1956. Magyarország csupán egy kis csatlósállam a szovjet blokkban, de nagyhatalom is: vízilabda-válogatottja verhetetlen. A pólós srácok a vasfüggöny mögött is az élet császárainak érzik magukat; élvezik a sikert és a lányok rajongását, magabiztosak és összetartók. Eddig egyetlen egyszer… [tovább]
Szabadság, szerelem (2006) 255★
Képek 9
Szereposztás
Kedvencelte 48
Várólistára tette 99
Kiemelt értékelések
Szerintem ez egy szép film. Persze nagyon hazafias, közben meg mégis valahogy hollywoodi, de engem lekötött. Érdekelt a romantikus része, érdekelt a forradalom és kíváncsi voltam a vízilabdás szálra is. Kedvelem a filmben szereplő színészeket, szerintem remek volt a látvány és kiváló a zene. Témájából adódóan nem könnyű történet, de megérte megnézni. Nekem tetszett, mint filmélmény.
Egész végig rázott a hideg, sírtam, izgultam, a szereplőkkel együtt reménykedtem, és már nem maradtak szavaim. Tudtam, mi fog történni, mégis teljesen magával ragadott.
Íme, az élő példa, hogy a magyar történelemből is lehet zseniális filmet csinálni.
Egy nagyon kemény, de szép film. Mivel én nem éltem még ebben az időben, ezért csak sejteni tudom milyen szörnyű lehetett. De amit az eddigi előadásokon, valós felvételekből levettem, meg tudom állapítani hogy tényleg egész jól megcsinálták. Gyönyörű, szerelmes, de nem egy hú de happy. Esős napokon a legjobb.
Annyira jó magyar történelmi film! Szuperülbemutatja az 56-os eseményeket, de azért tettek bele szerelmi szálat, hogy jobban eladható legyen. De szerencsére az események jelentősége megmaradt.
Az pedig külön élmény a filmhez, hogy negyedikesként pont akkor mentünk el az osztállyal a Parlamentbe, mikor forgattak, így testközelből is megtapasztalhattuk a lövéseket, láthattuk a tankokat, amiket amúgy nem észlelünk minden nap. :)
Szerintem teljesen megérte megnézni. Mondjuk nem volt más választásom, de legalább élveztem. :D
Ezek a csatajelenetek teljesen megvettek maguknak, szerintem teljesen rendben voltak, egyedül a szerelmi szál nem tetszett annyira, kevésbé is nyáladzhattak volna. A vége kiakasztó, de ha lehet ilyet mondani, örültem, hogy spoiler
Szerintem mindenképpen érdemes megnézni.
Nagyon szeretem a maqgyar filmeket. Még azokat is, amiken nem tudom megállni, hogy ne sírjak. Ez van. :)
Ez az a film, ami azt hiszem, hogy csak részletben látva is örökre hatással marad rám. Ha 56-ról van szó, mindig eszembe jut, és kiráz a hideg. Most is csak az itteni bemutató szöveget olvastam végig és már kerülgetett a sírás. Oké, engem az ilyen történelmi dolgok alapból nagyon mélyen érintenek.
Már öt éve, hogy láttam belőle egy részt, bár lekötött és érdekelt, de nem bírtam végignézni, inkább „elmenekültem”, de akkor értettem meg, hogy miről is van szó október huszonharmadikán. Azóta nagyon sokszor eszembe jutott, és gondolkoztam már rajta, hogy megnézem normálisan, de ha egyes jelenetek felidézésénél (sokszor még akaratlanul is beugrik egy-egy) még ma is kiráz a hideg, akkor ez talán nem a legjobb ötlet.
Voltam már a Terror Háza múzeumban, nagyjából három évvel később, na az is nagyon ütött, meg olvastam is a témáról, de ez a film volt rám a legnagyobb hatással, ha szóba kerül 56 egyből eszembe jut.
Úgyhogy nem hiszem, hogy valaha is végig bírom nézni, de én úgy gondolom, hogy megérdemli a maximális csillagozást, mert az, hogy öt év után is ilyen mélyen érint az amire emlékszek belőle, nem semmi.
Néhol kissé idealizáltnak véltem, talán azért is, mert inkább a forradalom kap helyet a szerelmi és vízilabdás szál között. De végtére is, a címben ott a szerelem, a címkéknél pedig a romantikus szó. Így összességében inkább egy átfogó képet ad a film, és nem annyira a forradalom előzményei, pontos eseményei, utóhatásai vannak fókuszban, hanem csak nagyjából ábrázolja ezeket. A harci-, börtön- és egyéb jelenetek pedig gondoskodnak a dramaturgiáról. Mindent egybevetve, a színészekkel és kivitelezéssel együtt igényes alkotás.
Népszerű idézetek
„Nem érti ezt az a sok ember,
Mi áradt itt meg, mint a tenger?
Miért remegtek világrendek?
Egy nép kiáltott. Aztán csend lett.
De most sokan kérdik: mi történt?
Ki tett itt csontból, húsból törvényt?
És kérdik, egyre többen kérdik,
Hebegve, mert végképp nem értik –
Ők, akik örökségbe kapták –:
Ilyen nagy dolog a Szabadság?”
(Márai Sándor: Mennyből az angyal)
/idézet a film végén/