, meg remake lett belőle, még az is, hogy próbáltak újat villantani, de ahogy írtam fent, túl későn jöttek, túl sokat akartak – a Halloween világa ekkorra már bizony beposványosodott.
Ennek megfelelően a szektás vonulattal nem nagyon tudtam mit kezdeni, bár nagyon sűrűn és nagyjából egy füst alatt nézve a filmeket tulajdonképpen elhiszem, hogy ez egy jó végkimenetel, de mégis… Chapelle munkájával nagy baj amúgy nincs, a kilencvenes évek mércéjével nézve rendben van a mozi, korrekt a színészi játék, él a hangulat, egyszerűen csak túl messzire szakadtunk már a kiindulási ponttól.

Nem vészes, de a kibővített, négyrészes szériához erőltetett ragaszkodása miatt kódoltan nem lehetett igazán jó film a Halloween 6.

Dorka50 

Hmmm mit is mondjak. Nagyon gyenge. Kérem vissza Jamie Lee Curtis-t!! Borzalmas volt a sztori. Ez a szektás szál sehogy semm illik a Halloween történetekbe szerintem. Danny szerepe meg nekem teljes sötétség. Vagy csak nem figyeltem, mert untam?? Na és Michael.. Szinkronosan néztem, de ezek a hörgések meg szuszogások. Borzalmas.

kkata76 

Ez sokkal jobb volt, mint az előző egynéhány rész, bár ezt sem értem teljesen. Oké, hogy behoztak egy szektás témát, de az nem tiszta, hogy mindez hogy kapcsolódik Michael Myershez. (Érdekes módon teljesen eltűntek a doki sebhelyei).
Amúgy a rendezés és a látvány is jobb volt, valamint ez már a slasherek újabb hullámához tartozik, vagyis véresebb és tocsogósabb lett. (Azt olvastam, hogy az első két rész még direkt visszafogott volt, de ekkor, 17 vagy hány évvel később az már nagyon kevés lett volna).
Ééééés a főszerepben (Tommy, nem Michael) kedvenc hangyánk, Paul Rudd látható :D! A doki pedig (Donald Pleasence) ebben szerepelt utoljára.

amnézia 

Az előző részek nem különösebben hatottak meg, de ez tetszett. Önálló filmként is megállja a helyét. 2 haláleset nagyon durva, felkavartak.

hankman 

A sorozatot végig kisérve meglepő, de végre erősségeket is véltem felfedezni ebben a részben, bár ennek ellenére még mindig több volt a zavaró dolog benne, mint az értékelhető.

A pozitívumok közé tartozott a film eleji vágás, mivel elég profinak tűnt, bár megjegyzendő, hogy helyenként mégis sikerült elszúrniuk spoiler. Végre! Végre! Végre! A halálnemekkel és a kivitelezésükkel elégedett voltam! Végre mindent mutattak, ami a lényeg, sőt a vér is folyt, ahogy kéne! spoiler Ami még nagyon hiányzott az, hogy Michael szerepére és hallhatatlanságára végre magyarázattal szolgáltak a sorozat készítői, méghozzá egy (számomra legalábbis) logikus és elfogadható magyarázattal. Tudatos tervezés állt a háttér sztori mögött legalábbis ezt érzem. spoiler Ez számomra teljesen elfogadható magyarázat, ezt már korábban is el kellett volna sütni.

Bár már látványos pozitívumokkal is találkoztam, sajnos a negatívumok listája, még mindig hosszabb. Dr. Lumis karaktere sehogy sem illett nekem a filmbe. spoiler Michael megmagyarázhatatlan képességeit ezúttal a nyomolvasással és a nyomkövetéssel is kiegészítette. spoiler A Strode család nem éppen mintaszerű, de a mélyen idegesítő Kara apjával, Johnnal ismét nem érte el a kívánt hatást a rendező. spoiler A sorozat védjegye lett a tinik közti szexuális kapcsolat iránti ellenkampány, aki ebben a sorozatban szexel, az bizony kinyiffan. Hatodszorra ez már elcsépelt (kérdés? Ha védekezve szexelnének, akkor túlélnék?). A jelenetek logikája helyenként gyermeteg, és már én fogtam a fejem, hogy tudom mi lesz ennek az egésznek a vége. spoiler Mondhatni egészen véletlenül, de már nemcsak Meyersnek vannak szuperképességei, hanem időnként Karanak is. spoiler A Maximum Security-n nagyot nevettem :D spoiler Utaltam fentebb a gyermeteg jelenetekre, hát a vége felé ezt sikerült megismételni. spoiler

A film vége fura, de legalább horrorfilmhez méltó. spoiler

Már voltak benne egész jó dolgok, a vágás is sokat javult, a film brutalitása is javulóban volt, de a logikátlan jelenetek, az irritáló és gyakran maguknak is ellentmondó karakterek, a film világához mérten is összeegyeztethetetlen dolgok sokasága miatt ismét egy elég gyenge filmet kaptam.


Népszerű idézetek


Folytatása

Összehasonlítás

Halloween


Hasonló filmek címkék alapján