Patricia felbéreli egy barátját, hogy játssza el a férje szerepét, így remélvén megszabadulni egy nem kívánt udvarlójától. Az ifjú álférj beköltözik a lány szüleinek házába, ahol nem várt nehézségekkel kell szembenéznie – többek közt egy Puty-puty névre hallgató, beszélő kakassal.
A nagy átverés (1963) 12★
Szereposztás
Kedvencelte 1
Várólistára tette 10
Kiemelt értékelések
Hogy mennyit nevettem! Funès ebben is zseniális (de a többi szereplő sem elhanyagolható) és nagyon jó a történet is! Kompakt, számos helyzet- és jellemkomikumot felvonultat, remek jelenetek vannak benne. (Még színpadon is abszolút megállná a helyét.) Nem is értem, hogy nem láttam eddig!
Kissé bugyuta, de vicces, mindenki, mindent jól összekutyulós trténet.. Kicsit hasonlít az Oscar-ra, a főszereplő legalábbis ugyanaz :) A vége nyilvánvaló volt, de azért jót kuncogtam a komornyik fején, aki mellesleg a legnagyobb tag az egész filmben.
Louis de Funés és filmjei az elmúlt tizenöt-húsz évben menthetetlenül kikoptak a televízióból: kábelcsatornák hétköznap délelőtti senkiföldje-idősávjában belefutunk néhány hetvenes évekbeli munkájába, illetve szeretetreméltó módon az elmúlt hónapokban A horgász a pácban és a Fantomas filmek is feltámadtak hamvaikból szintén a kábel-szférában. Pedig kilencvenes évekbeli gyermekkoromban a hétvégi délutáni műsorsáv szinte mindig elbírt egy Funés, vagy egy Folytassa… filmet, sőt, ünnepnapok műsorkínálatában is állandó szereplők voltak ezek az alkotások. Nem mintha a nosztalgia kétes érzésébe akarnám magam ringatni, hiszen néha úgy érzem, Funés igazán korai, még fekete-fehérben forgott filmjei közül egyedül A horgász a pácban érdemelt ki egyfajta megkülönböztetett helyet a magyar néplélekben, és sokkal többen kötik össze a nevét reflexszerűen a Csendőr-sorozattal, meg a hatvanas-hetvenes évek, minőségben már gyakrabban megkérdőjelezett műveivel.
Pedig egyebek mellett a nemrég felfedezett Főnök szoknyában és az Itt a gyémánt, hol a gyémánt is bizonyította számomra, hogy a régimódi filmek szerelmesei számára egy-egy elfeledett/újra megtalált Funés-mozi máig is képes friss és eredeti lenni, ráadásul a főhős humora bármennyire is repetitív, tulajdonképpen vastagon megunhatatlan.
Ez a A nagy átverés sikerének egyik titka: Funés-filmre befizetni olyan, mint befutóra fogadni, akkor is, ha a jellegzetes félreértéseken alapuló kamara-vígjátékot annak minden fordulatával és típus-karakterével láttuk már ezerszer különböző korszakok és országok filmkínálatában. Elfér belőle még egy verzió, főleg ezzel a szereposztással.
Aztán ott van még Mireille Darc. Személy szerint sosem értettem, miért bálványozták őt ennyire a maga korában, bukósisak-frizurája sem öregedett szépen, és a legtöbb ismertebb szerepében (Jégkeblek, A maga szőke…) sem domborít igazán nagyot. Itt azonban üdén és fiatalosan hozza a szerepe által kívántakat. Illetlenség persze egy romantikus felhangú blődliben felfedezni vélni egy színész valódi nagyságát, de beismerem, hogy végre megérintett valami az ő nagyszerűségéből is.
Az igazi csodafegyver azonban a jó öreg Pacuha csendőr, Christian Marin, aki a citromba harapott képével és a közhelyességbe fulladó mindent-is megoldó inas karakterével is képes érdemben kezdeni valamit. Megint csak: semmi újdonság, láttuk már ezt sokszor, de ebben az összeállításban is tökéletes.
Bájos és szórakoztató tévedéses-félreértéses vígjáték. Megfelel minden elvárásnak és nézői igénynek. Ha valaki fellángol és fünézni akar, nyugodtan vegye elő!
Édes, aranyos, igaz Luis de Funes-es francia vígjáték. Így tehát csak jó lehet. ÉS ezt úgy mondom, hogy nem vagyok vígjátékrajongó. :-) Valamiért azonban ennek a színésznek a legtöbb filmje tetszik nekem.
Jó kis történet volt: volt benne szerelem és alapos bonyodalom is rendesen. És még egy kakas is szerepet kapott. :-)