Összes trivia

Virtual_Angel 

A zenei anyag nagyrészt az Emmanuelle és az utolsó kannibálok (1977) című film score-jának újrafelhasználása.

[www.mafab.hu]

Kapcsolódó filmek: Zombi holokauszt (1980) · Emanuelle e gli ultimi cannibali (1977)

Zombi holokauszt (1980) Emanuelle e gli ultimi cannibali (1977)

Virtual_Angel 

A filmet ugyanazon díszletek között forgatták, mint Lucio Fulci 1979-es Zombi című alkotását.

[www.mafab.hu]

Kapcsolódó filmek: Zombi (1979) · Zombi holokauszt (1980)

Zombi (1979) Zombi holokauszt (1980)

Kapcsolódó művészek: Lucio Fulci

Virtual_Angel 

A börtön falán egy Romero graffiti látható. A felirat az 1973-as eredeti film rendezője előtt tiszteleg.

[www.mafab.hu]

Kapcsolódó filmek: A tébolyultak (2010)

A tébolyultak (2010)

Kapcsolódó művészek: George A. Romero

Virtual_Angel 

A filmben feltűnik egy rövid cameo erejéig Lynn Lowry színésznő, aki az 1973-as változatban is szerepelt.

[www.mafab.hu]

Kapcsolódó filmek: A tébolyultak (2010)

A tébolyultak (2010)

Kapcsolódó művészek: Lynn Lowry

S_Bíborka 

A forgatás alatt Sydney Sweeneyt megharapta egy pók. A kamera forgott, miközben ez történt, aminek következtében a klip felkerült az internetre. A forgatáson dolgozó egészségügyi személyzet a következőképpen jegyezte fel az esetet: „Sydney Sweeney (Cast Department) bitten by Spider, now Spiderwoman”, miközben nem tudtak a Madame Web (2024) című filmben való részvételéről.

Kapcsolódó filmek: Imádlak utálni (2023)

Imádlak utálni (2023)

Kapcsolódó művészek: Sydney Sweeney

S_Bíborka 

A film lazán Shakespeare „Sok hűhó semmiért” című művén alapul. A darabból származó idézeteket a háttérben plakátként, könyborítóként helyezik el, és időnként a párbeszédekbe is beépítik. Ahogy az üzlet neve is kapcsolódik a darabhoz, ahol az esküvői tortát kapják. Dogberry's. Dogberry volt a neve a rendőrnek a híres alkotásban. A két főszereplő neve is megegyezik. Bea teljes neve Beatrice, ahogy az a LinkedIn oldalán is olvasható, míg Ben a Benedick rövidítéseként is felfogható.

Kapcsolódó filmek: Imádlak utálni (2023)

Imádlak utálni (2023)

Süntüske 

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

A híres „igazság szája”-jelenetben, amikor Peck figurája úgy tesz, mintha a dombormű leharapta volna a kezét, Hepburn ijedtsége valódi, mivel egyáltalán nem volt megbeszélve, hogy a színész visszahúzza a kezét a zakója ujjába, hogy úgy tűnjön, mintha tényleg megcsonkították volna. A dologba a sztár csak a rendezőt avatta be, így amikor a forgatáson a színésznő meglátta, pontosabban nem látta kollégája kezét, olyan hitelesen sikított fel, hogy ez az egyetlen felvétel elég volt, ez került be végül a filmbe.

[port.hu]

Kapcsolódó filmek: Római vakáció (1953)

Római vakáció (1953)

Kapcsolódó művészek: Gregory Peck · Audrey Hepburn

Süntüske 

A Római vakáció legszomorúbb jelenetének a forgatásakor Audrey Hepburn sehogy sem tudta elsírni magát, pedig a forgatókönyv ezt kívánta volna. William Wyler rendező emiatt egy idő után olyan ideges lett, hogy csak pazarolják a sok nyersanyagot Hepburn miatt, hogy a színésznő végül ezért volt képes sírva fakadni.

[port.hu]

Kapcsolódó filmek: Római vakáció (1953)

Római vakáció (1953)

Kapcsolódó művészek: Audrey Hepburn · William Wyler

Süntüske 

Audrey Hepburn beválogatása előtt többek közt a következő színésznők neve merült fel Ann hercegnő szerepére: Jean Simmons, Elizabeth Taylor, Bibi Andersson, Leslie Caron, Rosemary Clooney (George Clooney nagynénje), Joan Collins, Deborah Kerr, Angela Lansbury, Janet Leigh, Gina Lollobrigida, Jeanne Moreau, Patricia Neal és Shelley Winters.

[port.hu]

Kapcsolódó filmek: Római vakáció (1953)

Római vakáció (1953)

Kapcsolódó művészek: Janet Leigh · Audrey Hepburn · Patricia Neal · Bibi Andersson · Elizabeth Taylor · Angela Lansbury · Gina Lollobrigida · Jeanne Moreau · Jean Simmons · Shelley Winters · Leslie Caron · Rosemary Clooney · Deborah Kerr · Joan Collins

Süntüske 

A film sztorija gyanúsan sok egyezést mutat a brit Margit hercegnő valódi történetével, aki pont akkoriban szeretett bele egy közemberbe, majd volt kénytelen választani a szerelem és a kötelességtudat között. Mindez alaposan megdobta a film nézettségét, viszont pusztán a szerencsés véletlennek köszönhető, hiszen addigra a forgatókönyv már nagyjából tíz éve hányódott és járt kézről kézre különféle hollywoodi stúdiók, producerek és rendezők között. A Margit hercegnővel való párhuzamok miatt viszont a Paramount stúdiónak megállapodást kellett kötnie a brit kormányzattal, amely megállapodás értelmében semmiféle utalást nem tehettek a brit királyi családra. Az egyik jelenet pusztán emiatt került be a filmbe, hogy hangsúlyozzák, hogy Ann hercegnő nem brit, hanem valamely kelet-európai (fiktív) királyság trónörökösnője.

[port.hu]

Kapcsolódó filmek: Római vakáció (1953)

Római vakáció (1953)