A történet két középiskolás diák, Miaka, és legjobb barátnője, Yui köré összpontosul. A két lány feledezi a Négy Isten Univerzumát, egy régi könyvet a könyvtárban, amely látszólag a kínai csillagkép négy mitikus Istenéről szól. A lányokat titokzatos módon magábarántja a könyv, így az Ősi Kínában… [tovább]
Fushigi Yuugi ~ Shu no Shou ~ (2016) 1★
153' · japán · romantikus, fantasy, történelmi, színházi felvétel 13
Szereposztás
Várólistára tette 1
Kiemelt értékelések
Ültem felette kicsit, azon gondolkozva, hogy mégis hány csillagot adjak neki. Kicsit kevésnek tartom a 4 csillagot, az 5-öt viszont már soknak.
Imádtam az animét. Nem egyszer meg is néztem. Remek történet, jó szereplők, nem mellesleg érzelmes és hat is az érzelmekre. Innen viszont minden hiányzott, ami az animében megvolt. Igaz, hogy csak az anime elsőfelét dolgozta fel, és az nem is volt annyira érzelmes, inkább vicces, de még azt sem tudta rendesen visszaadni.
A karakterekre másról nem, csak a kinézetükről ismertem rá. A kosztümök nagyon jók voltak. Viszont az alakítás már kevésbé. A színészek eljátszották a szerepüket, de nem élték át, nem adták vissza azt a karaktert, akit alakítottak. Talán a Miaka-t alakító Tanaka Reina, és a Chichiri-t alakító Tachibana Tatsumaru hozták a legjobban a karakterüket. Utóbbi próbálta a hangszínt is hozni, Chichiri stílusához, de hiányoltam például a kék haját, Hotohori narcisztikusságát, Nuriko szenvedélyét, és a Miaka felé tanúsított törődését. Nem éreztem a Miaka és Tamahome közti mindent elsöprő szerelmet, Hotohori szerelmét Miaka iránt, vagy Miaka szeretetét Yui iránt, meg a vágyat, hogy megmentse a legjobb barátnőjét. Ezek mind fontos elemei voltak az animének, és ezt képtelenek voltak visszaadni. Az egész egy színpadi ugrabugrálásnak tűnt a sok tánccal, és hülyéskedéssel, amit poénnak szántak. Sajnos untam az egészet. És ez még nem minden. Ebben a darabban szintén sokat énekeltek, de már az első dalnál arra gondoltam, hogy „Ez a csaj nem egy énekesnő? ex Morning Musume tag vagy mi… akkor miért nem tud énekelni?” És nem csak ő. Szinte mindenkinél ezt éreztem. Talán Maeyama Takahisa (Hotohori) és Kuryu Mina (Shoka) akik jobban énekeltek, de egyszerűen bántotta a fülem az összes dal. A szólók és a közösek is. Utóbbinál mintha nem találták volna meg a közös ritmust, elcsúsztak egymás mellett, és itt nem arra gondolok, amikor szándékosan kicsit később éneklik ugyanazt a sort… Vagy a hangok nem passzoltak össze vagy nem tudom, de egyszerűen nem tetszett.
Sajnálom, hogy így érzek, mert az alap történetet tényleg imádom, és nem gondoltam volna, hogy ez a színdarab ilyen rossz lesz. Egyszer mindenféleképpen megérte megnézni, és ha tudom meg fogom nézni a másik darabot is, ami készült, de az animével ellentétben ez sem kedvenc nem lett, sem újra nézni nem fogom.