A Fantom néven ismert álarcos őrült szabotázsakciót tervez a világ vezetőinek konferenciája ellen: egy dominó-elven alapuló robbantássorozatot készül útjára indítani, amely a tengerbe süllyesztené az egész várost. Allan Quatermain, a világhírű kalandor egy olyan csapatot hoz létre a… [tovább]
A szövetség (2003) 177★
110' · amerikai, egyesült királysági, német, cseh · akció, sci-fi, kaland, fantasy
Képek 11
Szereposztás
Gyártó
Angry Films
International Production Company
JD Productions
Mediastream Dritte Film GmbH & Co. Beteiligungs KG
Twentieth Century Fox Film Corporation
Streaming
Disney+
Kedvencelte 28
Várólistára tette 60
Kiemelt értékelések
Tini korom egyik nagy kedvence, ami szokás szerint nagyon gyatra százalékon áll.
Szerintem nagyon király volt ahogy ezt a rakás kölöncöt összeszedték egy csapatba. És még a történet is jó, a maga hibáival együtt. A díszletek nagyon jók voltak és az a fehér kocsi. Ha megnyerem a lottót szereznem kell egy hasonlót.
Ja és Shane West <3 Mennyire helyes volt ebben a szerepben (is) .
Nagyjából ilyen lett volna a Bosszúállók, ha az az 1800-as évek végén alakul meg. Zseniális, ahogy ennyi klasszikus könyvszereplőt egy csapatba sűrít a mű, bár rengetegen szidják, aprócska hibáit és összecsapottságát elnézhetjük neki, mivel a forgatást milliónyi nem várt esemény (köztük asszem egy árvíz is) húzta keresztül, illetve a költségvetés sem volt épp a helyzet magaslatán, ehhez képest pedig az effektek akkori viszonylatban kimagaslóak, a szereposztás parádés, a sztori meg, ha nem is tökéletes, de megáll a lábán. A Szövetség tehát érdemes a figyelmünkre, ráadásul a „Penny Dreadful” visszafogottabb elődjének is tekinthetjük.
Izgalmas kalandfilm. A Nautilus és az autó csodaszép steampunk járművek. Az ötlet is zseniális, hogy regényhősökből álló szupercsapat vívjon a gonosszal. Két dolog azért piszkálja a csőrömet… Az egyik Dorian Gray… no most tényleg nem bírtak egy testhezállóbb fickót keríteni erre a szerepre, önmaga paródiája szegény így ebben a formában. A másik pedig… ha már Moriarty feltűnik benne, hol marad Sherlock?
Sok történetet egybe gyúrós, világmegmentős film. Nekem kifejezetten tetszik, Connery szóvicceivel és a maga nem túl elgondolkodtató, de izgalmas történetével.
Mindenkinek megvan a maga elmélete arról, hogy melyik filmmel lépte át a kritikus határt a Marvel-univerzum tágulása, és közben szinte el is felejtjük, hogy a szuperhősök mindig menők voltak, úgyhogy a teljesen kézenfekvő ötlet, hogy egy szuperligát ki kéne alakítani belőlük, igazából megelőzte korát. Nekem végtelenül bejött az ötlet, hogy az irodalom klasszikus alakjaiból, illetve típusaiból gyúrtak egy csapatot. Dr. Jekyll és Nemo kapitány, a láthatatlan ember és egy vámpírnő egy filmben? Klassz dolog – gondoltam régen is. Dorian Gray igazi meglepetést okozott, és még annak is örültem, hogy a főgonosz neve Moriarty. Ez van az egyik serpenyőben.
A másikban meg ott van Sean Connery. Ő nem szuperhős, hanem a figuráját némi James Bond-reminiszcenciákkal inkább az Indiana Jones-karakterből gyúrták össze. Egy megöregedett Harrison Ford… Morcos, ellenséges, ember- és különösen nőgyűlölő, aki természetesen imádja a fegyvereket. Ez a fele a filmnek annyira más jellegű, és bár mindkettő szimpatikus, nekem nem állt össze.
Sokféle ötletem volt, hogy mi tehette volna koherensebbé. Ha Conneryt formálisan is kinevezik a küldöttség vezetőjévé (ez végül is nem hangzik el), vagy ha legalább történik utalás arra, hogy a különleges különítménybe világi figurák is bekerülnek… Ez nekem nem állt össze. Még talán az is bajom volt, hogy az elején némi iróniát vittek egy-egy szituációba, de aztán inkább a keménység és a dráma felé vették az irányt.
Összességében én bírom ezt a filmet, az eszem és a szívem kiegyeztek egy 6-osban. Jó kis mese ez.
Szeretem ezt a filmet,amikor adják a tv-ben ha tehetem tuti megnézem. :)
Lehet,hogy nem a legjobb film,nem a leglátványosabb, hibája is akad rendesen, de mégis a hangulata meg a Nautilus mindig megfog magának. :)
Amúgy is ha szuperhősök összefoghatnak, hogy megmentsék a világot, akkor miért ne tehetnék ezt regényhősök is? Nekem tetszik ez az alapötlet, sőt el tudnék ilyet képzelni mostanában népszerű regényhősökkel is. :P
A filmben a kedvenc jelentem mikor Mina és Dorian harcolnak, nem tudom pontosan mi fogott meg abban a pár percben, mégis a két hallhatatlan küzdelme szerintem jól sikerült.
Aki nem vár sokat ettől a filmtől, annak tetszeni fog! :)
Láttam már pár rossz filmet, erre viszont egyszerűen nem találok szavakat. Inkább könyveket fogok olvasni, azokat legalább falhoz tudom vágni, ha nem tetszenek.
Én nem is értem, hogy tudott a barátnőm erre elrángatni a moziba…már az alapkoncepció is nevetséges, a kivitelezés meg egyenesen pocsék. Szegény Sean Conneryre meg nem kellett volna harci jeleneteket erőltetni, látszott az arcán, hogy majd' meghal az erőfeszítéstől egy-egy pofon után.
Emiatt a film miatt nem mertem hetekig elmenni a Bosszúállókra!
Nekem tetszett, a fiúk pedig megdobáltak, mert nekik meg nem. Hogy miért tetszett? Én a rosszabb szuperhősös filmeket is bírom, ez pedig elég különlegesnek mondható. (Ráadásul steampunknak is mondható, én pedig bírom azt az irányzatot.) Mondjuk azért az is a film mellett szól, hogy két nagy szerelmem is szerepelt benne: Sean Connery és Stuart Townsend.