A történet főhőse Makoto Naegi, aki épp készül megkezdeni tanulmányait a Hope's Peak Academy-n. Ez egy iskola kiemelkedő képességekkel rendelkező tanulók számára. Hogy Naegi miben kiemelkedő? Mint rögtön a történet elején kiderül, semmiben. Szerencséjére (vagy ahogy később kiderül, pechére)… [tovább]
Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei The Animation (2013–2013) 19★
24' · japán · akció, sorozat, thriller, horror, rejtély, anime 17 !
1 évad · 13 rész
Szereposztás
Kedvencelte 5
Várólistára tette 31
Kiemelt értékelések
Régóta tervben lévő darab volt nálam, én személy szerint alap darabként kezeltem (most, hogy már láttam, még inkább annak tartom) de amióta a Párom elkezdte azt fontolgatni, hogy újra nézi, feltétlenül csatlakozni akartam hozzá!
Őszintén szólva az első meglátásom, az első rész után az volt, hogy komolyan ezt szeretik annyian, komolyan ez az anime ilyen nagy cucc?! De természetesen folytattam, mert első rész után nem szoktam abba hagyni a dolgokat. Nem csalódtam, nagyon nem!
Egy mérhetetlenül beteg cucc, annyira imádom! Borzasztóan izgalmas, tele váratlan történésekkel, senki sem az akinek látszik, semmi sincs úgy ahogyan annak lennie kéne. Minden egyes rész tele van izgalommal, teljesen fenntartja az érdeklődést részről részre és komolyan mondom, nem lehet rá panasz!
Az opening meg az ending is nagyon bejött, nagyon illett mind a kettő a sorihoz, és nagyon imádtam őket. A soundtrack-ek nem voltak számomra olyan jelentősek az igazat megvallva, de ha rosszak lettek volna, arra tuti emlékeznék.
Imádom a karaktereket, mindenki nagyon badass, hihetetlenül menő a karakterdizájnjuk, de nálam hatalmas nagy kedvenc marad,Junko Enoshima, ő egyszerűen ő lett a waifu háremem királynője! xD
Mindenkinek csak ajánlani tudom, az első rész ne vegye el senki kedvét sem a dolgoktól, hatalmas élmény lesz ez a történet!
Nagyon régen láttam az animét, de azóta a visual novelek már a szívemhez nőttek, így kicsit féltem újranézni, mert nem tudtam, hogyan dolgozza fel a játékot. Adaptáció – főleg videójáték-adaptáció – szempontjából viszont nem volt csalódás, néhány hiányossága ellenére se.
Izgalmas, ahogy a szereplők próbálják felderíteni az aktuális „befeketedett” kilétét, és lassan fény derül az iskola titkaira is. A grafika kicsit fura volt elsőre, de hamar megszerettem. (Sőt, szerintem Togami itt sokkal szebben néz ki, mint a játékban. Bár még mindig bunkó a stílusa, szóval nem lettünk barátok.) Az is tetszett, hogy pár vizuális megvalósítás a visual novelt idézi, főleg a kivégzések animációja és a tárgyalásos jelenetek. Sok zenét felismertem, az openinget imádom, mindig végighallgattam, az endingtől meg libabőrös lettem nem tudom, miért. Mindegyik megadta a kellő hangulatot.
A sorozat legnagyobb hibája viszont a hossz. Mivel 13 részbe próbáltak belesűríteni egy több órás játékot, a cselekmény elkapkodott (pl. már a második részben megölnek valakit). A nyomozásokat sokszor pár másodperces képekben letudták, amikben csak a nyomokat mutatták, a hozzájuk kapcsolódó egyéb infókat nem. A rövid játékidő miatt a karaktereket se igazán lehet megismerni, soknak első nézéskor a nevét és a tehetségét se tudtam megjegyezni. Épp csak annyi személyiséget és háttérsztorit adtak hozzájuk, amik a történetben kulcsfontosságúak voltak. Jó lett volna, ha néhány beszélgetős jelenetet is beraknak, hogy ne tűnjön a legtöbb karakter kartonlapból kivágott figurának (bár a játékban mindenki úgy néz ki xD)
A befejezés meg x-edik alkalomra is egy nagy őrültségnek tűnik. spoiler
Összességében az anime is tetszett, de annak, akinek módja van rá, inkább a visual novelt ajánlom. Garantáltan maradandóbb élményt nyújt!
JUJJDEJÓVOLT!!!! IMÁDOM A KARAKTEREKET, A STORIT AGHHH FANGÖRCS!!!! (cosplayezek is belőle szóval számomra nagyon közel áll!)
Népszerű idézetek
Kirigiri (Togaminak): Ha gúnyt űzöl az emberi érzelmekből, előbb-utóbb megütöd a bokádat. Az embereket nem csupán a számolások és az eredmények hajtják. Ezt te nem tudod megérteni.