Két világhírű, XIX. századi német tudós élete elvenedik meg. Különböző módon próbálják megérteni a világot: míg Alexander von Humboltot gyakorlati tudósként a kézzel fogható, mérhető világ érdekeli, addig a matematikus Carl Friedrich Gauss az elméletek tudora, aki a világot a matematikai teóriák… [tovább]
A világ fölmérése (2012) 15★
Szereposztás
Gyártó
Boje Buck Produktion
Lotus Film
A Company Filmproduktionsgesellschaft
Kedvencelte 3
Várólistára tette 44
Kiemelt értékelések
Szerettem ezt a filmet, mert valahogy átalakította a világképem. Meg lehet mérni egy életet? Van egy limit, akár a megtett kilométerek, megismert emberek, ledöntött italok, elszívott cigaretták számában, a megkeresett pénzben, amit ha elér az ember, akkor már mondhatja, hogy ő Élt? Hogy ő már Valaki? Miért irigyelné mégis a világjárt Humboldt az otthon ülő Gausst?
Szerintem ez a film legerősebben azokhoz a tévelygőkhöz szól, akik (a mindenki által nagyra becsült és szent) Coelho szerint „néznek, de nem látnak”.
Népszerű idézetek
Alexander von Humboldt: Aimé, közölhetem Önnel, hogy 18619 láb magasban vagyunk. Ilyen magasban még sosem volt senki. Megmásztuk a Csimborasszót, a világ legmagasabb hegyét!
Aimé Bonpland(felkiáltva): A Csimborasszót! … Dehát a csúcs?!
Alexander von Humboldt: Csúccsal vagy anélkül, mi jutottunk a legmagasabbra.
Aimé Bonpland: Nyugodtan mondhatnánk, hogy odafent voltunk.
Alexander von Humboldt: Monsieur Bonpland, ezt meg sem hallottam. A felfedezés nem más, mint mozgás. Mozgás, ami soha meg nem áll. Ebből következik, hogy nincsenek csúcsok, tehát nem is kell feljutni rájuk. Érti?
Johanna: Hogy tudtad kiszámolni a feladatot, Carl ?
Gauss: Nagyon könnyű! Hátra kell lépni egy kicsit és a feladat maga árulja el a megoldást.