Ez a rendkívül izgalmas sorozat, azt mutatja be, hogy a divatikon Christian Dior és kortársai, például Coco Chanel, Pierre Balmain és Cristóbal Balenciaga, hogyan boldogultak a II. világháborúban, valamint hogyan indították útjára a modern divatot.
The New Look (2024–) 3★
Képek 6
Szereposztás
Várólistára tette 51
Kiemelt értékelések
Nem volt rendkívül izgalmas a sorozat, de nem is ez volt a szándéka, hanem inkább az, hogy Chanelt és Diort, nem a híres divattervező, hanem az emberi, magánéleti oldalukról mutassa be. Coco oldaláról inkább azt a részt emelték ki, hogyan hatott az életére a nácikkal való kapcsolata (kollaboráns volt-e vagy sem?) közvetlenül a háború után. Diort, pedig, mint tehetséges, visszafogott, kedves, családszerető ember, de még a helyét nem találó tervezőként láthatjuk.
Népszerű idézetek
Riporter: Elégedett az alkotásaival, az ön által elhozott divatforradalommal?
Christian Dior: Az én célom mindig is az volt, hogy én tervezzem meg a leggyönyörűbb női ruhákat a világon.
Coco Chanel: Divat, divat… Mi az a divat? Dior lenne a divat? Dior ruhái extravagánsak. Én nem érek rá ilyesmikre. Az én stílusom az egyszerűség. Nem a ruháknak kell hordani a nőt, hanem a nőknek a ruhát.
riporter: Most, 70 évesen visszatér. Ez inspiráló.
Coco Chanel: Ugyan, kérem! Soha nem hagynám ott a Chanel-házat. Soha! Én magam hoztam létre. Nézzék mit alkottam! Az egyetlen kincsem. Még sosem volt rám ekkora szükség. Hogy őszinte legyek, drága… ezt írja bele… Christian Dior elrontotta a francia couture-t, én pedig megmentem.
Christian Dior: Van az igazság, de amögött mindig ott van egy másik, rejtett igazság.
Himmler: Mi az a „heute couture”?
Chanel: Azt jelenti: „magas szabászat”. Amit itt maguk előtt látnak… azt mind kézzel készítettek. Magas minőségű anyagokból. A divat csúcsa. Alsó hangon 366 órába telik a szabása. A legjobbak legjobbika.
Himmler: Igen. És ezt akartuk elvinni Berlinbe.
Coco Chanel: Pénz és hatalom nélkül mind pótolhatóak vagyunk.
Christian Dior: Azok, akik átélték a háború káoszát, a négy évnyi náci megszállást, életünk legsötétebb időszakát. Mi ismerjük a túlélés vágyát. Hiszen erről szól minden. A túlélés iránti vágyról. Nekem az alkotás jelentette a túlélést.