Victor Ganz, az 50-es éveiben járó sikeres svájci üzletember egy nap nyugtalanító híreket kap cégének észak-afrikai építkezéséről, így azonnal a helyszínre siet, hogy kezébe vegye az irányítást. Odaérve azonban szembesül régen eltemetett emlékeivel: egy 20 évvel ezelőtti szerelem…
Várólistára tette 35
Kiemelt értékelések
Tegnap (2018) 70%
Egy magyar film, amiben nincs egyetlen magyar szereplő sem, nem hangzik el egyetlen magyar mondat. Marokkóban játszódik (ez mondjuk mindegy, lényeg, hogy nem Európában, nagyon nem, de a közelben), a téma pedig általános és emberi. Hogyan hordozza magában az ember egy régi történet szilánkjait, hogyan rakja össze valamivé legbelül, hogy aztán vagy ottmaradjon örökre, vagy valami visszafoghatatlan erővel törjön elő, keressen magának utat egyszer csak.
Bizonyos Viktorról van különben szó, ötvenes, tehetős, mindenféle ereje teljes tudatában. Marokkóba érkezvén spoiler elkezdi keresni, de valami eszeveszetten, azt a lányt, aki egyszer, nagyon régen, az ő szenvedélyes nagy szerelmese volt. Megy-mendegél bárokba be, mocskos lépcsőházakból ki, sivatagi boltocskába be, erődítményből ki, megverik, ellopják a cipőjét, bezárják, … ilyesmi villanásnyi történések központozzák a csendes, lassú és hosszú képeket.
Ezt a filmet nem lehet kétszer megnézni. Úgy értem másodjára már biztosan nem lesz benne az a várakozás/feszítés, tudniillik, hogy mi a fenét művel itt ez a szerencsétlen. És amikor végül kiderül, az ember (én) rögtön elkezdi keresni, ővele volt-e már ilyen, vagy hasonló, s annak mi lett a vége. spoiler
Nagyon furcsa film, de nem enged.
Én nem emlékszem, hogy korábban hallottam volna a rendezőről, pedig nyert már egy rakás díjat a kisfilmjeivel, az indavideo filmtára jegyzi őket, meg is néztem párat. Lesznek, akik azt mondják majd, talán a Tegnap is fogyaszthatóbb lenne rövidfilm hosszúságban. … Én nem untam. A főszereplő csuda figura, és több nagyon jó karakter tűnik fel. Pl az öregasszony a végén. Vagy a boltos. És a bolt a semmi közepén, ha már itt tartunk, …