A sorozat középpontjában egy a kocsija hátuljából praktizáló ügyvéd van, aki az üzlettársa halála után kénytelen a karrierjének legnagyobb gyilkossági tárgyalását elvállalni.
Az igazság ára (2022–) 63★
Szereplők
Kedvencelte 14
Várólistára tette 68
Kiemelt értékelések
Várhatóan folytatódik, de végignéztem 3 évadot, az első kettő tetszett jobban, ezért 8 csillag, amúgy nekem tetszettek a karakterek, főleg az elején.
A 3. évad az új amerikai trendeknek és a szappanoperás témáknak is igyekezett megfelelni.
Tudom, a forgatókönyveket nem Connelly írja, de azért…
Tipikus Connelly, bravúrosan végigvitt történet, jó karakterek, csak egyre többször köszönnek már vissza a korábbi művekből ismert fordulatok, elemek.
A 2. évad kimondottan szórakoztató. Csak az a Jeff ügy lóg ki, az nagyon nem áll meg, kár volt beleerőltetni.
A 3. évad elég langyi lett. Kezdünk távolodni Connellytől. Egy strici a végén óriási állami kielégítést kap, egy kartell vezér szabadon távozik, a főbűnös pedig sosem áll bíróság elé.
A sok ázsiai sorozat nézése között szükségem volt valami másra, és ez bejött, sikerült egyben ledarálni mind a 3 évadot, szinkronosan. Szerencsére David E. Kelley neve alkotóként már előre garantálja a sikerszériát. Teljesen ismeretlenek előttem a színészek, soha nem láttam őket, mindeközben kiválóan játszanak. A színészek nagyon szépek, a ruhák nagyon jól néznek ki, frizurák rendben vannak, mindig süt a nap, mindenhol tisztaság, az ég égkék, a tenger tengerzöld, a Lincoln-ok pazarok, ennek ellensúlyozására igencsak sötét és kacifántos ügyeket kapunk.
Nekem kicsit meglepő volt a sok L/M pár egy-egy epizódban, furcsa volt, hogy sármos főhősünk egyetlen működő kapcsolatot sem képes összehozni, a csinibaba és a szőrmók interakciói pedig hiteltelenek-hihetetlenek számomra. Na de ízlések és pofonok.
Manuel García-Rulfo kellemes meglepetés, játszik a szemével-játszik az arcával-típus.
Minden évad egy-egy nagyobb ügy köré fonódik, viszont összességében egyben van, rengeteg a visszautalás egy-egy epizódra, évadra. A 3. évadnál megijedtem kissé, mert nagyon leült a sorozat, de a felénél „magához tért” és a végén akkora függővéggel zárul, hogy garantált a 4. évad.
1. évad: Összességében tetszett, amúgy is kedvelem az ügyvédes sorozatokat, érdekes volt Mickey Haller karaktere. Egy kicsit megfűszerezték azzal, hogy az első feleségével és a másodikkal is mindennapi kapcsolatban van, és a rendkívül okos és sikeres ügyvéd múltbeli ballépése után kap még egy esélyt, de mintha az egész világon, de legalábbis Los Angelesben ő lenne az egyetlen ügyvéd. Az évadon átívelő ügy nagyon unalmas lett a vége felé, talán azért, mert Trevor karaktere nagyon idegesítő volt. Érdekesek voltak a monológ szerű, visszatekintő beszélgetések Mickey és Izzy között.
3. évad. Érdekes és izgalmas volt az átívelő eset és úgy egészében az évad. Connelly nagyon jól megírta az alap sztorikat és sikerült jó színészeket is találni a karakterekhez.
Egy könnyed, szerethető sorozat jó szereplőkkel, kellően csavart tárgyalási szálakkal. Minden évad egy-egy új ügy köré szerveződik, ezért évadonként is nézhető. A magyar szinkron jó. Megéri megnézni a sorozatot.
Nem a legjobb Michael Connelly feldolgozás. Christopher Groham kimondottan pocsék színészi alakítást nyújtott. Haller karaktere rendben volt. Nem biztos, hogy a 2. évadba is belevágok, ha lesz.
Népszerű idézetek
Hayley: – Hallom, elveszed Lornát. Akkor mi mik leszünk?
Cisco: – Engem hívsz, ha el kell törni valakinek a lábát.
Mickey: – Volt egyszer egy ügyfelem, betörő volt. Méghozzá nem is akármilyen. Széfeket tört fel. Mesélt róla, mennyire izgatott lett, mikor megtalálta az utolsó számot, és a széf megadta magát. A széf tartalma másodlagos volt. Mert a meló nem a pénzről szólt. Hanem a varázslatos pillanatról, amikor a fogaskerekek a helyükre ugranak. Sosem törtem fel széfet. De ezt az érzést pontosan ismerem.