Egy világban tele rettenetes szörnyekkel, amik csak azon dolgoznak, hogy elpusztítsák a világot, az emberiség egyetlen reménye a vadászoktól és vadásznőktől függ. Ruby Rose, Weiss Schnee, Blake Belladonna és Yang Xiao Long kiképzés alatt álló vadásznők, akiknek az útja messze fogja őket vinni az… [tovább]
RWBY: Hyousetsu Teikoku (2022–2022) 3★
Szereposztás
Várólistára tette 8
Kiemelt értékelések
Hát, hogy mást ne mondjak, ez az anime olyan volt, mintha valaki megfilmesítette volna a Naruto egyik fillersagáját. Először feldolgozásnak hittem, az eredeti 2012 óta folyamatosan futó (egyébként, én már nem tudom, hova fut, a 6. évad óta nem követem… nem azért, mert nem tetszett volna, egyszerűen ha valamit hétről hétre kell követnem, akkor egy idő után úgy beleunok, hogy az szinte fáj) websorozat animésített feldolgozásának. Először megörültem a hírnek, hisz a RWBY sorozatnak – az ingadozó története és karakterszálai ellenére is – az animációja volt mindig is a gyenge pontja. És azt kell mondjam, ezért megérte többszörösen is megnézni ezt az animét. A karakterrajzok, a harcanimációk, a hátterek… lenyűgözően szépek, halálkomolyan, sokat kihagytam volna, ha ezt nem nézem meg.
Viszont ennek ellenére sem értem, miért volt indokolt ez a sorozat. Ez ugyanis, hiába próbál néhány részig elhitetni, hogy ez feldolgozása az első évadnak, ez nem az. Ez egy alternatív verzió, mi lett volna, ha. Ebből a szempontból pedig szerencsésebb lett volna, ha nem kezdi elölről a történetmesélést, bár ez csak a szőrszálhasogatás teteje, főleg úgy, hogy az első rész volt az egész sorozat legjobb része. Utána viszont egyre inkább kezdtem azt érezni, hogy részről részre összecsapják. Akkor még nem értettem, hogy ennek mi értelme volt – minek dolgoznak fel valamit, ha utána csak ledarálják a rész tanulságát, és ÖT DARAB főkonfliktust sűrítenek bele 1 epizódba? –, de ez a sorozat első felében, második harmada környékén kiderül, hogy ez a sorozat egy teljesen új szál és új konfliktus köré épül, ami az eredeti sorozatban nem szerepelt. Ezzel még nem is lett volna baj, szeretem a spin offokat, ráadásul ez a sorozat – a címéből is következtethetően – a RWBY legjobb karakterére, Weiss-ra fókuszál leginkább, szóval ezzel még megbékéltem volna. De ezt a fősztoriszálat nem tudtam hová tenni.
A fő témának azt a konfliktust tették meg, ami Weiss és Blake között van, mivelhogy ez utóbbi a White Fang nevű társaság tagja volt, amely társaság felelős volt több merényletért is az országban, viszont nem volt ötletük, hogy ezt hogyan vigyék bele a sztoriba. Ez az egész álomban járkálós, Eredetes sztori annyira távol áll a RWBY világától, hogy az elképesztő. És nem azért mondom ezt, mert ne lennék nyitott a változtatásra. Egyszerűen azért, mert a RWBY fantázia világa egészen másképpen volt mindig is felépítve, és ebbe a világba egy csillagvégű varázspálcával táncoló, fehér hajú csávó – vagy nő, nem tudtam eldönteni – nem illett bele a képbe, ahogy az sem, hogy a karakterek egyesével bemennek Weiss álmába és megpróbálják lenyugtatni.
A karakterek is rémirritálóak. Ezzel leginkább Ruby-ra és Yang-re gondolok, akik igazából nem is csinálnak mást, mint különböző helyszíneken örülnek dolgoknak NAGYON hangosan, mindezt vérlázítóan irritáló seiyuu munkával.
Ozpin meg különböző helyeken áll a kávéjával – bár, ő az eredeti sorozatban sem csinált sokkal több mindent az első évadokban.
Szerintem ez a sorozat egészen fölösleges volt, elpocsékolt idő, de gyönyörű animáció, és – talán – még az eredeti sorozatot is fölülmúló harcjelenetek. Ezekért megérte.
De különben… lehet, hogy előveszem az eredeti sorozatot mostanában. Kedvem lett újranézni.