Egy fiatal magánnyomozó, Charles Hayward a zűrzavaros Leonides család vidéki kúriájába érkezik, hogy egykori kedvese kérésének eleget téve kinyomozza a dúsgazdag családfő, Artistide halálának körülményeit – még mielőtt a Scotland Yard emberei elkezdenének nyüzsögni a helyszínen és lerántanák a… [tovább]
A ferde ház (2017) 112★
Szereposztás
Kedvencelte 1
Várólistára tette 95
Kiemelt értékelések
Hát nem volt olyan rossz, bár nem minden úgy történt, ahogy az a könyvben van. Még jó, hogy előbb olvastam, mint láttam ezt a filmet. Kezdve azzal, hogy Sofia és Charles kapcsolata sem úgy volt, ahogy az a könyvben szerepelt. spoiler Meglepett, hogy még motoroztak is a filmben, és táncoltak… De nem sokban volt eltérés azért. Volt, ami megmaradt, de még spoiler Meg ahogy megtudják ki a gyilkos… spoiler Nem is emlékszem lett volna autója Charlesnak, de most volt… De amúgy a szereplők tűrhetőek voltak, sőt Max Irons szuper szexi volt. :-D Bár nem igazán így képzeltem Charlest, de jó, hogy ő alakította a filmben. :-D Gillian Anderson most kicsit semleges volt számomra. Nem igazán illet hozzá ez a szerep, de Glenn Glose jó volt. Végül is tetszett, nem volt rossz film, pörgősnek pörgős, de a könyv sokkal izgibb volt. :-D
Az alapsztori a kedvenc A. C. regényem, mi több, az első amit olvastam a krimik királynőjétől, és tett igazi rajongóvá, úgyhogy lehetséges, hogy elfogult vagyok…
Egy icipici plusz sztorit tettek hozzá az alapműhöz, amit egyébként a regény nem hiányolt, azonban egy filmben szükséges kiegészítésnek éreztem.
Nagyon tetszett, hogy mindent precízen beletettek a történetbe, ami lényeges. A hangulat, a képvilág nekem bejött, a színészekre illett a szerep.
Összegezve telitalálatnak tartom, és nem igazán értem a lehúzó értékelédeket.
A film nem túl pörgős, én a regényt kicsit izgalmasabbnak éreztem, de szinte a összes Agatha Christie adaptációval így vagyok. Nagyon örültem Glenn Close-nak és Gillian Andersonnak, nagyon jók voltak a szerepükben, Utóbbival kapcsolatban szeretem, hogy minden hülyeségben benne van, nem tudtam komolyan venni az alakítását, de szerintem ő sem, ennek ellenére teljesen rendben volt a szerepben. Egyszer meg lehet nézni, de szerintem nem többszörnézős.
Sajna egy alul értékelt alkotás egyaránt mint könyv és mint film. Pedig nagyon érdekes történetet mutat be. Meg mennyi ismerős színész jelenik meg benne, az ember nem is gondolná. Tele van csavarokkal, számtalan gyanúsított és olyan valaki a bűnös akiről az ember nem is gondolná. spoiler
Pont olyan volt, mintha könyvben olvastam volna, kb ugyanakkora hatással volt rám: jó volt nézni, de ha jövőre újra belefutnék, meg tundám nézni újra, mert alig emlékeznék rá… A szereposztás jó volt, a díszletek-jelmezek még jobbak.
A könyvet még 2011-ben olvastam, már nem emlékeztem a történetre. De nagyon jó kis filmet készítettek belőle. Valóban furcsa egy család volt. A nyomozó Charles – az életben Jeremy Irons fia, annyira hasonlítanak – jól játszotta a karakterét. Sophia egy gyönyörű nő, nem csodálom, hogy egymásba szerettek anno Kairóban :)
De a gyilkos kiléte, már mindenkire gondoltam. Eszembe nem jutott volna spoiler
*Papám elmélkedése a film első húsz perce alatt*
– Hmm, olyan Agatha Christie-s hangulatú ez a film. Valamiért nagyon arra hasonlít.
Elkezdett akadni a film, szóval kilépett, hogy újraindítsa mire megjelent a film fülszövege a tévé képernyőjén. Az első mondat az volt, hogy Agatha Christie regénye alapján, Nagypapám ekkor felkiáltott, hogy Háh, ő megmondta, hogy tisztára olyan hangulata van. :D
Alapjáraton talán egy 10 percet nem láttam a filmből, de már az elején is túlságosan egyértelmű volt, hogy ki a gyilkos. spoiler A film biztos tanulság arra, hogy senkinek sem szabad hinni és gyakran a vagyonos családokban nem is a vagyon az oka az öldökléseknek.
Nem volt rossz, de ezek után méginkább azt gondolom hogy az angolok hülyék. Egyáltalán nem csodálkozom, hogy az a gyilkos, aki. Ebben a házban nem bolondot, hanem normális embert nehéz találni…
Ironikus, hogy a film elkészítéséért felelős egyik stúdió neve Brilliáns Filmek, viszont a film nem lett briliáns. de ennek ellenére szépen ragyog.
A történetről nem sokat lehet mondani, ha csak azt nem, hogy – mint az elvárható egy Christie történettől – megfelelően csavaros és váratlan eseményekkel operál, főleg a vége. Sajnos a film szolgai módon másolta a regényt, ahelyett, hogy kicsit bátrabban nyúlt volna hozzá, a karakterek árnyalásával – a regényben úgy ahogy működtek, de itt túl egysíkúak, sablonosak voltak-, néhány szál – Cairo – kibontásával, de így az én ízlésemnek picit sótlan lett.
S ha már a karaktereket emlegettem, nos annak ellenére, hogy szerintem mindegyik megformálására zseniális színészeket/színésznőket válogattak, a legtöbbjük súlytalan, néhányuk meg csak úgy van és semmit nem kezdtek velük.
A felemás rendezés mellett, a vágás sem szégyenkezhet, ugyanis teljesen indokolatlan vagy minimum furcsa helyen történtek, és kvázi a történet legvégét pedig teljesen levágták.