A Koudo Ikusei Elit Középiskola az ország legkülönb tanintézménye, ahol a jól teljesítő diákok mindenféle engedményeket kapnak és biztosítva van a jövőjük, míg a gyenge tanulókat a D osztályba száműzik és gúny tárgyává teszik őket. Ide kerül a főszereplő, Ayanokouji Kiyotaka is.
(Forrás:… [tovább]
Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e (Classroom of the Elite 1.) (2017–2017) 16★
24' · japán · animációs, romantikus, vígjáték, sorozat, anime 13
1 évad · 12 rész
Képek 1
Szereposztás
Kedvencelte 7
Várólistára tette 40
Kiemelt értékelések
Érdekes.
Vannak benne bevett sablonok, főleg a karakterdizájn az ami tucat. De a történet, elég jó hogy 2. évadot kívánjak neki. Főleg hogy semmi sem derül ki arról ami közben felvetődött.
És én kíváncsi vagyok rá.
És azok a szemek… gyönyörűek.
Nem túl rossz, de nem is lesz a kedvencem.
A cselekmény elég lassan indul be, mondhatjuk az utolsó pár rész, ami igazán érdekes. Az utolsó rész hagy maga után kivetnivalót, az ember szívesen halla róla ezek után még a sztoriról. Viszont azért elég jó lezárás.
A grafika szerintem tipikusan animés (,bár nem igazán ismerem a műfajt). Nekem kicsit sok volt a női idomok túlzott bemutatása…
Olyan animét kerestem, ami iskolában játszódik és nincs benne szuperképesség sem ilyenek és ezt meg is kaptam. Nálam nagyon betalált ez az anime mind történetileg, mind humorban, mind karakterekben, mind openingben, lényegében mindenben. Voltak dolgok, amiket kiszámítottam és voltak dolgok, amik megleptek nem is kicsit (ugye harmadik rész vége?). Igazából ez az egész iskolai rendszer szerintem nagyon jól fel lett építve az A B C D osztályokkal és, hogy az osztályok pontokat szerezhetnek és feljebb juthatnak a ranglétrán meg, hogy minden hónapban saját pontokat kapnak (mégpedig 100000 yent, amit már azért is megkaptak, hogy felvették őket az iskolába), amikkel vásárolhatnak azon a szigeten, amin az iskola van. Na de akkor kezdjük az elejéről.
spoiler
A szereplők érdekesre sikerültek, volt köztük szimpatikus és idegesítő egyaránt. A két főszereplő Ayanokouji és Horikita a kedvenceim voltak. Ayanokouji kellően misztikus, szinte semmit nem tudtunk meg róla, és amit igen az csak kérdéseket tett fel. Általában nagyon szeretem az okos anime karaktereket és nála ezt eltaláltak, mondjuk néha kicsit sok volt ez a nem érdekel semmi stílus az egész évad során, de ebbe bele sem kötök mert annyira nem zavart. Viszont, amit kijelenthetek, hogy Horikita volt az, aki a legnagyobb jellemfejlődésen esett át az évad alatt. Az első részekben még egy hűvös, távolságtartó lány volt, aki nem akart barátokat szerezni és csak az érdekelte, hogy megfeleljen a bátyjának, aki meg sem érdekelte, de a végére megtanulta ,hogy szövetségesek nélkül nem fog semmire sem jutni és belátta, hogy szövetségeseként tekint Ayanokoujira. Aki pedig a legnagyobb meglepetés volt az Kushida. spoiler Ja és azt kihagytam, hogy a kedvenc jelenetem az volt mikor spoiler Összességében nagyon jó anime volt, remélem lesz második évada.
Második nézésre már kevésbé faltam, mint először, már nem tudták elkerülni a figyelmemet a hiányosságok. Az anime két dologban zseniális: a karakterek, bár nem kifejezettebben egyediek, viszont egyik sem két dimenziós. A pszichológiai játszmák képezhetnék a fő elemét az animének, viszont nem teszik. Habár igazán felcsigázó dolgok derülnek ki a főbb szereplőkről, illetve kikapcsolhatatlanul izgalmasak a problémák, melyek azok megoldanak, az anime túl rövid. Legfeljebb egy reklámnak megy el, valódi sorozatként még legalább egy 24 részes évad szükséges volna, hiszen így csak éppen a felszínt kapargatja, valódi értelmet nem nyer semmi. Szomorúan kellett tapasztalnom a fanservice-eknek fenntartott filler epizódokat, borzasztóan sok játékidőt vettek el a sztori elől. Összességében ez az anime egy kifejezetten zseniális koncepció, ami még a felszínt is óvatosan kapargatja. Sajnos nem hiszem, hogy számíthatunk következő évadra, mindenesetre nagyon kéne neki.
Népszerű idézetek
Napjainkban az emberek mást se harsognak, mint az egyenlőség szükségességét. Egy ember egyszer azt mondta: „Az Égiek egyik embert sem teremtették többnek, vagy kevesebbnek a másiknál”. De az idézetnek itt még nincs vége. Valójában azt mondta, hogy születéskor még egyenlők vagyunk, de utána kialakulnak különbségek. És ezeket a különbségeketa különböző oktatások eredményéből, vagy mindezek hiányából erednek.
Folytatása
Összehasonlítás |