A lidércnyomásos jövőben tombol a bűnözés, bírók, rendőrök és ítéletvégrehajtók próbálják megvédeni az ártatlan polgárokat. Dredd bíró, a törvényesség elkötelezett híve mindent megtesz, hogy fenntartsa a rendet és a békét. Munkálkodása azonban nem arat osztatlan sikert, mindenre elszánt… [tovább]
Dredd bíró (1995) 168★
Képek 27
Szereposztás
Kedvencelte 16
Várólistára tette 33
Kiemelt értékelések
Dobjátok a köveket, de én szeretem ezt a filmet :) Bár nem sok köze van a képregényhez. A remake sokkal jobb ilyen téren.
Dredd bíróként van elnevezve, próbálja hozni a hangulatot, de nekem ez csak egy futurisztikus Stallonés akciófilm.
Elég illusztris a színészgárda, viszont a forgatókönyv eléggé kiszámítható.
Rob Schneidert nem értem, hogy miért nem lőtte agyon senki.
Képregény-adaptáció, de tulajdonképp pont ebben a minőségében bukik a dolog, mert bár próbálkozik, nem tudja visszaadni a hangulatot. Nem azokat az elemeket használja a forrásanyagból, amit szerintem mindenki szívesen látna, nagyon ráfókuszál Stallonéra (és mivel ő a Sylvester Stallone, ezért folyton látszik az arca), és minden pozitívuma ellenére nem több, mint még egy sci-fi akciófilm a 90-es évekből. A jó hír viszont, hogy ilyen minőségben, ha nem várunk többet a kelleténél, akkor jó buli. Kifejezetten jó a megvalósítás, a hangulat, nagyon őrült, de azért izgalmas. Sajnos a karakterek tekintetében nem nyújt sokat, Dredd szigora nekem bejön, de nem értek mindig egyet vele, Diane Lane nem volt épp rossz, de állati idegesítő szerepet kapott, Rob Schneider viszont egész kellemes meglepetés volt, relatíve szimpatikus figura volt (bár a repülőautós üldözés során amit leművelt… szerintem én is le akartam volna lőni). A náluk is kisebb mellékszereplők viszont jók voltak, meg persze Rico is megfelelően hozta a pszichopatát (meg Griffin a veszélyes, de inkompetens háttérgonoszt). Mindenképp elmegy, nem kell tőle sokat várni, főleg nem egy tisztes adaptációt, de azért megnézhető.
Amit a legjobban szeretek a filmben, az a magyar szinkron, a zene és a világ melyet bemutatott. Sajnálom, hogy itt Dredd nem olyan kemény, mint kellene… Ez a romantikus, érzelegjünk, vagyis próbáljunk meg érzelegni vonal nekem nem igazán jött be. Hershey bírót pont ezért nem bírtam megszeretni, mindig az érzelmeken lihegett.
De ezen kívül, egy korához mérten nem rossz akció film. Mondjuk nem hiszem, hogy olyan sokszor le fogom venni a polcról valaha is, mint a Karl Urban verziót.
„Én vagyok a rend!”
Elég tökös akciófilm. Izgalmas, de sokkal élvezhetőbb lenne, ha Schneider-t az első találkozáskor homlokon lőnék, mert rohad idegesítő karakter, és nem vicces, aminek tervezték.
Aranyos kis film volt ez mindig is.
Nem értettem sose a film iránt érzett utálatot, de azt alá kell írjam, hogy próbálták „romantikusabbá” tenni. Emellett sajnos, nagyon buta hibákat is vétettek ( Rob Schneider, cicanaci, szerelem stb)
Ami viszont pozitívum, a zene, a korához képest nagyon jó látványvilág, Sly, illetve a magyar szinkron ( „Itt én vagyok a rend!” ugyebár).
A film kapcsán megfigyeléseim szerint két táborra oszlanak a vélemények. Vagy nagyon jó, élvezhető Sly-mozi, vagy a Dredd képregények gyenge adaptációja aminek a Karl Urban-féle reboot (Dredd, 2012) kifejezetten jót tett. Nos én történetesen mindkettőt láttam, természetesen előbb az eredetit. A mostani újranézés kihívás kapcsán lett aktuális. Nekem mindig is tetszett, szerintem nem rossz film, csupa jó színészgárdával. A ruhák abszolút hozzák a képregényt, ellenben ahogy utánanéztem, a sztorit valóban elégggé átformálták, de egy élvezhető mozi lett a végeredménye. Ellenben a Dredd filmet sem szeretném háttérbe szorítani, mert az is nagyon jó adaptáció. Komorabb a Dredd bírónál, de sztorija hozza a formát.