Az angol romantikus költő, John Keats életéről szóló film, a Fényes csillag már befejeződött, de a néző nem mozdul. Végignézi a stáblistát, csak azért, hogy közben a főszereplő, Ben Whishaw előadásában meghallgathassa a halhatatlan remekművet, az Óda a csalogányhoz című verset, és azon kapja… [tovább]
Fényes csillag (2009) 39★
Képek 15
Szereposztás
Gyártó
Pathé Renn Productions
Screen Australia
BBC Films
UK Film Council
Kedvencelte 11
Várólistára tette 107
Kiemelt értékelések
A BBC-s filmek nyugodt, higgadtsága jellemezte a filmet. A 19. század nem rohanó életmódja miatt, lassú cselekményvezetésű, s mivel egy költő életrajzi filmje, ezért nem hiányozhat a szenvedés, a vágyakozás, majd a halál.
Szimpatikus volt a két főszereplő, viszont Mr. Brown személye nagyon idegesítő volt, utálatos, gerinctelen figura – igazából nem jöttem rá ki is volt ő valójában – mit keresett John Keats mellett. „Barátok” lettek volna?
Mindenesetre gyönyörű szerelmi történet, ezek után „muszáj” lesz a verseit olvasnom.
Van egy jelenet, amikor a lány nézi a havazást, majd az ablak elé lép, csak a sziluettje látszik… szép. Kéne ebből lapozgatós könyvet csinálni, sok-sok képpel a filmből és a valóságból, a költő verseivel.Képeskönyv. Mint A róka és a gyerek.
Érdekes, hogy a költő egészségügyi állapotát végig meg lehetett figyelni a kravátliáról.
Népszerű idézetek
Csaknem azt kívánom, bár volnánk pillangók, akik három nyári napot élnek! Három nap veled több élvezettel tudna megtölteni, mint amennyit ötven év valaha is tartogathat.
Te tanítottál meg a szerelemre. Sosem mondtad, hogy csak a gazdagoké, és hogy csak egy gyűszűnyi jár.
Egy verset az érzelmeken keresztül kell megérteni. Ha alámerülünk egy tóban, akkor sem akarunk mindjárt a partra úszni, hanem ott maradunk, és kiélvezzük a víz adta lehetőségeket. A tavat sem lehet teljesen megérteni.