Wes Anderson filmesítette meg Roald Dahl közkedvelt meséjét egy gazdag emberről, aki elhatározza, hogy elsajátít egy különleges képességet, hogy csalhasson a szerencsejátékban.
Henry Sugar csodálatos története (Roald Dahl meghökkentő meséi) (2023) 139★
37' · amerikai, egyesült királysági · kaland, dráma, vígjáték, rövidfilm 0
Képek 10
Szereposztás
Kedvencelte 9
Várólistára tette 123
Kiemelt értékelések
Érdekes kis sztori, a már lassan megszokott, tipikus Wes Anderson stílusban, kissé színpadiasan, de szórakoztatóan tálalva. Igazából nehéz rajta fogást találni, hisz a szereposztás, a díszletek, a vágás és a mesélés is kiváló, de sajnos nekem ez így rövid / kevés. Túl hamar vége lett, pedig igazán néztem volna még. Henry Sugar esetét, amúgy minimálisan talán Scrooge-hoz tudnám hasonlítani a Karácsonyi énekből. (spoiler)
„…ha ez egy kitalált történet lenne…”
Anyám, hogy én ennek a pasinak mindent elhiszek.. :'D
Jó kis film lett. Érdekes felépítés, ilyet még nem láttam – vagy legalábbis nem ugrik be – nagyon éltem az egészet. :D
Egyelőre, csak azért nem tudok maximum csillagot adni, mert kapják be, hogy ilyen rövid lett az, amiről azt mondták 6 részes sorozat lesz…. spoiler
Nem ismerem Roald Dahl írói stílusát, csak az adaptációkat láttam a nevével fémjelezve, így nem tudom megítélni, hogy mennyire hozták ki ezek a rövidke történetek az írott forrásból a maximumot, s mennyire tükrözi ez inkább Wes Anderson stílusát, viszont tény, hogy mozgóképes adaptációként jól működnek ezek a szösszenetek, külön kiemelve a színpadias-miniamlista stílust és a kiváló színészeket. A négy közül valamiért mindegyiket ki lehetne emelni, a Henry Sugar a hossza miatt eleve egy komplexebb és mélyebb mondanivalóval bíró alkotás, viszont a Méreg a feszültsége miatt, a Hattyú a mondanivalója, a Patkányfogó pedig Fiennes alakítása miatt éri meg a megtekintést. A stílus viszont tuti nem fog mindenkinek feküdni, még ha egyedi is.
Olyan kár, hogy ez csak egy rövidfilm. Ettől függetlenül Wes Anderson ebből is kihozta a legjobbat, nagyon szeretem a stílusát, így itt is örültem annak, hogy behozta ezt a színpadias effektust. A díszletek elképesztőek, mint mindig. A szereposztás is nagyon a helyén van, tényleg csak annyi bajom van vele, hogy rövid, pedig szerintem volt potenciál benne, hogy egész estés film legyen.
Sajátos megoldásokat használ a film, de nekem tetszett mert szerintem meséhez jól illett. A történet egyszerű, de összességében nagyon tetszett a látvány, szöveg és előadás összhangja.
Az alkotások színészgárdája közel azonos, és ismét nagy nevek tűnnek fel: Ralph Fiennes, Ben Kinglsey, Dev Patel, Benedict Cumberbatch és Rupert Friend. Mind remekelnek kisebb-nagyobb szerepeikben, Fiennes pedig nem is egyszer magát a mesélőt, azaz Dahl-t alakítja. Az egyes rövidfilmek végén mindig szerepel pár sor érdekesség is az egyes történetekről, így még teljesebb képet kaphatunk a brit író műveiről és a novellák keletkezésének körülményeiről.
A Henry Sugar csodálatos története és a további három rövidfilm Wes Anderson rajongóknak kötelező, és az Astroid City után abszolút üdítő alkotások. A rendező mert a szokásostól eltérő eszközökhöz nyúlni, és szeretett írójához hasonlóan meghökkenteni, kizökkenteni a nézőt a megszokott kerékvágásból.
Hangulatos, szerethető, abszurd és igazi Wes Anderson.
Bővebben: https://www.roboraptor.hu/2023/10/14/wes-anderson-filme…
Ilyen is rég volt (vagy soha?): szívtam befelé a látványt még a bőrömmel is ;). Legközelebb megpróbálom csukott szemmel végignézni. Úgy tíz-húsz év múlva. (Amúgy lehet, emlékezetből most is menne.)
Wes Anderson, Benedict Cumberbatch és Roald Dahl voltak a hívóneveim ehhez a rövidfilmhez, amely egy mesét – novellát dolgoz fel RD munkásságából (tervezem elolvasni a 'meghökkentő meséit' is).
A látványvilág hozta a rendező stílusát, érdeks volt a színházi díszletszerű megoldások, a szereplők hadarása viszont zavart – összességében fura élmény volt az egész.
Ez az első percétől kezdve tökéletesen szórakoztatott, mert nekem nagyon bejönnek az ilyesfajta produkciók. Ja, és hogy csak olyan színészek vannak itt, akiket nagyon kedvelek? Akkor jöhet bármi. XD
Számomra ez zseniális volt.