A Sword Art Online széria első része után valamivel egy évvel játszódik az újabb évad. A világmag köztudatba kerülése után rengeteg VRMMORPG jelent meg, köztük a történetünk szempontjából fontos Gun Gale Online (GGO) is, mely az eddig megismert virtuális világokkal ellentétben sem a kardokra,… [tovább]
Sword Art Online II (Sword Art Online 3.) (2014–2014) 51★
25' · japán · akció, sci-fi, animációs, kaland, romantikus, fantasy, sorozat, anime 16 !
1 évad · 24 rész
Képek 9
Szereposztás
Kapcsolódó zónák
Kedvencelte 12
Várólistára tette 16
Kiemelt értékelések
Mély sóhajjal kezdem az értékelésemet, bár még mindig nem tudom, mit is kellene írnom, mert annyira túláradnak bennem az érzések. Az mindenképp igaz, hogy ez az évad lényegesen jobban tetszett, mint az előző, de egyúttal jobban is fájt. Az utolsó hat részt nem volt könnyű végignézni, és sírás nélkül egyszerűen lehetetlen. A készítők sokkal több érzelmet és érzést vittek a második évadba, mint az elsőbe, és a karaktereket is tovább mélyítették. Biztosan nem sikerül úgy leírnom a gondolataimat, ahogyan szeretném, de azért megpróbálom. Két új és erős karaktert is megismerhetünk, az egyikük Sinon, ő előbb lesz a barátunk, a másikuk pedig Konno Yuuki, akit azonnal a szívünkbe zárunk. Az anime első felében Sinonnak drukkolhatunk, hogy váljon az életben is olyan erőssé, mint a virtuális világban, győzze le önmagát és kerekedjen felül a gyengeségein. Egy kis nyomozást és krimit is kapunk, a végén egy erős és meglepő csavarral, amire én nem számítottam. Aztán jön egy kis skandináv mitológia, utána pedig az Alvó Lovagok. A legmélyebben az ő történetük érintett meg, és szerintem mindenkit, aki végignézi ezt ezt az évadot. A mindvégig mosolygós Yuuki szomorú titkára Kirito hamar rájön, mi pedig lépésről-lépsre tudjuk meg az igazságot. Miért is az a neve Yuuki csapatának, hogy: Alvó Lovagok… Yuuki mindenkit feltölt energiával, mosolya őszinte és ellenállhatatlan. Ő a legerősebb szereplő a történetben, és az én személyes kedvencem. spoiler Én jóval erőteljesebbnek érzem az első évadnál. Több érzelem ütközik egymásnak, bomlik ki: Asuna és édesanyja kapcsolata, Asuna és Yuuki barátsága, a bajtársiasság, segítőkészség, szeretet, őszinte barátság. Mind-mind fontos tényező. Küzdelem önmagadért és önmagaddal, valamint küzdelem egy jobb világért, és küzdelem azért, hogy megvédhessük azt, ami számunkra fontos az életben.
Ez az évad még az előző függvényében sem sikerült remekre, nemhogy anélkül. Gyakorlatilag itt is el lehetne mondani ugyan azt, azon kívül, hogy már a legelején sem valami fényes az évad minősége. A látványos harcok megmaradtak, ahogyan szép grafika is, és a világának (habár itt már máshol járunk) még mindig megvan a hangulata. A történet itt egy teljesen másfajta megközelítés, mert amíg az 1. évadban inkább a „Hogyan lehet innét kijutni?” és a „Mentsük meg a lányt!” dominál, itt már egy tényleges krimi szál is bekerült. Persze a nagy csavar sem marad, el. Nos, engem meglepett, de biztos valakinek ez még bőven kiszámítható. A karakterek többnyire megmaradtak szimpatikus énjüknek, persze pár új szereplővel egybevetve.
A sztorinak megmaradtak az első évad hibái, amit nem akarok ennek a bűnei közé felvarrni, például azért sem mert nem meglepő. Egyáltalán nem értek hozzá, de ha hihetek a Google-nek, akkor a light novelek (ami alapján ez is készült), ponyvamagazinokból nőtték ki magukat, és mint akármelyik ponyvaregénynek, ezeknek is csak annyi dolga, hogy pár órára lekössék az olvasót, az alkotók meg befizessék a villanyszámlát. Nem azt mondom persze, hogy nincsenek jó light novelek, és nem is mondhatok ilyet, mert egyet sem olvastam.
Ami viszont igazán ritkán fordul elő animék esetében az az, hogy nem szeretem a karaktereket. Van olyan, amelyik jól kezdődött (pl. Shinkawa és Sinon), de aztán nem sikerült őket a megfelelő irányba elvinni spoiler. A Sleeping Knights tagjai jók lettek volna ha kicsit többet kapunk belőlük, de legalább rosszak sem voltak.
A Gun Gale-es sztori jó volt ha önmagában állna sorozatként megkapná a 9-csillagot, mert az elrontott Shinkawán és azok a nagyon furcsa erotikus jeleneteken kívül (amikből az első évad ALfheiméhez képest szerencsére kevesebb volt) nem volt vele problémám. spoiler
A második story arc spoiler filler. Az intro jó volt, de azonkívül az égadta világon semmit sem tudok felhozni ami jó vagy rossz volt spoiler.
A harmadik viszont jó volt. A Serenity óta nem voltam ilyen közel a filmen síráshoz. Így is elég messze voltam, de ez már haladás. Ahogy említettem, a karakterek nem voltak eléggé kibontva, de az a kevéske, amit kaptunk belőlük igen jó volt. spoiler Igazán nem bánnám ha az egész sorozat a Sleeping Knightsról szólna.
Az animációnál legfeljebb a szájmozgásba tudok belekötni, mert nem fotorealisztikus, de nem fogok, mert mért tenném. Nem szokásom tudni, hogy egy általam nem beszélt nyelvet használó színészek mennyire jók, de itt úgy érződött, hogy nagyon.
Ugyanannyi csillagot kapott mint az első, de sokkal boldogabban emlékszem rá vissza.
Erről az értékelésről meg lerí, hogy semmit nem tudok Japánról.
Dettó, mint az első évad. Az első fele ugyan nem üti a SAO 1. évad első felét, de szép kezdés, viszont amikor átkerülnek abba a tündéres világba, az már annyira nem tetszik. A vége azért szép lett.
Folytatása
Összehasonlítás |