Filmes csapat érkezik egy távoli faluba, hogy a helyi fiataloknak közösségépítő, művészeti szakkört tartsanak. A filmrendező és társai hamar elnyerik az ott élők bizalmát. Közelebb kerülve hozzájuk felismerik, hogy a faluban félelmetes méreteket ölt az elnyomás. A szálak a települést vezető… [tovább]
Nyersanyag (2024) 23★
Képek 6
Szereplők
Kedvencelte 1
Várólistára tette 62
Kiemelt értékelések
„Le kell menni vidékre” – hangzik el a közhely minden egyes országgyűlési választás után, vagy bármikor, amikor arra terelődik a szó, hogy miért van ilyen helyzetben az ország és miért nincs esély a változásra. De mi van, ha semmit nem old meg az, ha „lemegyünk vidékre”, sőt, csak ront a helyzeten? Erről szól Boross Martin elsöprő erejű debütáló alkotása, a Nyersanyag.
Bővebben: https://www.roboraptor.hu/2024/03/02/nyersanyag-film-kritika/
Független, első rendezés, hasonló módszerekkel megvalósítva, mint a szintén nagyon jó Magyarázat mindenre című film, komplex kérdésekkel, jót tenni akaró, de hibázó emberekkel. Támogassátok a filmet és nézzétek moziban!
Méltatlanul mellőzött darab ez, ami minden hibája ellenére sokkal több figyelmet érdemelne.
Értem én, hogy különösen magyar filmet nem azért szeretünk nézni, hogy azon a film közben és főleg utána is gondolkodni kelljen, különösen magunkról, a hazánkról vagy annak társadalmáról, de ha már ennyire menő megint független filmeket nézni, akkor jó lenne, ha nem csak azt az élményt üldöznénk, amit a Miniszer félrelép adott 30 évvel ezelőtt.
Egyébként imádtam volna azt is, ha egy, a valóságtól akár elrugaszkodott, kőkemény szocio-thrillerbe csap át a Nyersanyag, mert a feszültség adagolása még azt is teljesen indokolta volna.
Nem semmi elsőfilm, egy nyomokban tisztességesebb filmfinanszírozási rendszert tartalmazó országban egy ilyen belépő után a második filmet már a forgatókönyv megtekintése nélkül is támogatnák.
A magyar vidék modern feudalizmusa több millió embert érint, a „le kell menni vidékre” és a „meg kell tanítani őket dolgozni” mantra ismételgetésén kívül viszont a két tábor érdemi diskurzust nem folytat. A Nyersanyagban összeengedték a két archetípust, hogy meccseljék le egymással. A végeredmény egy kicsit bukdácsoló, de érvényes és hangulatos film. Kár, hogy alig pár emberhez fog eljutni…