Dr. Laszlo Kreizler, a magyar származású pszichológus, John Moore újságíró és Sara Howard, New York rendőrségének első női alkalmazottja a 19. század végén együtt nyomoz egy brutális sorozatgyilkos után.
Az elmeorvos (2018–2020) 102★
Képek 12
Szereposztás
Kedvencelte 35
Várólistára tette 355
Kiemelt értékelések
Nagyon könnyen meggyőzött ez a sorozat arról, hogy végignézzem. <3
A téma, a kor, a díszlet, a ruhák, minden nagyon egyben van benne, minőségi és ajánlom a krimi rajongóinak.
A három főszereplő között baromi jól működik a kémia, de a mellékszereplők sem elhanyagolhatók. Nincsenek felesleges jelenetek és párbeszédek benne, csak pont annyi, amennyi szükséges. És a sok izgalom közepette még humora is van a sorozatnak!
Úgy örülök, hogy mi is láthatjuk és elérhető, régóta kíváncsian vártam. Ráadásul miután elolvastam az első kötetet, még jobban megfogott a hangulata. A második évad sem okozott csalódást, sőt még inkább izgalmas, érdekes és lebilincselő. Persze mindkét évad története kegyetlen, hiszen gyilkosságok után nyomoznak, de aki szereti ezt a műfajt és az 1800-as évek New Yorkját, szeretni fogja a sorozatot.
Mire nem jó egy kis otthonlét? Mióta kijött, azóta szemezek ezzel a sorozattal. Mindkét könyvet olvastam, azok is nagyon jók,bár kicsit megkoptak már az emlékeim. Összehasonlítani így esélyem sincs, de nem is akarnám. Még három rész visszavan, de már kedvenccé is avattam. Nekem minden jó volt. A szereplők, a helyszínek, az ügyek, a magánéleti szálak. Sajnálom, hogy eddig vártam vele. Imádtam.
Majd jön egy hosszabb értékelés, ha újranéztem.
Még Luke Evans is mesteri, tőle szokatlan módon.
@Serge_and_Boots – Brühl egyik mesteri alakítása és egyben legjobb szerepe is ez szerintem. Ha esetleg érdekel :)
10 pontot megkapja, de nem hibátlan (mint ahogy a könyv sem).
Aki ráérez a hangulatára, annak jó élményt tud nyújtani. Teljesen lezárt a sztori, érdemes rá időt szentelni, különösen annak, aki kedveli a sorozatgyilkosos krimiket. Elég naturalisztikus az ábrázolás, széplelkűeknek nem való.
Jó a történet, a szereplők, a sorozat kicsit eltér a könyvtől, de nekem talán így még jobban tetszik.
Kedvelem Dakotát szimpi a csaj, de szerintem túl fiatal erre a szerepre, aki még nem tetszett az a Rooseveltet játszó színész, sajnos olyan volt nekem, mintha pincsikutya erőlködne farkasok között.
Brühl és Evans hozták a figurákat.
Nagyon remélem, hogy berendelik a 2. évadot is, nekem könyvben jobban tetszett, mint az első. Nehéz lesz összehozni ezeket a színészeket újra, remélem sikerül ismét Budapesten forgatni. Luke úgyis már hazajár ide. :)
Jó sorozat, kifejezetten hangulatos.
Az első évad nálam 9 csillagos, a második viszont gyengébb, legyen 6.
Dakota Fanning pókerarccal nyomja végig az egészet, ez nem tetszett. Daniel Brühl viszont megszólalt magyarul (nem is akárhogy), na, az viszont tetszett.
A kosztümös filmek és a krimik kedvelőnek jó szívvel tudom ajánlani.
Sajnálatos hogy nem kap annyit visszhangot ez a sorozat, és ennek szerintem csak annyi az oka, hogy nem a Netflix az HBO gyártotta. Pedig bizony a TNT-nél nem spóroltak semmin! Olyan jól kivitelezett és minőségű sorozat ez, hogy a fent említett cégek legtöbb gyártmányát magasan kenterbe veri.
A történet rettentő ötletes. Szép lassan halad a maga tempójában, fokozatosan adagolva az információkat, és egy csöpp izgalmat amikor kell. Bár a nyomozásé a fő szál, ezt főleg úgy teszik hogy a gyilkos személyiségére fókuszálnak, a beteg elme rejtelmeit próbálják felfedni. Ebben a tekintetben, a sorozat szereplői olyan módszereket használnak mint amit a Mindhuter-ben, és a Gyilkos elmékben láthattunk, (vagy akár a Bárányok hallgatnak-ban.), de mindezt a 20. században, mikor ezeket a pszichológia módszereket humbugnak tartották.
A látvány igazán gyönyörű igényes. Látszik hogy sok gonddal készítették a ruhákat, díszleteket, jól adja vissza azt a kort. És nem csak a gazdagságot, a pompát, hanem a szegénységet és a mocskot is.
Amitől igazán kiemelkedő lesz még a The Alienist, az a nyomozó csapat. A 3 főszereplő, Laszlo, Sara és John mind érdekes, komplex karakterek. Lehet velük szimpatizálni, főleg Johnnal, de van olyan is mikor ellenszenvesek, és hibákat követnek el. Daniel Brühl és Dakota Fanning jó színészek itt is, de külön kiemelném azért Luke Evans-t is. Mikor lehetőséget kap, mint itt, igenis bebizonyítja hogy egy igen remek színész ő is. De a főszereplők mellett a mellék karaktereket is szuperek, és ők is kiveszik a részüket a munkából.
Összességében azt mondanám hogy ez egy kötelező darab, főleg azoknak akik szeretik a krimi, thriller, sorozatgyilkosos témákat, de még az olyanoknak is, akik csak egy igazán minőségi sorozatra vágynak.
Többet vártam ettől a sorozattól, a külsőségek megvoltak (a központi Szabó Ervin Könyvtár még mindig a legkirályabb forgatási helyszín), de valahogy a hangulata nem volt nekem az igazi, valami hiányzott. Mintha egy kis távolságtartással szemléltük volna a szereplőket is, a történetet is, nem tudott beszippantani. Az utolsó epizód kifejezetten gyenge volt csúcspontnak. Kár érte. Azért bele fogok nézni a második szezonba is, ha lesz.
A könyvet nem ismerem, hallottam róla, de nem olvastam, nem tudom ezek után fogom-e. A hangulata, a zenék nagyon tetszettek, érdekes volt a nyomozás része is, de a karakterek közül senki se volt szimpatikus. Ennyi pont elég volt, jobb is hogy nem folytatják.
Számomra tökéletes! Egymás után pörgettem a részeket. Iszanyot jól eltalálták Kreizler karakterét. Kedvenc lett!
Népszerű idézetek
– Tudod mi a különbség a kapitalizmus és a szocializmus között?
– Nem.
– A kapitalizmusban az ember zsákmányolja ki az embert. A szocializmusban pont fordítva.
Dr. Kreizler: Milyen a szerelem kezdete?
John: Mindenekelőtt nyugtalan az ember. Sosem nyughat az elméje. Az utcasarkon vár, hátha arra jár. Elmegy egy partira, amit messziről ekerülne, hátha őt is meghívják. … És minden beszélgetést a szerelemre próbál terelni.
John: Miért taszítja el azokat, akik törődnek magával? Gyönyört vagy fájdalmat okoz?
Laszlo: Ne azt kérdezze miért taszítom el, hanem, hogy maga miért marad!
dr. Laszlo Kreizler: – Úgy hiszem, mindannyiunkban megvan a rémségek elkövetésének nyersanyaga, csak az események jó vagy rossz kombinációja szükséges, hogy a nyersanyag lángra kapjon.
Sarah: Nem tudok együtt érezni egy anyával aki kioltotta a saját gyermekei életét.
Dr. Kreizler: De megérteti a társadalom nőkkel szembeni elvárásait. Hogy menjenek férjhez, szüljenek gyermekeket, hogy mosolyogjanak amikor képtelennek érzik magukat rá. Ha ezzel együtt tud érezni, akkor a többségnél jobban megérti, hogy az a szegény ifjú hölgy az üres babakocsival, nem saját maga miatt jutott ide. Inkább a társadalom miatt.
Nyakunkon a XX. század ami fényes jövőt és ragyogó új ötleteket hoz magával. Talán a nők még szavazati jogot is kapnak.
Dr. Kreizler: Több, mint lehangoló. Az ilyen féktelen extravagancia melankóliával tölt el.