Az első világháború nyugati frontján, egy véres csata után kis brit alakulat reked a fronton. A csapataikhoz visszajutást keresve találnak rá egy német lövészárok rendszerre, amelyben csak néhány zavarodott német katona bolyong. A legtöbb katonát megölik, egyet foglyul ejtenek és az árkot… [tovább]
Kedvencelte 2
Várólistára tette 25
Kiemelt értékelések
„Nincs kiút”-történet az I. világháború idejéből.
Kellemes egyveleg úgy a két VH kedvelőinek, mint azoknak, akik inkább a megmagyarázhatatlan dolgokra kíváncsiak, akik azt preferálják, ha sem ők, mint nézők, sem a szereplők nem tudják, mi a fene történik körülöttük… maga az emberi gonosz mindenhol jelen van, nem kell hozzá semmi „idegen entitás”, hogy ezt előtérbe helyezze, de ez a film tökéletesen tükrözi, hogyan működött anno (és hogyan működik ma is) a katonai hierachia, milyen őrülettel kell szembenézniük azoknak, akik „követik a parancsot”… na és erre jön egy kis extra a maga misztikumával. Ráadásul van egy „Gollam” (Andy Serkis) is a történetben, aki hozza a formáját… ;)
Eléggé értelmetlen háborús film, ahol az eltévedt K-század maroknyi csapatából spoiler egymást ölik különböző módszerekkel. Csak Charlinak – a legfiatalabb kiskatonának – van helyén az esze, de nem hallgatnak rá :(
Matthew Rhys egy tizedest alakít, aki orvos, a szinkronja borzalmas volt. Ahogy a halála is :(
A végén az a katona, aki C-nak segített ki volt, maga a halál??? Megfejthetetlen történet…talán a háború értelmetlenségét és borzalmait akarta kiemelni? Vagy az emberi elmébe próbál belelátni?
Be kell vallanom, ennél nyomasztóbb filmre számítottam. Persze ez sem volt rossz, bár itt inkább eltekintenél a 80-90-es évekbeli minőségtől. Valahogy az akkori sci-fikben lehetett hasonló „misztikus jeleneteket” látni, mint itt. Charlie meg miért is tátog a végén vagy fél percig, mint egy hal, amikor fél? … és még sorolhatnám.
Még most sem értem, hogy mi a fene is történt igazából, ez kicsit idegesít. Jobban, mint a technikai bakik. De attól még jó kis film volt és nem bánom, hogy rászántam ezt a másfél órát. Annyi biztos, hogy még mindig jobban lekötött, mint a „Nagy Klasszikus” háborús filmek.
Legjobb film jelölést kapott 2002-ben? wow, az azért kissé túlzás, nem volt valami jó, igazából borzasztó uncsi volt és konkrétan a misztikus részre semmiféle válasz nincs. Teóriákat persze lehet kitalálgatni, dehát most ki tudja mire gondolt a költő.