Röviddel azután, hogy szabotázsakciót hajt végre egy iráni nukleáris reaktoron, Tom Harris CIA-ügynök fotója felbukkan a híradásokban – köszönhetően egy informátornak, aki leleplezi az amerikai hírszerzés érintettségét az erőmű megsemmisülésében. Az információt közzétevő riportert őrizetbe veszi… [tovább]
Kandahár (2023) 47★
Képek 8
Szereposztás
Gyártó
Thunder Road Pictures
G-BASE
Capstone Studios
MBC Studios
Streaming
Netflix
Várólistára tette 41
Kiemelt értékelések
Kandahár (2023) 57%
Ez a film is olyan volt egy kicsit, mint A gép. Nem lett jó, de annyira rossz sem azért, vagy csak kezd meglágyulni a szívem a GB filmekkel kapcsolatban? Mondjuk engem alapból is érdekel a CIA + iszlám világ téma, lehet azért sem tűnt nagyon unalmasnak. Logikai hibákat annyira nem is néztem közben, max annyi, hogy GB alapból kilógott ebből a környezetből, szóval kb. minden utcasarkon tudták volna róla mindegyik országban, hogy gyanús, de mindegy. :D spoiler Mondjuk az is igaz, hogy ez a film pont nem GB miatt volt nézhető, hanem szerencséjére nagyon jó mellékszereplők asszisztáltak neki. Travis Fimmel például jobb volt benne szerintem, mint maga Butler, egy sokkal érdekesebb karaktert kapott, mint az unalmas főhős, és abból a kevés lehetőségből is kihozta a maxot. Kár, hogy nem szerepelt benne többet, én a forgatókönyvírók helyében alapból inkább neki írtam volna ezt a filmet, ha már, így csak egy elvesztegetett lehetőség lett belőle is. De hasonlóan érdekes volt a pakisztáni ügynököt alakító Ali Fazal karaktere is, amiből szintén ki lehetett volna hozni többet is. Illetve a Navid Negahban által alakított Mo is egész jó társa lett az úton. Szóval összességében nálam a mindenki más miatt volt nézhető, Butler meg, hát, adta megint önmagát, több-kevesebb sikerrel. Egyszeri filmezésnek ez is elmegy, de inkább csak azoknak ajánlanám, akiket érdekel ez az Irán / Afganisztán / zsoldos / ügynökös téma, mert ha ez nem, akkor elég lassú és vontatott, szóval csak az akciók miatt nem érdemes nagyon megnézni.
Kandahár (2023) 57%
Leonidas ráállt a viszonylag szimpla akciókra, én meg csatlakoztam hozzá. Nincs erről mit mondani, csak azt, hogy az egyszerű dolgoknak is vannak szakértői. Most viszont a gyártósorban valami fogaskerék meglazult, megkopott, és nem sikerült hozni a megszokott minőséget (akármit is gondolunk arról a minőségről, tehát hogy például legjobb formájában is hatosig kúszhat fel – ha már hetes, akkor jó értelemben vétettek a saját szabályaik ellen). Annyit azért hozzá kell tennem, hogy várakozás közben kezdtem bele, mondván, ezt aztán annyiszor hagyom félbe, ahányszor csak kell. A vége az lett, hogy a várakozásom filmhosszúságúra nyúlt. Egyben tudtam végigélvezni azt, amit nyújtott nekem a karnyújtásnyira lévő videa. Aminek nem mellesleg a teljesen szégyenmentes léte egészen hihetetlen a számomra. Viszont oda feliratok nélkül csapták fel a filmet. Ebből egy viccesen szürrealisztikus filmélmény lett, ugyanis kis darabokban ugyan, de azért elég sokat beszélnek egymás között a helyi erők. Azért nem vált érthetetlenné a film. Minden kitalálható a tekintetekből, a korábbi-későbbi magyarázatokból. A helyi erőkkel egész más a probléma. Az aktuális egyszerű történethez olyan hátteret sikerült választani, ami a legkevésbé sem egyszerű. Itt felbukkannak tádzsikok, iráni állami erők, tálibok, az ISIS, plusz még a nyugati államok képviselői. Na azért itt mozogni nem ugyanaz, mint valamelyik távoli és a központi igazgatásról leszakadt szigetről hazamanőverezni a kislányunkhoz. (https://snitt.hu/ertekelesek/1659471) Ezek az emberek, csoportok nem puszta forgalmi akadályok, amiken az akcióhős így vagy úgy átverekszi magát. Ahhoz, hogy ennyiféle emberi közösséget, problémát és nézőpontot érintsen a film, jóval több gondolkodás, beleérzés kellett volna. Ezt valamennyire érezték az alkotók, de nem nagyon tudtak emberi arcot, emberi történetet adni a szereplőiknek. A sokféle akadály, amin egy valamirevaló királyembernek át kell jutnia, teljesen személytelen és jellegtelen maradt, ellenben sok időt vett el. Legközelebb talán biztosabb kézzel választanak kerettörténetet.
Kandahár (2023) 57%
A Kandahár egy remek korrajzként is funkcionáló alkotás, amely azonban nem fog szerepelni az Oscar-filmek tábláján, hiszen annyira azért nincs mély és szerteágazó, sokkal inkább megmaradt a „tudományos-ismeretterjesztő” kategóriában, ami miatt egy emészthető akciófilm lett, amelyben a térség geopolitikai sajátosságaira is hangsúlyt fektettek. Aki egy háborús akciófilmet vár csalódni fog, viszont aki nem bánja, vagy egyáltalán érdeklődik aziránt, hogy milyen is lehet a posztamerikai Afganisztán, annak tetszeni fog, még akkor is, ha csak a felszínét kapargatjuk a valóságnak.
Értékelés: 7/10
Kandahár (2023) 57%
Jó tudni, hogy arrafelé mindig van térerő, legyen az lerombolt város, vagy a sivatag közepe :). Ha ezen túltesszük magunkat, nem olyan rossz a műsor! Nekem nem volt lassú, pont elég volt az akció. Elsütöttek minden olyat, amely hazafias, vagy felemelő és ehhez még egy-két teljesen érdektelen, vagy kidolgozatlan történeti szálat is hozzáadtak… Pl. a riporternő, kinek karaktere számomra teljesen felesleges és megmagyarázhatatlan volt.
Gyönyörű tájak, jó fotózás, korrekt CGI!
Kandahár (2023) 57%
Nem egy nagy erejű akciófilm, de szerintem simán nézhető. Ami a legnagyobb pozitívuma, hogy nem akarja rosszfiúnak beállítani azokat sem, akik a főszereplőket akarják elkapni, csupán hithű vagy hazafi embereknek. Jót tesz a tisztelet a filmnek.
A történet meg röviden annyi, hogy két családos kém férfinak menekülnie kell Közel-Keleten. A film 80%-át ez teszi ki, plusz némi rizsa, meg a felveztés, pár mellékszál, amik csak a történetmesélés miatt fontosak.
Népszerű idézetek
– Tudok bombát készíteni és mindenféle lőfegyvert használni is.
– Elolvastad már a Koránt? Nem, mi? Akkor honnan tudod, hogy mit jelent egy igaz hívőnek lenni? Lehet, hogy másként értelmeznéd, mint ahogy előadják neked.