És egyszer csak… (Szex és New York) (2021–) 124

A sorozat Carrie, Miranda és Charlotte életét követi nyomon, akik kapcsolata és barátsága már a 30-as éveikben összetett volt, és most, amikor az 50-es éveiket tapossák, egy fokkal sem lett könnyebb, sőt…

angol
angol · magyar

Képek 1

Szereposztás

Sarah Jessica ParkerCarrie Bradshaw
Cynthia NixonMiranda Hobbs
Kristin DavisCharlotte York
Sara RamirezChe Diaz
Evan HandlerHarry Goldenblatt
Willie GarsonStanford Blatch
David EigenbergSteve Brady
Mario CantoneAnthony Marentino
Chris NothMr. Big
Cree CicchinoLuisa Torres

További szereplők

Kedvencelte 9

Várólistára tette 58


Kiemelt értékelések

balagesh 

Belesodródtam ebbe a sorozatba, és a 10 rész nem rettentett el. Az első rész olyan szinten kínos és erőltetett volt, hogy kíváncsivá tett, mit lehet ebből kihozni. A másodikkal azonban sikerült még mélyebbre szállni: egy végtelenül üres, vontatott, jelentés nélküli epizódott hoztak össze. Eddigre nyilvánvalóvá vált a számomra, hogy fogalmunk nincs, mit akarnak a sorozattól, illetve csak nagyvonalakban (tematika, különféle hátterű szereplők bevonása) gondolták át az új szériát. Éppen ezért nem bírtak nekilendülni, nem bírtak egy jó jelenetet írni. A harmadik elején úgy tűnt, végre nekilendülnek, de még itt sincs semmi koncepciózus, viszont végre a témaötletek továbbra is jó jelenetek nélkül kezdenek formát ölteni. Azért szép lassan belejöttek, és a negyediknél – el se hiszem – végre elkezdtek rendesen dolgozni, és összeraktak egy részt, amiben az események egy ívre kezdtek rendeződni. A közepes szintre feljutottak. Szépen emelkedtek, talán a 8. rész volt nekem a csúcs, ahol végre a párbeszédek szintjén is élvezhető volt az epizód, ugyanakkor összességében nagyon gyatra volt az egész. Ékes példája annak, hogy a múltbeli érdemekkel el lehet adni dolgokat, de a további sikerekhez a részleteket is kellett volna dolgozni.

NaNa_88

Amikor először megláttam, hogy csináltak még egy Szex és New York sorozatot, az volt az első gondolatom: Miért kell piszkálni még mindig ezt a döglött lovat? Hagyjuk meg úgy, ahogyan a rajongók emlékeznek rá és ahogyan elköszöntek tőle. Nekem már a két film is sok volt, részemről az első után lezárult a történet. Mindenki boldog, minden jó.
Egyértelmű volt, hogy nem csinálhattak egy 10 részes valamit arról, hogy mindenkinek milyen tökéletes az élete, mert hát abban mi a pláne? Na, de itt olyan dolgokat kavartak meg, amiket már tényleg nem értem miért kellett megbolygatni.
A sorozat egy része propaganda, a másik dráma, belecsempésztek egy kis humort és persze a szex részét sem hagyhatták érintetlenül. Érdekesnek találtam az érzelmi kontrasztot, amit kiváltott belőlem: helyenként éreztem a régi varázsát, ugyanakkor sokszor nem értettem, hogy miért kellett ezt vagy azt beleerőszakolni. Annak idején könnyedén beleszőtték a különböző témákat, itt azonban sokszor tűnt úgy, hogy kb minden aktuális témával akarnak foglalkozni, nehogy szó érje a ház elejét.

A plakátról azonnal egyértelmű, hogy a négyes fogat trióra csökkent, ez már eleve sokaknak bukta lehet. Azonban szerintem nem ezen esett hasra a projekt. Túl sokat akart a szarka. Pár szálat, ha kivesznek, akkor viszont arra panaszkodhattunk volna, hogy az illetővel nem történt semmi és csak töltelék volt.
Lehetett volna ez jó? Tudtak volna még egy bőrt lehúzni erről az egészről? Talán. Néhány megmozdulásban még láttam a jól ismert karaktereket, és mosolyogva néztem őket. Azután jött valami olyan jelenet, ami beletiport a rövid életű idillbe. Én nem utáltam ezt az egészet, de nem is szerettem. Sajnálom, hogy elveszett a mese a propagandában. Én ezt éreztem.

6 hozzászólás
Szencsike 

Annak idején nagyon szerettem Szex és New York című sorozatot: könnyed, kikapcsolt, jókat lehetett a négy csajon nevetni, bánkódni és adott esetben elgondolkodni azon, hogy mit is jelenthet nőnek lenni. A ’90-es évek vége, 2000-es évek eleje lényegében erről a sorozatról is szólt, hiszen a nők egyre jobban megtalálták a maguk hangját a világban, és itt van 4 teljesen különböző habitusú barátnő, akik elvitték a hátukon a sorozatot. Voltak hibái (néha túlzónak tűnhetett egy-egy probléma főleg, valaki olyannak, aki nem ennyire szerencsés körülmények között él), de melyik sorozatnak nincsenek hibái… Jött a két film, talán az első rész jobban bejött mint a második, de ezek is nagyon kis habos-babosra sikeredtek. Majd a Szex és New York-nak ezzel vége is lett, hiszen mindegyikük megtalálta a maga életét, boldogságát, a legtöbb rajongó ezzel le is zárta magában a New York-i kalandot.
Aztán jöttek a hírek, hogy a sok mosolygás mögött mennyire mérgező volt a légkör Kim Cattrall számára. Sokaknak nagy csalódás lehetett mindez, de hiába, az illúzió ezzel kipukkadt.
És egyszer csak valakinek eszébe jutott, hogy mi lenne a helyzet az 50-es éveik közepén járó hölgyekkel ebben a felgyorsult világban. És egyszer csak valaki megírta a sorozatot, ami egy idő után szintén kipukkadt. És nehéz nem összemérni az eredeti sorozattal…
Az átlagos nézői vélemény valahol a szörnyű és az elfogadható között ingadozik, ezért félve kezdtem el én is. Alapvetően nem volt olyan szörnyű, de olyan rossz sem volt igazán. Nagyon cuki, nagyon színes, mégis nagyon semmitmondó lett.
Samantha hiánya nagyon rányomta a bélyegét a sorozatra, és őszintén, eléggé furán kezelték a hiányát. Ez se vele, se nélküle megjegyzések, meg a sokat sejtető üzenetváltások, elhiszem, hogy sokan megsértődtek a produkciós stáb vezetői közül Kim Cattrall-ra, de komolyan nem tudtak volna ennél jobb távozást írni…?
Már csak azért is, mert néha az írói munka elég lapos lett… Szó se róla voltak benne jó ötletek (Carrie gyászfeldolgozása, Seema, Nya, LTW karakterei), néha sikerült egy-egy viccesebb párbeszédet, jelenetet beleírni. Charlotte kb. ugyanolyan maradt mint korábban, de valahogy sokkal többet picsogott valami miatt, és Rock/Rose ügye is ötlettelenné vált a végére… Miranda karakterét hála Che Diaznak, sikerült kinyírni. Harry és Steve kb. az idősödő urak szerepét töltötték be, Steve-et teljesen leírták, Harry-nél még működik, aminek működnie kell, de ha lesz második évad, neki is csak a testi poénok jutnak. Stanford, amíg szerepelt, addig kb. a manapság kötelező harsány meleg barát volt, a régi Stanford sokkal jobb volt. sőt, Anthony-val való kapcsolatát is borzalmasra írták meg. Willie Garson halálával sajnos egy kiváló színész is távozott a sorozatból.
Az abszolút mélypont Che Diaz karaktere volt, vele nagyon betolták a píszít a sorozatba (talán azért mert kötelező manapság), ami annak idején pont nem a PC-ről volt híres…
Nagyon úgy hagyták abba, hogy titokban készültek egy második évados berendelésre (amit meg is kapott időközben), de nem tudom, hogy kellene mindezt erőltetni. Ha remekül megírt mellékszereplőket nézzük (Seema, Nya, Anthony), akkor rájuk kéne jobban helyezni a hangsúlyt, ha a főszereplő hölgyekre… Nem igazán tudom, hogy mi értelme sokáig húzni a sorozatot. Viszont a ruhák továbbra is kiválóak! Csak saját felelősségre!

Bunney 

Sokkal jobbra számítottam :( A Biges sztori elvitte az egész évadot. Sajnos annak a történésnek láthattuk a gyümölcsét, mintha már nem tudtak volna mást kitalálni.
A csajok megöregedtek, ennyi. Az elején több szarkasztikus poénnal utalnak is a korukra, ami amúgy korrekt volt. De nem sok érdekesség történt itt.
Az utolsó 5 mp volt jó, szerintem ezzel kellett volna kezdeni :)))
Ja és Samatha nagyon hiányzott :(( Ő volt a Szex a New Yorkban. Szerintem Ő egyedül jobban elvitte volna a folytatást :) Lehet ^^

Barby2005 

Kedveltem. Ahogy a Szex és New York-ot is kedvelem. Nem a kedvenc sorozatom, de vannak olyan időszakaim, amikor az az érzés kerít hatalmába, hogy most Szex és New York-ot akarok nézni. Az elején furcsa volt, a közepén azt éreztem, hogy te jó ég ennyi új szereplővel kb. elhalványulnak az eredeti főszereplők, és minek. De a végére megkedveltem ezt is. Big sokkolt, nyilván az egész évadra rányomja a bélyegét, és Samantha nagyon de nagyon hiányzik, senki sem pótolhatja. Ettől függetlenül jól esett végignézni, és a következő évadot is jól fog esni végignézni. Mert a Szex és New York örök :)

BlueDeath

Eszméletlenül felesleges sorozat

Az van, hogy én anno tök bírtam az eredeti sorozatot. A két film viszont… hát azokat már nem. És foglalmam se volt, mi a francért akarják ezt folytatni, de azért adtam neki egy esélyt.
Hát… nem mondanám, hogy érdemes volt.
A kiindulási pontja a sztorinak nagyon spoiler lenne, úgyhogy azt kihagyom.
Alapvetően viszont az egész lényege kb. annyi, hogy a lányok megöregedtek, amire feltudtak húzni pár…. elég erőltetett poént.
Samantha meg konkrétan lelépett és persze igyekeztek annyi PC cuccal teletömni a sorozatot, amennyivel csak lehet. Ennek az eredménye lett az egyik legidegesítőbb karakter is.
Nagyrészt amúgy visszatér mindenki aki benne volt. Annak örültem, hogy Willie Garson (Stanford) karakterét nem ölték meg a sorozatban (a színész a forgatás alatt hunyt el).
Őszintén… remélem, hogy nem akarják ezt tovább erőltetni, mert teljesen felesleges.

1 hozzászólás
Kitti_Hernádi

Ha teheted inkább ne kínozd vele magad… utálom a cringe szót, de erre az új sorozatra ez illik…

Szabina_7 

Inkább ne csináltak volna folytatást.. Már a 2 részes filmeket is soknak tartottam.

6 hozzászólás
evé

Oh, a nosztalgia faktor mire nem képes. Hétről hétre végignéztem egy tízrészes sorozatot, ami még csak nem is tetszett. Fájdalmas volt.
Jó-jó, néha voltak kis szikrák, de jaj. Inkább a rózsaszín álomvilág, mint a kifigurázott valóság…

clarity 

az elején nagyon nem tetszett (nyögvenyelősnek éreztem, erőltetettnek). aztán persze leesett, hogy ezek a csajok se lesznek már fiatalabbak és 50 felett nyilván nem lesznek olyan sziporkázóak, mint anno. kicsit megöregedve, kicsit megfásultan, teljesen más élethelyzetek kerültek előtérbe (gyászfolyamat, gyereknevelés, kiégett párkapcsolat stb., jó h ezekhez a témákhoz is hozzá nyúltak), nameg egy teljesen új, felgyorsult világ körülöttük, amihez alkalmazkodni próbálnak. még messze vagyok az ötventől, de már magamon is tapasztalok hasonlókat. a poénok szintén nem ütöttek akkorát, mint régen, sőt egyik másik jelenetnél csak fogtam a fejemet. aztán valahogy mégis néztem hétről-hétre, a vége felé már vártam is az új részeket. a dokumentumfilmről is hasonlóan gondolkodom.
szerintem, aki az eredeti sorozatot szerette, az ennél se fogja azt érezni, hogy már a sokadik bőrt húzzák le róla, hanem nézni fogja. (egy nagyon másmilyen példa, de ilyen a Downton Abbey is, nem lepődnék meg, ha azt is felélesztenék a mozifilmek után egy sorozat formájában). nekem pl. a két Sex and the City mozifilm kevésbé jött be, mint ez a folytatás. és minisorozatnak harangozták be, de úgy gondolom, lesz folytatása, második évada talán… aztán lehet rosszul érzem. a nézettsége nem tudom milyen volt, a kritikák eléggé lehúzták.


Népszerű idézetek

AeS 

Brady: Mom! It was just weed. I, I felt sad. I needed a hit.
Miranda: Oh, you felt sad!
Brady: Yes!
Miranda: Maybe I should kill myself, so you can try crack.

1. évad 2. rész – Kis fekete ruha
ivett_hosszu

– Gyere ide!
– Jól vagyok.
– Mi viszont nem. Gyere. Ölelj meg minket.

1. évad 2. rész – Kis fekete ruha
bkata12 

Miranda: It was your boss.
Carrie: Do I have a boss?

1. évad 5. rész – Derékgond
bkata12 

Miranda: Well, when Oprah mandates a man date, what're you gonna do?
Seema: Date a man.

1. évad 7. rész – Szex és az özvegy
Vandál

Charlotte: Ah! She's wearing flats!
Miranda: That is the most desperate put-down I've ever heard.

1. évad 3. rész – Ha Rómában vagy...
Vandál

[Carrie shows a picture of a dog.]

Charlotte: Who is that?
Miranda & Carrie: Gogie.
Carrie: Another bitch I knew nothing about.

1. évad 3. rész – Ha Rómában vagy...
bkata12 

Carrie: Oh my god. I think I just turned off the AC, and that's a problem because I live on the surface of the Sun.

1. évad 6. rész – Divali

Ha tetszett a film, nézd meg ezeket is


Hasonló filmek címkék alapján