„Egy mindenkiért, mindenki egyért!” – ez a mottója Barbie-nak és barátainak a Barbie és A Három Muskétás című új kalandban. Barbie ezúttal Corinne, a fiatal vidéki lány szerepében tűnik fel, akit szíve Párizsba húz, hogy muskétás váljon belőle.
Itt találkozik három olyan leányzóval, akik… [tovább]
Barbie és a Három Muskétás (Barbie) (2009) 123★
Képek 11
Szereplők
Kelly Sheridan | Barbie / Corinne (hang) |
---|---|
Tim Curry | Philippe (hang) |
Kira Tozer | Viveca (hang) |
Willow Johnson | Aramina (hang) |
Dorla Bell | Renée (hang) |
Merrilyn Gann | Madame de Bossé (hang) |
Kedvencelte 18
Várólistára tette 13
Kiemelt értékelések
Hatalmas Három testőr rajongó vagyok, szinte az összes feldolgozást láttam. Ez épp kimaradt, de ma bepótoltam, és azt kívánom, bár ne néztem volna meg. Habár az alapötlet nem volt rossz, mégis, Barbie, mint muskétás? Nos, ez nem jött be. A harci részek inkább táncnak tűnt, mit sem kardvívásnak. Ennél jobb volt a Muskétáskiasszony film is.
S bár örülök, hogy a középpntban nemcsak Barbie volt, hanem a barátai is, mégis, nem lett a kedvencem…
Itt nagyon bejött, hogy végre nemcsak Barbie kapott nagy szerepet, hanem három másik lány is. Tetszett a cselekmény, és a végkifejlet is, egyre jobbnak minősülnek a Barbie mesék.
Ez a 3. kedvenc Barbie-mesém, közvetlenül a Tizenkét táncoló hercegnő és a Hercegnőképző után.
„Egy mindenkiért, mindenki Barbie-ért!”
Pontosan azt hozza, amit egy igazi fan szeretne: lányerő, csillogás, humor és kardpárbaj – méghozzá flitterek között. És ki más tudná ezt így egyesíteni, mint Barbie?
Corinne karaktere szerethető, határozott, és nem fél az álmát követni – még akkor sem, ha az épp férfiasnak tartott szakma. A három társával (akik szintén nem csak sütizni akarnak a palotában) együtt egy nagyon jó girl power csapatot alkotnak.
A történet nem túl bonyolult, de pont ezért jó – mert egyszerre meseszerű és inspiráló. A kardforgatás és az udvari intrika izgalmas, a ruhák pedig… nos, ha lehetne, ezzel a gárdával indulnék cosplay-versenyre.
A zene szuperül passzol a hangulathoz, a grafika is ott van – és még egy tanulság is akad a végén: soha ne becsüld alá az álmodozó lányokat. Pláne, ha kardjuk is van.
Ajánlom mindenkinek, aki szereti a kalandot, a rózsaszínt és az erős női főhősöket – vagy csak újraélne egy gyerekkori kedvencet, amiben Barbie nem csak hercegnő, hanem hős is.
„Macskétás akarok lenni!” Én meg eme mondat hallatán öngyilkos..
Innen is köszönöm az alkotóknak, hogy a mocskos kis mancsukba vették és meggyalázták Dumas remekművét. Értem én, hogy feminizmus, meg kell egy olyan mese, amit a fiúsabb lelkületű kislányok is szívesen néznek, de ennek komolyan az a legjobb módja, hogy telibe hánynak egy klasszikust?
A „Három testőr” életem egyik meghatározó olvasmánya volt, és az, hogy így kellett viszontlátnom, enyhén szólva is, de nem tett boldoggá. Olyan.. Kínos az egész. Barbie, mint D'Artagnan lánya? Kardozás balettszerű mozdulatokkal? Kardozó, nagymama-korú néni? És úgy alapvetően, én nem tudok eltekinteni attól, hogy abban a korban már csak azért megkövezték volna a csajt, mert nadrágban van, nemhogy testőrt csinálnak belőle – egyszerűen nem és kész. Tudom, ez csak egy mese, de… De. Öreg vagyok én már ehhez…
Csillagozni nem fogom, mert van egy olyan érzésem, hogy kislányként tetszett volna, de mai fejjel már nem tudott megnyerni magának.
Wow, ez aztán girlpower volt a javából :D És a Muskétás kisasszony című film után el is ment.
Bár jobban nézett volna ki, ha mind a négy lány inkább kardozik, illetve nadrágkosztümöt kapnak a végére a térdszoknyás borzalom helyet.