Waters főhadnagy az elit kommandó katonája, akit Nigériába küldenek, hogy segítsen kimenekíteni az ott ragadt amerikai állampolgárokat. De attól kezdve, hogy megérkezik, minden átalakul. Kendricks doktornő ugyanis nem hajlandó elhagyni azokat a védenceit, akik nem követhetik Amerikába. Ráveszi a… [tovább]
A Nap könnyei (2003) 85★
Képek 13
Szereposztás
Gyártó
Cheyenne Enterprises
Michael Lobell Productions
Revolution Studios
Streaming
Netflix
Kedvencelte 7
Várólistára tette 42
Kiemelt értékelések
Fájdalmasan amerikai volt. Szuperhősünknek leszakad a karja és csak annyit se mond „nyikk”. Mentsünk ki valakit a dzsungelből! Ki mást, mint egy szent özvegy címlapleányzót, aki aztán rácsorgathatja a nyálát hősünkre. Uh, ez fájt.
Az én kedves párom nagyon sokkal lóg nekem, amiért megnézette velem ezt a filmet… Mondjuk előrevetítette, hogy sz*r lesz, de azt mondta, hogy szerinte vicces :)
Ez tipikusan egy olyan film, amire pejoratív értelemben szoktuk mondani, hogy amerikai…
De Waters hadnagynak simán megérte megszegni a parancsot, feláldozni az embereit, a végén Monica Bellucci keblein pihentette a véres buksiját.
Én megnézném a film folytatását, amiben Waters hadnagyot hadbíróság elé állítják… :D
Nem nagyon lehet komolyan venni ezt a filmet…
Nem csodálom, hogy a snittes közönség nem igazán tudta értékelni ezt a hősi eposzt…. spoiler
Teljesen korrekt akciófilm, nemes eszméket lovagol meg, de jólesik néha látni ezt a fajta idealizmust ebben a cinikus, velejéig rohadt világban; kicsit hinni a mesékben, ha úgy tetszik… A zenét is jól alárakták, és nem is vészesen giccses a sztori (pl. nincs szerelmi szál). Sokan meghalnak. Sokan megsebesülnek. Ja, és pofás tűzijáték kerekedik a végére.
Ami kimaradt a filmből: miután az amcsik leléptek, az egész bagázst kivégezték.
Szeretem az akció filmeket, de ez egy rakás…
Rég láttam már ilyen hatasvadász szemetet.
Ostoba szereplők, ostoba történet és egy nagy vödör nyál mellé.
Ha nem lett volna ilyen tipikus amerikai hős film Bruce Willisszel a főszerepben, még jó is lehetett volna. Így kicsit keserű utóíz maradt a számban.
Zenére nem lehet kifogás (hatásvadász is), a téma szívbemarkoló (bevallom, többször elsírtam magam), de a kivitelezés NAGYON amerikai volt. Mondjuk legalább a hadnagy és doktornő közötti csóktól megóvtak minket, el tudom képzelni, hogy a forgatókönyv valamelyik változatában ez is benne volt.
Az afrikai polgárháborúk, etnikai alapon való tisztogatások fontos téma, és pont a filmipar a megfelelő út arra, hogy az emberek szemét felnyissák, hogy mi folyik a világban a 21. században is, de lehetne kevésbé hősies eposzként prezentálni.