A történet ott folytatódik, ahol az előző részben abbamaradt. Rama arra kényszerül, hogy elvállaljon egy veszélyes feladatot, mert csak így tudhatja biztonságban a családját. Az egyetlen ember, akiben megbízik Bunawar, aki a rendőrség korrupcióellenes csoportját vezeti. Bunawar megbízza, hogy… [tovább]
A rajtaütés 2. (A rajtaütés 2.) (2014) 37★
Képek 31
Szereposztás
Iko Uwais | Rama / Yuda |
---|---|
Arifin Putra | Uco |
Oka Antara | Eka |
Yayan Ruhian | Prakoso |
Tio Pakusadewo | Bangun |
Alex Abbad | Bejo |
Julie Estelle | Alicia |
Donny Alamsyah | Andi |
Tegar Satrya | Bowo |
Cecep Arif Rahman | Bérgyilkos |
Kedvencelte 8
Várólistára tette 22
Kiemelt értékelések
A második részt néztem meg először, mert azt dicsérték jobban. Eszméletlen jó pörgős film, tele adrenalinnal. A verekedések jól kidolgozottak és brutálisak. A lassítások még hatásosabbá teszik, pl. mikor a börtönben az összecsapás előtt a lecseppenő vizet mutatták, szinte érezhető volt a hamarosan kirobban harc energiája…
-2014-06-22-i írásom. A véleményem azóta sem változott, továbbra is a modern akciófilmek egyik etalonjának tartom. Így 5 év távlatából nézve pedig szerintem bőségesen kultfilmmé emelkedett.-
Számomra már a The Raid: Redemption is igazi etalon volt az akciófilm zsánerén belül, ami bár igaz botegyszerű sztorival és karakterekkel bírt, de a rengeteg kendőzetlenül ábrázolt brutalitással,a szemkápráztató koreográfiákkal, bravúros operatőri ill. vágómunkával és az egekbe szökő feszültséggel felvezetett akciójeleneteknek köszönhetően vált igazán emlékezetessé.
Ebből kifolyólag nem meglepő, mint a Messiást úgy vártam a Berandal-t, aminek a 150 perces játékidejét látva tudatosult bennem, hogy az alkotók ide most történetet fognak kreálni. Az akciófilmeknél nagy átlagba véve (legalább is mostanában) szerintem ez inkább a kárára szokott válni, mert sokszor klisésnek, beleerőltetettnek hat ezáltal elnyomja a nézőket kiszolgáló akciókat. És mintha Gareth Evans és csapata mindezzel teljesen tisztában lett volna, mert sikerült egy remekül megírt, összetett, frissnek ható, koherens gengsztersztorit letenni az asztalra, ami rendkívül sok karaktert és hozzájuk társuló jellemet hordoz magával. Ezzel kompenzálták is az első rész minimális hiányosságait illetve megtalálták a kellő egyensúlyt a történetvezetés és az akciójelenetek adagolása között (így akkor nem véletlen, hogy a Gang War-os jelenet végül vágóasztalra került).
És most megpróbálok elég jelzőt összegyűjteni az akciók jellemzésére!
Valami olyan elképesztő, kegyetlen naturalizálással, vérprofi operatőri,- vágómunkával, kamerakezeléssel, zsigeri, idegtépő feszültséggel, lüktető dinamikájú zenei tételekkel vannak megtámogatva a különböző, változatos verekedések (legyen szó nagy tömegjelenetről, 1v2, 1v1 vagy 1 a tucat elleni harcokról), a húsba vágó lövöldözések, és a 10 évvel ezelőtti Bourne csapdát idéző, illetve azzal egyenértékű zseniálisan megkomponált autósüldözés, hogy az kitörölhetetlenül beleégett a retinámba.
Szóval az amcsik egész nyugodtan erőltethetik magukból a céltalan remake-eket, soha senki nem fogja felülmúlni Gareth Evans és csapata profizmusát, mert ez kérem szépen nagybetűs filmtörténeti mérföldkő. Szerintem simán odailleszthető olyan klasszikus folytatások mellé, mint az Aliens, Terminátor 2 vagy a Birodalom visszavág, mert ez bizony jó pár év múlva kult státuszban fénylik majd a műfaja oltárán.
Akció, thriller, krimi, ez a film mindegyik műfajt kimaxolta. Sőt, szerintem még drámaként is egész jól teljesít. A történet korrekt, koherens, a karakterek életszerűek, érthető motivációkkal, senki sem fekete/fehér, jó/rossz. Ebben (is) fejlődött az előző részhez képest. A harcjelenetek meg bravo! elképesztően látványosak, izgalmasak és egyáltalán nem csak a brutalitás miatt kelt feszült hangulatot. A börtönös tömegbunyó önmagában 10 csillag.
Az első rész is tetszett, de ez mindenben felülmúlta, kedvenc lett.
Vérprofi munka.
Minden ízében zseniális.
Nagyon más, mint az első rész. Egy zárt térben játszódó, pár órás hentelés helyett itt évek telnek el és a gengsztervilág krémjének sza.rkeverésébe is belepillanthatunk.
Ami maradt a régi: iszonyat véres és brutális összecsapásokat kapunk baromi látványos koreográfiával, képi világgal, csudajó hangulattal megtámogatva. Rama pedig megint lépcsőzik egy kicsit és elkeni a főkolomposok száját.
Összegezve: kvajó.
Nagyon örülök, hogy viszonylag hamar csináltak magyar szinkront a Rajtaütés második részéhez. Mint az első résznél is írtam már, baromi látványos akciójelenetekkel tarkított film, a második része pedig, ha lehet, még brutálisabb lett. Észre sem vettem, olyan gyorsan elrepült ez a két és fél óra. Most megnéztem még a kivágott jeleneteket is filmből, azok is hasonlóan kemények, akár benne is maradhattak volna, kb. 10 perccel lett volna hosszabb, ami nem osztott-szorzott volna már. Mivel nem olyan régen láttam az első részt, így emlékeztem a szereplők egy részére, és a főszereplőn kívül jó volt egy-két színészt/karaktert újra látni feltűnni. Aki valamit nem értett, az nézze meg újra, mert tökéletesen érthető a cselekmény, a verekedések/koreográfiák letaglózóak, szó szerint, eszméletlenül brutálisan jók. Bár, nem is csoda, hiszen a főszereplő képzett harcos és ő volt a fő kaszkadőr/betanító a verekedéses jeleneteknél. Szóval aki azzal jön, hogy hiteltelen, azt elküldeném, hogy verekedjen meg a főszereplővel, nem sokáig húzná szerintem.
Egyedül az idegesített, hogy nem szinkronizáltak le minden szöveget, felirat pedig nem volt a filmhez, így a (szerintem) japán és esetleges indonéz párbeszédeket nem értettem, még szerencse, hogy nem volt olyan sok belőlük. Habár érdekes volt hallani a szereplők eredeti hangját olykor.
Ahogy olvastam, már készül a harmadik része. Remélhetőleg minél hamarabb elkészül, mert ez a második rész nekem még az elsőnél is jobban tetszett. Ennek megfelelően 10/10-et kap.
A sztori egészen zavaros, nem maradt meg bennem szinte semmi. Zavarosan visszahoznak több karaktert is, de csak elég lesz egyre koncentrálni.
Két jelenet viszont totálisan ott van a szeren, amikor a rabokat könyököli halomra és agyba főbe a szűk mosdóban na az awesome! Meg az autó üldözéses jelenet is oda van téve, ezt mit sem mutatja az alábbi videó, nézzétek 1:59-től
https://www.youtube.com/watch…
Nekem is elég nehezen követhető volt a sztori. Az első részben tetszett a zárt rendszer, de itt mintha nehezen tudták volna előre vinni a történetet. A börtön-verekedések nagyon meg lettek csinálva, de szerintem a 150 perc játékidő túl bő volt neki. Arról nem is beszélve, hogy a rendőrség szerepe annyira háttérbe szorult, hogy nem alakult ki egy olyasfajta izgalmas és jó kontraszt, ami mondjuk a Téglában (meg a Szigorúan piszkos ügyekben) működött.
Kíváncsi leszek mivel rukkolnak majd elő a 3. részben, mert hogy itt „nesze semmi fogd meg jól”-elv működött a történet szempontjából, a látvány nekem meg már kevés, hogy csak az elcsavarja a fejemet. :)
Népszerű idézetek
Uco (Rama felé mutat a börtönben): Inkább mondj el mindent, amit tudsz, arról a gyerekről. Miért került be?
Eka: A tüsi? Félholtra verte a „kedvenc” politikusod fiát.
Uco: Jó arc.
Bangun: Ami elmúlt, az elmúlt. Kiszabadultál. Foglalkozzunk a jövővel.
Rama: Szerintem is.
Bangun: Oké. Vetkőzz egy szál pöcsre.
Rama: Hogy mi…?
Bangun: Jól hallottad.
Uco: Ne zavarjon. Fogadj csak szót.
Rama: Uco…nem gondoljátok komolyan, hogy…
Bangun: Psszt, öcsi. Ne félj, nem benned nem bízom. Nem bízom én a világon senkiben. Ha a legnagyobb sérelem, ami addig ér, amíg velünk vagy az az, hogy meglátjuk a töködet, akkor nagy mázlid van. Vetkőzz le.
Nincs benned semmi büszkeség? Képes vagy elnézést kérni ezektől a szemetektől?! AZ ÉN HAZÁMBAN?! AZ Ő NYELVÜKÖN?!
Uco (Ramanak): Nem igaz. Nem iszol és nem énekelsz. Miért nem mondtad hamarabb? Akkor elmehettünk volna egy sztriptízbárba, üzbég lányokkal szórakozni. Ehelyett itt izzadunk és a kis dögök ránk se néznek.
Csaj a kanapén: Na! Kit neveztél kis dögnek?!