Az évad a Sengoku Basara 3 játék eseményeit veszi alapul és a Sekigahara-i csatát mutatja be.
Sengoku Basara: Judge End (Sengoku Basara 3/2) (2014–2014) 3★
24' · japán · akció, sorozat, történelmi, anime 13
1 évad · 12 rész
Képek 1
Szereposztás
Kiemelt értékelések
Let's endless party!
Nos ez tényleg az volt. :"D No, de nem is tudom, mit írjak erről az évadról… Először is, nem igazán értettem, miért jelölték meg alternatív verziónak, aztán rájöttem, hogy a movie alternatív verziójának lett jelölve, és így már oké volt. ^^"
Voltak hosszabb gondolataim egy-egy rész után, amik igazából nem változtak. Furcsa volt, hogy két évadot elég kuszán, a valóságtól eltérően mutattak be, ebben az évadban meg már az első rész felvezető narrálásánál rácáfoltak mindenre, és gondolták jó ötlet innentől kezdve a valós eseményeket elővenni, de azért maradt néhány igen érdekes esemény is benne, ami meg olyan távol állt a valóságtól, mint ide a Hold. Most belegondolva talán a készítők is két csoportra osztódtak, az egyikük a „legyen valóság alapja” míg a másikuk „legyen zombiapokalipszis” tábort erősítette, így kaptuk a sekigaharai csatának ezt az érdekes változatát, ahol volt valóság is, meg zombiapokalipszis is. Ezen jelenetek nézése közben szabály szerűen hallottam Skillet – Back From the Dead című számát, aztán még rá is kerestem, hátha másnak is eszébe jutott ez a dal aláfestő zenének ehhez az animéhez, de nem találtam ezzel a zenével AMV-t, amit sajnálok, mert tényleg nagyon illik hozzá. :"D (Ha valaki mégis talál egy ilyen AMV-t ne tartsa magában! :D)
Viszont bármennyire is el tudom képzelni ezzel a zenével ezt a zombiapokalipszises cécót, nagyon nem illett bele, vagy legalábbis nem így. Még ha Ichi önszántából, és egyedül találja ki ezt, vagy valaki más próbálta volna életrekelteni Nobunagát, akkor még talán el is megy, de így nagyon logikátlan volt. Ráadásul annyira hamar leverték, hogy értelmét sem látom, hogy minek kellett bele egyáltalán egy ilyen, ha csak nem azért, hogy meglegyen a 12 rész. Ha ezt kiveszem, akkor igen, eléggé megmarad a valós eseményekhez hűnek, de így azt mondom, hogy senki ne ebből az animáből próbálja megtanulni a sekigaharai és az odavezető eseményeket, sőt ajánlom, hogy az anime megnézése előtt azért fussa át a wikipediát, és hogy-hogy történt igazából ez az egész háború. Viszont ha nem ragaszkodok a valósághoz, akkor viszont tényleg egy kellemes, történelmi shounen fight anime. Egy részem még mindig nem bírja elengedni, hogy nem a valóságnak megfelelő cselekményt kapott, de azt sem mondhatom, hogy nem tetszett az anime. Az egyetlen, ami tényleg nem tetszett az, hogy változtattak a grafikán és a színeken, ezért, ahogy ígértem is az első rész részértékelésemnél, le is vontam érte egy csillagot. Emellett fura volt, hogy néhány karaktert kihagytak, akik eddig szerepeltek, sok újat, akik pedig eddig nem, behoztak. Jó lett volna, ha ezek az új karakterek is szerepeltek volna az előző évadokba, még ha nem is olyan sokat, de legalább lett volna valami fogalmam, hogy kik ők, nem csak ilyen random behozott hadvezéreknek tűntek volna.
Akinek felkeltette az érdeklődését az anime, annak bátran ajánlom, hogy adjon neki egy esélyt, mert bár a kezdeti furcsaságok lehet megdöbbentőek lesznek – szárny nélkül repülő lovak, és hasonlók XD – de ha ad neki az ember egy esélyt, szerintem nem bánja meg. Én legalábbis nem bántam meg, hogy végignéztem, és szerintem majd újra is fogom nézni.
Az első két részhez képest érezhetően más ez a sorozat. A grafikát kissé megváltoztatták, ami nekem többnyire tetszett, de volt ahol nem előnyére változott. Elmaradt pár motívum, illetve mellékszereplő, ami pedig karakteres volt az előzőekben. A zene komolyabb lett, nekem jobban tetszett. Ezzel a számos humoros részlet ellenére nekem komorabb hangulatú volt ez a sorozat. Ez számomra kicsit különös, mert igazából ebben kevesebb a valódi tragédia mint az előzőekben, sőt a legvége már akár happy endnek is tekinthető bizonyos szempontból.