Michael Myers a Smith's Grove Szanatórium szigorított őrizetű elmeosztályán tölti büntetését, ahol az ismert gyermeklélektan-szakértő, Dr. Samuel Loomis kezeli. Tizenhét év elteltével azonban Michael Halloweenkor megszökik az elmegyógyintézetből, és egy öldökléssel kísért útnak vág neki, hogy… [tovább]
Halloween (Halloween 1.) (2007) 91★
Szereposztás
Gyártó
Dimension Films
Nightfall Productions
Spectacle Entertainment Group
Trancas International Films
The Weinstein Company
Kedvencelte 3
Várólistára tette 22
Kiemelt értékelések
Halloween (2007) 63%
Jesszumpepi, tavaly ilyenkor láttam kb az eredetit, mint most ezt, de az jobb volt ennél a sz.rnál. Agyvérzést kaptam ettől a Laurietól, és a sikítozásától, és már azt hittem sose lesz vége. Ez a csaj annyira béna volt, máshoz nem értett, hogy a sikítozáshoz. spoiler Apám még ő is jobb volt, mint az első részében is, mint ez a nyafogó picsa. Nem tudom mi a fenének ez, ha még utol sem éri az eredeti Halloween-t… Utálom a hisztis, nyafogós, sikítozós, visítozós szereplőket…
Halloween (2007) 63%
Féltem ettől a remake-től, mint a tűztől, hisz vetíthet-e jót előre, ha egy franchise-ot egy rajongó rocksztár vesz kézbe? Rajongó, oké, de ettől még készpénz, hogy tud forgatókönyvet írni és rendezni? Vagy van egy bizonyos foka a rocksztárságnak, amitől az ember „mindenhez ért” már? Ehhez képest a hatpontos csillagszámból feltűnhet, hogy nem ezen úszott el az új (de nem a legújabb) Halloween.
Először is, bármilyen terebélyes is a Halloween világa, ez az egyetlen direkt remake, a sztorit tartalmilag az origótól felújító alkotás. Merész ambíció egy egészen idáig folytatásokkal és egymást átíró, meghekkelő folytatásokkal dolgozó szériától, kell hozzá talán egy kis ego is, hogy ilyesmire vetemedjünk, de miért ne? Főleg anyagi szempontból miért ne, hisz ott a kétezres évek elején éppen mintha új sztendereket teremtettek volna a nagyközönség számára gyártott horrorok terén (Kör, Fűrész, csak hogy a nyilvánvalóbbakat nézzük…). Nem lehetett ördögtől való gondolat erre a szintre „felhúzni” a Michael Myers sagát.
Az ok, amiért Rob Zombie rendezői és írói képességeit el kell ismernünk, a film első jó 30 perce. Michael Myers „eredettörténetére” még én is vágytam az első filmek megtekintése idején, igaz, ahogy haladtam előre az univerzumban, le is mondtam erről az igényről, de Zombie eltökélten meg akart nekünk mutatni egy legalább nyilvánvaló külsőségeiben emberarcú Michaelt. Ehhez a legkézenfekvőbb utat választott, és egy nehéz, kegyetlen, konfliktusos gyerekkort rajzolt fel a „főhőse” számára, aki bizonyos pontokon annak ellenére szimpatikus, hogy továbbra sem érthető. A kérdés az: ésszerű-e, helyes-e ez az ábrázolásmód, illetve hogy szükséges-e egy slasher horrorba lélektani és pszichológiai bölcselkedéseket erőltetni. Ebben a konkrét esetében nem kísérleteznék azzal, hogy válaszoljak erre.
Innentől azonban minden pontosan ugyanúgy alakul, ahogyan azt látatlanban is vártuk: egy mozgalmasabb, véresebb, de abszolút kitaposott úton járó, a korsztenderdeknek megfelelően véres(ebb) henttenger önti el a képernyőt. A vizuális ingerek durvábbak, hivalkodóbbak, vadabbak, de a színészi játék suta, a karakterek teljesen egyformák, arctalanok, feszültség nincs a levegőben, csak félelem és undor. Mint egy évtizedes sláger áthangszerelése death metal stílusra.
Jó ez? Nem rossz. Kellett? Tulajdonképpen nem… Megérte ez azért a fél óráért cserébe, amit Michael Myers gyerekkorából láttunk? Sajnos nem. Ennyit bizony az sem ér, főleg mivel Zombie sem meri piszkálni a természetfelettivel kapcsolatos problémákat, illetve mert ennek a bizonyos nehéz gyerekkornak a java is belefulladt a vérbe, a tortúra-pornóba, a nézőre gyakorolt hatás módszeres és átlátszó túlfeszítésébe.
De hogy legyenek pro érveim is: Malcolm McDowell tök jó! A kis Michaelt játszó gyerekszínész abban az értelemben tök jó, hogy rettentően para a kifejezéstelen duci kis pofijával. A többiek mellettük olyannyira elszürkülnek, hogy az áldozatokat néha meg sem lehet különböztetni egymástól – mind egyforma tucattinik a kétezres évek közepéről. Emlékezzünk csak vissza az 1978-as eredetire, ahol több fiatal színésznő is úgy tudott érdekes, valós emberi lényeket megjeleníteni, hogy ők is koruk divatos átlag-tinijeit jelenítették meg!
Bőven nem a legrosszabb rész a szériában, nem tartom kizártnak, hogy horror rajongók szeressék és kultiválják ezt a remake-et, de összességében én valahol a 2018-ban induló trilógia középmezőnyével látom egy ligában ezt az epizódot.
Halloween (2007) 63%
Nem volt rossz, de nagyon kiemelkedő sem.
Ami meglepett, hogy Zombie fordított időt arra, hogy bemutassa Myers gyerekkorát. Persze itt nem nagyon nyúlt bele az alapanyagba, szerencsére nem próbált új értelmezést adni neki. Viszont ennek köszönhetően a kötelező dolgokra nem kapunk magyarázatot, csak úgy vannak.
A legnagyobb gondom a lányokkal volt, mert vagy ribik, vagy iszonyatosan idegesítőek. Folyton káromkodnak, így megint Myersnek szurkoltam, hogy a lehető legjobban nyújtsa el szenvedésüket.
Halloween (2007) 63%
Az eredeti filmet nem láttam, sőt igazából semmit sem tudtam erről a filmről sem. Egyszerűen csak felvetette párom ezt a filmet, én meg rábólintottam. :) Úgyhogy elkezdtük (megjegyzem: ő már látta, csak nem mostanság).
Meglepően lekötött amúgy, bár az ilyen nagyon véres filmekért nem szoktam odáig lenni: nem vagyok finnyás, úgyhogy a gyomrom épp nem fordul fel (de aki erre érzékeny, neki nem a legjobb választás ez a film), viszont sokszor zavaróan gagyik szoktak lenni ezek a véres jelenetek a filmekben…
Az alaptörténet nekem tetszett; engem nem zavart a kicsit hosszadalmas bevezető rész sem, sőt kifejezetten kellett is. Bár azt továbbra sem értem, hogy spoiler
A karakterekről nem tudok igazán mit írni, elég gyorsan cserélődtek a filmben… :D Laurie-t mondjuk csíptem, meg Ismaelt is spoiler.
A vége elég furán lett lezárva, az sem igazán világos, hogy spoiler Mindenesetre ez így túl homályos, és a vége is nagyon zsúfoltra sikeredett; és mily meglepő, hogy spoiler Úgyhogy vannak ám benne hibák – nem tudom, az eredetiben mennyiben más a történetvezetés, de itt enyhén szólva érdekes.
Egyébként egész jó volt, egyszeri filmnézésre érdemes. :)
Halloween (2007) 63%
A Rob Zombie által jegyzett remake-ek közül a másodikat előbb néztem meg, mint ezt, ami olyan szempontból jó volt, hogy volt mihez viszonyítanom. Meg kell valljam, ez a film sokkal jobban tetszett.
A 105 perces filmnek közel a feléig ismerkedünk a Myers család történetével, azzal, amit az eredeti film kb. egy mondattal elintézett. Mi is történt azon a 15 évvel ezelőtti estén, amikor Michael lemészárolta családtagjait? Ez a rész nekem kifejezetten tetszett, még ha egy kissé túlzásba is estek a család züllöttségét illetően. Tetszett az is, hogy ilyen randa gyereket választottak Michael szerepére. (amikor először levette a bohóc álarcot, megijedtem)
A film nem csak modernizálva lett, vannak benne kisebb-nagyobb változtatások azután is, hogy elérkezünk az eredeti film történetének kezdetéhez. Sokkal nagyobb hangsúly van a vadászós-gyilkolászós jeleneteken, és az egész sokkal, sokkal sötétebb.
Nem marad el természetesen mindaz, amit mostantól Rob Zombie keze nyomának tulajdonítok: trágárság, meztelenkedés, kefélés, vér, de mindez elképesztő mennyiségben. Széplelkűeknek nem való a film, mert gyakorlatilag ettől lesz durva (félelmetes? nem, az nem lesz) az eredeti filmmel ellentétben, ahol ez csak nyomokban lelhető fel. De én speciel nagyon olcsónak tartom az ilyen módszereket. Más téma, ha egy film kifejezetten ezzel kíván elborzasztani, de ahhoz meg kevés, és a remake-ben nagy hangsúlyt fektettek a történetre, szóval mintha maguk sem tudták volna eldönteni, mit akarnak. Végre én is kaptam magyarázatot, úgyhogy nem kell tovább tépnem a hajam.
spoiler
Összességében jól szórakoztam a filmen, de az első fele sokkal jobban tetszett, és a végére el is untam.
A legjobban Ismael karaktere tetszett spoiler.
A zene természetesen itt is marad az eredeti téma, amit eddig ebben a részben találtam a legkiforrottabbnak, kifejezetten tetszett.
Ja, és a második rész ettől tök független, szóval nyugodtan nézzétek meg úgy is, ha ezt még nem láttátok. (bár inkább nem ajánlom, mert nem valami jó)
Halloween (2007) 63%
Nem volt rossz, de hiányzott a hátborzongató légkör. Kicsit elcsúsztak az arányok, hosszúnak éreztem a felvezetést. A legutolsó jelenet nem illett a filmhez, az nagyon 1000 halott háza volt. Stílusosabb befejezés illett volna a filmhez, ez harsány és hivalkodó volt.
Malcolm Mcdowell nagy kedvenc, bár szerintem itt nem nagyon volt tere brillírozni. Értékelem, hogy a zenét és a maszkot megtartották. Ez a remake nem tett akkora erőszakot az elődön, mint a Freddy vagy a Hellraiser.
Halloween (2007) 63%
Kissé le vagyok maradva szériával, de az elmúlt években elkezdtem pótolni ezt a hiányosságot és minden évben Halloween környékén sort kerítek egy epizódra, most tervben van, hogy belehúzok és megnézem a második részt is.
Nekem ez az elgondolás jobban tetszett annál mint amit a Carpenter féle eredeti után műveltek időrendben a szériával, ami miatt számomra Myers karaktere az utolsók között kullog a horror ikonok körében, most viszont kicsit előrelépett a rangsorban. Nem is értem miért van ez az általános utálat Rob Zombie elképzelése iránt. A bevett elemekkel dolgozik, ugyanazt adta mint az első epizód, kicsit még többet is.
Modernizálta a sztorit a mai technikai követelményeknek megfelelően, még úgy is, hogy 2007-es film, a képi világ lenyűgöző, a cselekmény pörgős, bár ebben a változatban én ki nem állhattam Michael-t, de nyilván azért mert Zombie nevesítette a karaktert, azaz személyiséget adott neki azáltal, hogy mélyebben belement a gyerekkorába. A történet ezen része stílusában egy kicsit ketté is vágja a filmet. Míg az első fele egy elborzasztó pszichológia lélekutazás Michael elméjében és indítékaiban, ami sokmindenre magyarázatot ad, ráadásul üde színfolt, hogy próbál a racionalitás talaján egyensúlyozni, addíg a második fele színtiszta slasher horror jó sok gore-al és szexualitással, ez egyébként jellemző a film egészére, de talán azért nem is tartom ezt negatívumnak, mert ennél többet nem vártam tőle. Alapvetően nem nagyon kedvelem az ilyen típusú filmeknél ha túl sok magyarázatot adnak, mert erőtlennek érzem, oda nem illőnek amivel a legtöbb esetben elrontják a misztifikumot, viszont esetünkben csak még erősebb lett tőle a sztori. Szóval vannak hibái a történetvezetésben de a Carpenter féle eredetit sem nevezném tökéletesnek.
A színészekre sem lehet panasz. A Michael-t alakító gyerekszínész ijesztően hiteles, bár engem is bullingoltak, valahogy mégsem tudtam együtt érezni vele, inkább csak elborzasztott, hova vezethet az ilyen amiben anyuka keze is erősen benne volt. Donald Pleasence már nyilván nem játszhatta el, de Malcolm McDowell, Lumis Professzor szerepében sem vette el a karakter lényegét.
A többiekről is ejtenék pár szót akikhez néhány momentum (easter egg, tisztelgés a nagy előd előtt) is kapcsolódik, amit csak hardcore horror-rajongók fognak értékelni. Mondanom sem kell nekem különösen tetszettek ezek az elemek. Szóval innentől ez már szubjektív csak örömködés lesz.
Danny Trejo jelenléte már önmagában meglepetés volt a jól megszokott magyar hangjával, Varga Tamással. Nem néztem meg a stáblistát előre így ez igen kellemesen hatott. Trejo Michael-höz intézett első szavaitól pedig majd kiugrottam a fotelből: „Ne hagyd hogy ezek a falak elnyomjanak! Hidd el én tudom. Töltöttem egy kis időt a falak között.”
Danielle Harris aki a sheriff lányát alakítja ugyanaz az színésznő aki a 4-5 részben gyerekszínészkénk Jamie-t alakította.
A sheriffet alakító színész Brad Douriff neve senkinek sem lehet ismeretlen a horrorkedvelők körében, ő Chucky, a gyilkos baba megszemélyesítője az idők kezdete óta, illetve láthattuk őt a Star Trek szériában és az Alien 4-ben is. Kihagyott ziccernek tartanám ha a második részben nem feszülnének egymásnak Michael-el valamilyen formában, még ha tudjuk ki is ki maradna alul.
Végezetül a Laurie-t alakító színésznőről annyit tennék hozzá, ami sokaknak csípte a szemét, pontosabban bántotta a fülét az a túl sok sikoltozás. Én ezt Zombie-tól egyszerűen úgy vettem mint egyfajta főhajtást a sikoly-királynő Jamie Lee Curtis előtt.
Összességében tehát nem hibátlan a film, de számomra megállja a helyét és erősen tartja azt. A bő két órás játékidő (a szinkronos verziót erősen megnyirbálták, vagy én egy bővített verziót láthattam) pikk-pakk elrepült. Amennyire elrontották a Péntek 13 és a Rémálom az Elm utcában remake-eket ez legalább annyira erősítette a műfaj ezen vonalát.
Halloween (2007) 63%
Viszonylag híresebb horrornak gondoltam, elég sokszor szembejött velem a tipikus filmzenéje, szóval időszerűnek tartottam megnézni.
Sajnos nagyítóval kell keresnem benne azt, amit értékelni tudok. Baromi unalmas, és baromi hosszúnak hatott.
A film elejével „nincs gondom”. Kövezzetek meg, de egy ilyen családot közel sem lehet normálisnak tekinteni. Kicsit vegytiszta sztereotípiának éreztem az egész családot. spoiler Ugyanakkor elég keményen odatették ezt a családi káoszt, valóban egy nagyon erős alapja a filmnek. spoiler
A helyzet az, hogy szimpátiát, ragaszkodást, valami rokonszenvet egy karakterrel nem tudtam, mert nem is lehet kiépíteni, ezért csak lemészárolódnak, azt kész, kb. megrántom a vállamat, aztán ennyi. spoiler A gyilkosságok brutálisak ugyan, de nem cifrázza túl Michael. Mindenkinek vagy szétveri a fejét, vagy pár tucat késszúrással legyap. Ez nem az a film, ahol kivágja a szívüket, vagy a májukkal díszíti fel magát. Nekem így túl egyszerű volt ez az egész (jaj az ingerküszöböm, de felugrott a Mount Everestre).
Michael karakterében látok fantáziát, ezt is az értékelendők közé sorolom. spoiler
spoiler
Nem tudom, észrevettétek-e, de ez a film isteníti a tini pornót. Háromszor is kamatyolnak benne, sac/kb a 18 éves csajok.
A főszereplőn kívül senki nem érdekes, a gyilkosságok tucat számra történek mindenféle jellegtelen karakterekkel, bár mutatós, de ötlettelenül sokszor van benne szeretkezés, lassan történnek a dolgok és ettől unalmas lesz.
Halloween (2007) 63%
Sokan sem ezt, sem az eredeti ’78-as filmet nem szeretik. Én mindkettőt csípem, bár tényleg a Carpenteres változat fényévekkel jobb.
A film eleje egy előzménysztori, hogy Michael miért teszi azt, amit. A filmnek ez a része majdhogynem tökéletes. Egy hihetetlenül bunkó, tróger, alkoholista apa, egy prostituált anya, egy nővér, aki őt semmibe veszi és osztálytársak, akik folyton öt szekálják, ez 10 éven keresztül… Nem lehetett könnyű. És a Michaelt játszó kisfiú meglepően jól hozza a figurát.
A film második fele pedig az eredeti ’78-as film újrája. Itt viszont a film mindent elfelejt. Hogy mitől működött az első egy óra, és mitől működött Carpenter mesterműve. Onnantól kezdve, amit el lehet rontani, elrontották. Rögtön azzal kezdeném, hogy Laurie Strode minősíthetetlen karakter, és az őt játszó Scout Taylor-Compton ugyanilyen játékkal „kedveskedik" nekünk. A film pedig elköveti ugyanazt a hibát, amit a ’81-es második rész, azaz már itt kiderül a testvéri kapcsolat Michael és Laurie között, ami itt is totálisan fölösleges. És a lezárás olyan szinten mesterkélt, hogy arra nincsenek szavak.
De a gyilkosságok ötletesek, a céltalan vérengzés pedig életet lehelt az egyébként a végére totálisan üressé vált alkotásba.
Tehát ajánlom ezt a filmet a Halloween SZÉRIA rajongóinak, és a gorefilmek szerelmeseinek. De nem ajánlom azoknak, akik szerint az első rész szent és sérthetetlen, és azoknak sem, akik nem szeretik a Halloween filmeket.
Halloween (2007) 63%
Én elkötelezett híve voltam az első verziónak – mikor annakidején videómagnót vettünk, az elsők között „szereztem be”, aztán sorban az összes részt még VHS-en garantáltan kalózverzióban persze.
Sokáig nem is tudtam, hogy készült belőle remake, aztán megszereztem, de itt pihent idáig, hogy aztán most egy kihívás hatására kerülhessen sorra…Kiváncsi voltam rá, mit tudtak a modernebb technikával kihozni belőle.
Az a meglátásom, nem volt ez rossz – talán a vér és sikoltozás volt a kelleténél több benne már az eredetihez képest – a kevesebb több lett volna…
Az alap történetet megtartották, de azért az elejét kipótolták plusz információkkal, amik az eredetiből hiányoztak ezzel néhány logikátlanságot eltüntetve a történetből. A vége is változott – az eredeti egyértelműsítette, hogy folytatódni fog, hiszen szinte olyan volt, mintha egy hosszú filmet kettévágtak volna: a második rész valós időben egyenes folytatása volt az elsőnek.
Itt ez kétséges lenne számomra, ha csak a látottakra hagyatkozom, sokkal elharapottabb hatású. bár tudom, hogy van folytatás, itt pihen, várva, hogy megnézzem
Az eredeti, kultikus „Mr Sandman” betétdal, és az összes többi borzongató zenei aláfestés is megmaradt, nagyon picit módosítva – fokozva a hideglelős hatást.
Még egy közös pont: azoknak (velem együtt) akik látták az első verzió további részeit, a 4-5. részből ismert távoli rokon kislányt, Jamie-t aki szintén főszerepet kap alakító kiscsaj ( Danielle Harris ) már felserdülve itt is szerepet kap: a sheriff lányát alakítja.
Mindent összevetve nekem ez is tetszett – nem unatkoztam, hiába ismertem a történetet.
Népszerű idézetek
Folytatása
Összehasonlítás |