Ayakashi (2006–2006) 5

Ayakashi: Samurai Horror Tales · 怪~Ayakashi~
23' · japán · animációs, fantasy, sorozat, történelmi, horror, anime 16 !
1 évad · 11 rész

A 11 részes anime 3 különálló kísértet történetből áll. A grafikája mindig az épp aktuális fejezethez igazodik.

Az anime első sztorija Tamiya Iemon róninról szól, aki éppen esküvőjét tervezgeti menyasszonyával, Oiwával, ám annak apja ellenzi a frigyet és annak érdekében, hogy elszakítsa… [tovább]

Képek 3

Szereposztás

Sakurai TakahiroKusuriuri / Vajákos (hang)
Kuwashima HoukoTomi-hime (hang)
Hirata HiroakiTamiya Iemon (hang)
Koyama MamiTamiya Oiwa (hang)
Midorikawa HikaruHimekawa Zusho-no-Suke (hang)
YukanaKayo (hang)
Yamaguchi KappeiKaikaimaru (hang)
Onosaka MasayaKikimaru (hang)
Inada TetsuOdajima Sakai (hang)
Saka OsamuTsuruya Nanboku (hang)

Várólistára tette 26


Kiemelt értékelések

Yuuko 

Annyira nem nyűgözött le, mint a Mononoke, a három történetből igazából teljesen csak a Medicine Seller történetét élveztem – azt viszont nagyon. A másik kettő túl rövid volt ahhoz, hogy bárkivel is szimpatizálni tudjak, még kellett volna nekik idő. Viszont az utolsó történetet imádtam, itt még a Medicine Seller tapasztalatlanabb és emberibb volt, és Kayo-t is itt kedveltem meg igazából.

Valentine_Wiggin 

Kilenc csillag, mert egy kicsit gyengébb mint a Mononoke, látszik, hogy itt még keresik a hangulatot a készítők. Három történet, három probléma, mindegyik misztikus, japán mitológiás horror-thriller, intrikákkal, érzelmekkel, teljesen eltérő szereplőgárdával, és eltérő, de minden esetben egyedi és különleges animációval, még az opening is változik. Az egész nagyon japán, abszolút jó értelemben, olyan, mintha egy kis antológiát néznénk – felépítésében kicsit az Aoi Bungakut idézte. Viszont az egyetlen elem, ami kicsit zavaró, szintén az antológia szerkezethez kapcsolódik – önmagában mindegyik történet kicsit kevés, több idő, több hely kéne, hogy igazán kibontakozzanak.
A harmadik történet elsősorban azért lóg ki a sorból, mert a főhősét már ismerjük, ezáltal a Mononokéval összevetve a karakter nagyon izgalmas elemei fedezhetők fel. Vajákos itt még láthatóan fiatalabb, tapasztalatlanabb, bizonytalanabb, mint a saját sorozatában. Nagyon látványos esetében a hit szerepe, amit a Mononokéban csak emleget – itt ebben a három epizódban látszik, hogy amikor teljes bizonyossággal áll a démon elé, gyakorlatilag verhetetlen, de abban a pillanatban, hogy meginog a hite, azonnal hibázik, és azonnal elbukja a dolgot. Nagyon szép az is, ami a Mononokéban már egészen finom, hogy amikor megjelenik a házban, segíteni akar, tényleg jószándékú, és csak egy-két bűnöst feltételez, ahogy pedig derülnek ki a dolgok, egyre jobban kiakad, és a végén már gyakorlatilag a démont sajnálja. Megjelennek egyéb ismerős arcok a sorozatból, pl. Kayo a második történetből, akiről végre látjuk, miért is védte őt annyira a főhős – itt az a lány az egyetlen, aki végig ártatlan, végig tiszta a lelkiismerete, sőt, egyszer gyakorlatilag megmenti a Vajákos életét.
Összességében mindenképp ajánlom, nagyon jó sorozat, de a folytatása nagyobbat üt.


Népszerű idézetek

Valentine_Wiggin 

Vajákos: Emberek tettek téged démonná. De nekem akkor is el kell pusztítanom a hozzád hasonlókat, akik ezen a világon élnek.


Ha tetszett a film, nézd meg ezeket is


Hasonló filmek címkék alapján