Richard Sherman az átlagos családapa nyaralni küldi családját, míg ő maga a fülledt-meleg New Yorkban marad. Mivel eltökélte, hogy nem fogja éppen a házasságuk hetedik évében kihasználni szalmaözvegységét, alig mozdul ki a lakásból, míg az új szomszédasszony személyében nem találkozik a… [tovább]
Hétévi vágyakozás (1955) 34★
Szereplők
Gyártó
Charles K. Feldman Group
Twentieth Century Fox Film Corporation
Kedvencelte 2
Várólistára tette 40
Kiemelt értékelések
Tulajdonképpen még ma is élvezhető vígjáték, nem annyira viccessége miatt, inkább az évek rárakta patina miatt, no meg persze MM gyönyörű. A filmet tulajdonképpen Ewell pofázza végig, zömében magában, adja a kapuzárási pánik jeleit.
Ez az a film, amiből a híres képek származnak, tudjátok, amikor a metró szellőzője felfújja MM szoknyáját. Igaz, a filmben sokkal kevesebb látszik, mint a fotókon.
Egy könnyed, szórakoztató limonádénak pozícionálja magát a film, az eredmény azonban inkább fárasztó és lehangoló.
A vígjáték szórakoztató erejében lévő lehetőségek már a felütésnél szertefoszlanak. A középkorú főszereplőnél beüt a kapuzárási pánik miután találkozik egy vonzó, fiatal lánnyal. Felesége és gyereke épp távol vannak, így szabadjára engedi fantáziáját, majd bűntudata gyötri vágyai miatt. Namost számomra ez a helyzet egy kőkemény dráma, bármelyik szereplő szemszögéből is vizsgálom. A főhős közben egy tipikus balfácán – gondolom ez a poén helye – akitől folyton szekunder szégyen érzetem volt. Tele van a film a képzelgéseivel és magához intézett monológjaival arról, hogy mit tenne, mit tehetne, mit fog tenni, mit tett volna korábban vagy éppen most mit tesz és mire gondol. Ezeket az eredti színdarabból vették át, de felesleges volt, nagyon idegesítőek.
A vágy tárgya a bájos, ám buta és naiv szomszéd lány. (Tk. Marilyn Monroe itt a saját magáról megalkotott imázsát játssza. A film egy pontján el is hangzik, hogy „a lány talán MM”). Ez a karakter már-már veszélyesen buta. Egy 6 éves érzelmi intelligenciájával és helyzetfelismerő képességével rendelkezik. Gondolom ezzel próbálták ellensúlyozni a főszereplő szerencsétlennek ható tipródását, hogy azért mégiscsak ő tűnjön az „érett és irányító férfinak”. A lány karaktere azonban elmarad vonzónak lenni. Legalábbis bennem nem indít el semmit, ha valaki ennyire önállótlan(nak mutatja magát).
Összességében: ezzel a filmmel minden téren elkerültük egymást. Btw, itt látható a MM fehér szoknyáját fellebbentő jelenet is, de nem éri meg ezért megnézni.
Bájos film. Nincs nagy mondanivalója és annyira nem is vicces, mégis van valami benne. A csetlő-botló átlagember, Sherman, aki a képzeletében nagy nőcsábász. A gyönyörű, elérhetetlen lány, aki nem akar mást, mint lehűlni a forró New Yorkban. És a kísértés… Nagyon tetszett Marilyn monológja arról, milyen férfira vágynak a nők – éljen az antimacsó propaganda! És a kis meta is tetszett ("Talán Marilyn Monroe van a konyhában")!
Mem vagyok nagy Monroe szakértő, de meggyőződésem, hogy ahhoz, hogy valaki ilyen jól játszon el buta szőke nőket, az nagyon nem lehet buta a valóságban…
Az ikonikus, metrós jelenetről meg csak annyit, hogy nagy csalódás. Marilyn – a képekkel ellentétben – a filmben egész alakosan nem látszik, amivel amúgy semmi gond, csak a képek alapján nem ezt vártam.
Mint a legtöbb Marilyn film, ez is annyira bájos, hogy mindig jó kedvem lesz tőle. Van bennük valami időtlen szépség és elegancia, az egész hangulat, a ruhák, a könnyed kis párbeszédek, az, ahogyan gesztikulálnak a szereplők… Nagyon nagyon szeretem.
Nagyon szeretem ezt a MM filmet, talán az egyik legjobb filmje :) mai fejjel is élvezhető vígjáték, meg úgy egészében olyan kis bájos. Tom Ewell kis beszélgetései saját magával igazán egyedivé teszik illetve ez adja nagyrészt a humorát is a sztorinak. Szerintem tökéletes ha az ember csak ki akar kapcsolódni, de közben szeretne jókat mosolyogni is. Kár, hogy már nem nagyon vannak hasonló filmek.
Ez volt az első Monroe film, amit láttam – ami biztos ciki, mert ugye legenda és mindenki oda van érte, stb. Nekem elegendő volt pár életrajzi filmet látni róla, olvasgatni és hát bocsánat, de ha mai környezetben élne, akkor azt mondhatnánk róla, hogy tipikus celeb. De túlléptem ezen a sztereotípián és nem mondom, hogy kedvencem lett, de most már (kicsit jobban) értem a körülötte lévő hajcihőt.
És bár ő volt a film fő attrakciója, mégis Tom Ewell lopta el a showt (jogosan meg is kapta érte a Golden Globe-ot). Szerintem fergetegesen hozta a tipikus fásult házasember figuráját, aki kifordul önmagából, amikor végre egy kis „szabadságot” kap. Szinte végig narrálta az egész filmet, ami csöppet idegesítő volt, hiszen be nem állt a szája. Örülök, hogy erre a szerepre nem valami tip-top jóvágású hollywoodi szépfiút raktak be (úgy látszik akkoriban még a fásult férfiemberek megformálását tényleg fásultnak tűnő férfiakra bízták). Olvastam pár kritikát a filmről és többen felhozták, hogy kár, hogy nem Jack Lemmonra bízták a szerepet. Ezt a véleményt egyáltalán nem tudom osztani, bármennyire is kedvelem Lemmont. Ő az a tipikus kedves fickó, aki másképpen vicces. Nem illett volna hozzá ez a karakter.
Maga a film egyébként nem kiemelkedő, de mégis más, mint a korabeli romantikus vígjátékok. Lehet, hogy csak én láttam bele a sok kifigurázást, pl. a híres Most és mindörökké tengerparti jelenetét. Fergeteges volt az a fetrengés, amit ott levágtak :-) Nem sokra fogok emlékezni a filmből, de ez biztos megmarad belőle.
(ja, és mivel régi film, természetesen 10 percet sem kellett rá várni és máris emlegették a magyarokat benne – oké, csak gulyás formájában, de ugye azok mi vagyunk)
Cuki történet, tetszettek Sherman képzelgései, ügyifogyisága :) Persze inkább az adta meg a báját, hogy régi film, de én élveztem. A vége kicsit hirtelen volt, de azért kerek a történet.
Jó kis vígjáték, teljesen élvezhető majd’ 70 évvel később is. Van benne pár idejétmúlt részlet, de én személy szerint jót nevettem Sherman karakterén és vad fantáziáján. Szegény Marilyn typecastingolva van, mint általában, ami nem ezért szomorú kissé, mert buta szőkét játszik, hanem mert kevés lehetősége volt megmutatni, milyen jó színésznő. Bár szerintem az is a tehetségéről tanúskodik, hogy kedveltem névtelen buta szőke karakterét. Összességében nem lett kedvencem a film, ám egyszer-kétszer mindenképpen megéri megnézni.
Népszerű idézetek
Richard Sherman: 'What happened at the office? Well, I shot Mr. Brady in the head, made violent love to Miss Morris and set fire to three hundred thousand copies of Little Women. That's what happened at the office.' What *can* happen at the office?
Richard Sherman: Kisasszony, várjon egy percet!
A lány: Igen?
Richard Sherman: Mégiscsak tehetne valamit. Ha nem veszi tolakodásnak és természetesen, ha nincs fontosabb dolga…mondjuk lejöhetne egy pohár italra. Van kedve hozzá?
A lány: Nahát, köszönöm. Boldogan!
Richard Sherman: Komolyan?
A lány: Hát persze, máris! Csak magamra kapok valamit. Megyek a konyhába és felöltözöm.
Richard Sherman: A konyhába?
A lány: Igen! Tudja mit csinálok ilyen hőségben? A fridzsiderben tartom a ruháimat!
Richard Sherman: A fridzsiderben??
Dr. Brubaker: Ha az embernek viszket valamije kedves uram, azt meg kell vakarni!