A történet középpontjában Jennifer Walters áll, aki Hulkhoz mérhető erőre tesz szert…
Amazon: Ügyvéd (Marvel) (2022–2022) 178★
30' · amerikai · akció, sci-fi, kaland, dráma, vígjáték, sorozat, krimi
1 évad · 9 rész
Képek 16
Szereposztás
Kapcsolódó zónák
Kedvencelte 11
Várólistára tette 91
Kiemelt értékelések
Még három rész ugyan hátravan, de a véleményem nem fog változni. Igazából nem értem ezt a hatalmas ellenszenvet a sorozattal szemben. Nem elfogultságból adtam maximum pontszámot, és a kedvencem sem emiatt lett. Tatiana szerintem jól hozza Amazon karakterét. A drámai helyzeteket is sikerült humorral oldania, ami még erőltetett sem volt. A látvány ugyan nem csúcskategóriás, de még bőven élvezhető kategória. Ez vígjátéknak készült, nem pedig mélydrámának. Annak pedig tökéletes. Szerintem egyáltalán nem unalmas, én egyhuzamban megnéztem hat részt, és a többit is azért toltam másnapra, mert már késő volt. Jennifer Walters szakmájában verhetetlen, de szuperhősként és hétköznapi nőként sebezhető és esetlen. Viszont ami nagyon tetszett, hogy a folyamatos kudarcélményeket is próbálja humorosan felfogni, nem esik azonnal depresszióba. A karakterét szuperül eltalálták. A kibeszélések sem zavartak, szeretem, ha a nézőket is bevonják a történetbe ilymódon, mint például az Enola Holmes tette anno. Remélem, azért lesz folytatás, mert én örülnék, ha Tat visszatérne She-Hulkként pár évadra. Vannak hibái, közel sem tökéletes a sorozat, mégis… hajrá K. E. V. I. N. :)
Objektíven inkább 7 csillag, de elfogult lettem vele nem is kicsit, úgyhogy 8. Nem vártam a sorozatot, mert kicsit belefáradtam a Marvel sorozatdömpingjébe, és az utolsó pár film nem teljesen ért fel az elvárásaimhoz. Nagyon sok negatív dolgot hallottam a sorozatról, úgyhogy amiatt is féltem kicsit. De aztán belekezdtem, és csak úgy röpültek a részek, mire észbe kaptam, már a finálénál jártam. Nagyon tetszett Tatiana Maslany alakítása spoiler. Nem teljesen értem azokat, akik unalmasnak gondolják ezt a sorozatot. Értem én, hogy a marvel esetében az embernek van egy alapelvárása, de szerintem a történet meg a címkék eléggé azt sugallják, hogy ez elsősorban egy ügyvédes sorozat. Jen ügyvéd, ügyvéd is akar maradni, még akkor is, ha az élete teljesen felfordult. Totál meg tudom érteni, hogy nem akar szuperhőssé válni. Neki már voltak álmai, amiért keményen megdolgozott (meg még mindig fizeti a hiteleket utána), aztán hirtelen pár csepp vér miatt nemcsak, hogy azokkal a férfiakkal kell megbírkóznia, akik sosem kezelték a szakértelmének megfelelően, hanem még munkát sem kap miatta. Teljesen újra kell építenie az életet, az identitását – mindkét szerepkörben teljesen ellentétes dolgokat várnak el tőle…
Abba bele sem megyek, akik szerint túl feminista a sorozat. spoiler Na, egy kicsit belementem, de itt inkább megállok.
Szóval én abszolút élveztem a történetet, Jen nagyon szimpatikus főszereplő mindkét „változatában”. Az eseteket élveztem, nyilván a Marvel világában elég abszurd jogi eseteket kell megoldani, érdekes volt látni belőle párat. Jessi Zoom című száma meglepetésként ért, de feldobta a napomat, hogy végre felismertem egy kpop számot. Az utolsó részben a finálé viszont annyira nem jött be – persze ötletes volt, meg minden, de nagyon elütött az addigi hangulattól – és a kiszólalgatásokat sem szeretem. Ezek miatt nem kap 9 pontot, de egyébként bármikor újra tudnám nézni.
Gyenge karakterek, gyenge forgatókönyv, és mellé még unalmas is.
Eric Bana-t egy kicsit azért visszasírom.
Ez nem az én sorozatom volt. A humora nem jött át, nem is igazán volt története és egyik új karakter sem fogott meg.
Sajnálom, K. E. V. I. N., ez mellé ment. Agyatlan agymenésnek ott van Deadpool. Egyedül Tatiana Maslany látványa és Amazon Fenegyerekkel közös jelenetei voltak tetszetősek, de minden más jobb lett volna, ha nem készül el. Egyszerűen semmi sem történt a sorozatban, amiért érdemes megnézni – meg egyébként sem történt semmi.
Egyáltalán nem tetszett. Nálam ott lett vége, amikor a főszereplő elkezdett kifelé beszélni a közönségnek. Ez a fajta elbeszélés nekem mindig is unszimpatikus volt és az érdeklődésem innentől drasztikusan csökkent.
Elég nehezen indult be a történet és nem is volt teljesen kidolgozva, hogy merre is tart: Amazon érzelmi világát, szerelmi életét mutatja be vagy lesz egy főgonosz és szuperhősösdit játszik. Leginkább egyiket se sikerült normálisan belevinni. Az utolsó rész nálam totál betette a kaput. Azt a részt teljesen értelmetlen volt megcsinálni.
Amazon karaktere végeredményben jó volt és szerethető, meg a barátnője is nagyon cuki volt. Amazont mint mellékszereplőt valamelyik filmben szívesen látnám viszont, de egyénit csak akkor adjanak neki, ha eldöntötték, hogy mit akarnak vele…
Sajnos végül csak egy fokkal tudom jobbra értékelni, mint a Ms. Marvelt. (szerk: utólag visszagondolva inkább nem)
Pedig sokakkal ellentétben még bizakodó voltam az elején is, de annyi volt később a filler, hogy sajnos a történet se nagyon haladt semerre. Ez pedig sajnos egy igazán antiklimatikus fináléval zárult.
Mint írtam a részértékelőmnél is engem egyáltalán nem zavar a negyedik fal áttörése és a humorosabb hangvétel, de ez még nem mentség mindenre.
Van sajnos egy „csúnya gonosz és undorító férfiak” mentalitása is a sorozatnak, de még túllehet lendülni rajta.
Jen-t igazából megtudtam kedvelni, Tatiana Maslany is jól hozta a szerepet, így szívesen látom a későbbiekben. Jó volt látni spoiler (de azért tervben van). Emil-ből azért többet is kilehetett volna hozni, Wong minden jelenete aranyat ért, Titania sajnos csalódás volt. Kíváncsian várom mit hoznak ki később a spoiler szálból.
Szóval igen…összességében sajnos jóval többet kilehetett volna hozni a sorozatból, így csak egy egyszernézős darab lett.
Ez nem nekem való. Vártam, kíváncsi voltam milyen lehet, de nagyon …
Többieknek jó szórakozást.
:/
Az egyik legnagyobb előnye a sorozatnak a humor és a könnyedség, amit a történetbe hoz. A főszereplő mindennapi életét követve a sorozat képes volt összehangolni a könnyed jogi drámát és a szuperhős akciót, miközben számos vicces pillanatot és önreflektív humort is beépített. Ez a stílus szerintem bőven elfért a Marvel sorozatok között, és számomra újfajta szórakozást nyújtott.
Tatiana Maslany, aki Jennifer Walterst alakítja, szerintem brillírozott, egy komplex és mély karaktert hozva. Jennifer küzdelmei azzal, hogy hogyan egyensúlyozza a normális életét a szuperhős identitásával, sok néző számára rezonálhatott, különösen azokkal, akik maguk is próbálnak több szerep között egyensúlyozni az életben. Az ilyen karakterfejlődés és a mélyebb érzelmi rétegek hozzáadása nagyban hozzájárult a sorozat vonzerejéhez.
Hát ilyen élményekkel néztem utána a sorozat jövőjének, a róla szóló véleményeknek. Általában kicsit kutatok mindig egy-egy megnézett sorozat után, hogy lesz-e folytatása, milyen hatást gyakorolt az emberekre, mi az általa kiváltott reakció és megmondom őszintén elképedtem a sorozatot övező gyűlölet kapcsán különösen azért, mert teljesen alaptalan vádakkal illetik, ami sokkal inkább ered butaságból, önbizalomhiányból, tájékozatlanságból és teljes empátiahiányból és bizony tömény rosszindulatból.
A sorozat különleges figyelmet fordított a társadalmi és kulturális kérdésekre. A női főszereplő és az ő küzdelmei a munkahelyi egyenlőségért és az önálló identitásért hangsúlyozzák a női empowerment és a feminista eszmék fontosságát. A sorozat bátor módon foglalkozott ezekkel a témákkal, ami különösen releváns volt a mai társadalmi környezetben. Azok, akik ezt kritizálják, gyakran figyelmen kívül hagyják, hogy a női hősök megjelenése és a női empowerment témái nemcsak időszerűek, hanem brutálisan szükségesek is a modern szórakoztatóiparban. A sorozat nemcsak egy szórakoztató történetet nyújt, hanem egy fontos társadalmi üzenetet is közvetít arról, hogy a nők is lehetnek erősek, intelligensek és függetlenek, mindezt teszi humorosan, nagyon diszkréten és intelligensen, nem szájbarágósan az ember arcába tolva. Sajnos a sorozatra irányuló gyűlölet gyakran a kommentelők, kiritkusok saját előítéleteik és félelmeik által vezérelt. A She-Hulk nem fél szembenézni a fontos társadalmi kérdésekkel, mint például a nemi egyenlőség, a munkahelyi diszkrimináció és az identitás keresése (amik nagyon fontos, valid kérdések). Az ilyen témák feldolgozása nemcsak időszerű, hanem szükséges is, ugyanis ez elengedhetetlen, hogy egy társadalom előre lépjen és fejlődjön. Annál is inkább mutatja ezeknek a témáknak a szükségességét többek között, mert könnyed, humoros, intelligens módon közölt jelentős mértékű társadalmi problémák kapargatására is így reagált a nagyközönség. Sok kritikus eszméletlenül kétszínű viselkedést produkált. Míg más sorozatoknál elnézőbbek a hibákkal szemben, itt gyakran irreálisan magas elvárásokat támasztottak és róttak fel a sorozatnak. Ez a kettős mérce egyértelműen mutatja, hogy nem képesek elfogadni a sorozat újító megközelítését és a női főszereplő jelenlétét.
A She-Hulk valóban központi helyet ad a női empowermentnek és a feminista témáknak, de ez nem jelenti azt, hogy ellenséges lenne a férfiakkal szemben. Sokkal inkább arról van szó, hogy reálisan ábrázolja a nők mindennapi kihívásait és küzdelmeit a munkahelyi egyenlőségért és az önálló identitásért. Az ilyen témák feldolgozása nem férfiellenesség, hanem társadalmi relevancia és szükséges diskurzus. A reakciók tökéletesen bemutatják, hogy a társadalom retteg a női egyenjogúságtól. Azok, akik szerint egy sorozat (egyébként igen csipkézett) feminista üzenetei fenyegetik a férfiakat, talán elgondolkodhatnának azon, hogy miért érzik magukat fenyegetve egyenlőségi kérdésektől. Lehet, hogy a probléma nem a sorozattal, hanem a saját előítéleteikkel van? Teljesen jól bemutatja a nők által tapasztalt valóságos kihívásokat és a nemek közötti egyenlőtlenségeket. Azt kellene megérteni, hogy a férfi karakterek árnyalt bemutatása és a humor nem a férfiak elleni támadás, hanem egy eszköz arra, hogy reflektáljunk a társadalmi dinamikákra és problémákra. Különösen azért szükséges ennek a bemutatása, mert jelenleg a társadalom jól láthatóan nem tud ezzel még mit kezdeni.
Sokan kritizálták a sorozat meta-humorát és a negyedik fal megtörését, mondván, hogy ez kizökkenti őket a történetből. Az ilyen kritikák szerintem figyelmen kívül hagyják, hogy ez a fajta humor és önreflektív megközelítés tökre egyedi perspektívát hozott a sorozatba. Értem én, hogy a meta-humor nem mindenki számára könnyen befogadható, de az intellektuálisan igényesebb nézők számára valódi kincs lehet, és lehetőséget ad a sorozatnak arra, hogy önironikusan reflektáljon a saját világára. És ezt jól csinálta a sorozat.
Lehet nem én leszek a legjobb értékelő, mert annyira nem vártam tűkön ülve a sorozatot, inkább csak azért akartam megnézni, mert a Marvel részét képezi. Engem nem zavart, hogy ez inkább vígjáték, a Thor utóbbi két része után őszintén még rosszabbra is számítottam, de ez elment. Tatiana Maslany szerintem jó választás volt, a mellékszereplők azonban nem nagyon maradtak meg. Jó, Emil Blonsky-ra nyilván emlékeztem, Wong sem volt meglepetés, de Matt Murdock azt hittem azért kicsit többet lesz benne… azért örülök, hogy visszatért, de ez elég kevés volt eddig. Titania valahogy tök feleslegesnek tűnt viszont, azt hittem, hogy ennél nagyobb szerepet kap, de olyan volt, mintha a részek között elfelejtették volna, hogy ő is szereplő és akkor még 2 percre gyorsan besúvasztották az utolsó részbe (ami hozzáteszem a leggyengébb volt szerintem az összes közül). Maga a történet olyan közepesen okés volt nekem, de egyáltalán nem jött be a negyedik fal áttörés. Alapban nem zavar az ilyesmi, de itt olyan idiótán jött ki és nekem élvezhetetlenné tette a sorozatot. Nem akarom tényleg nagyon lehúzni, mert voltak benne jó pillanatok, de nagyon kevés. Nem mondanám, hogy érdemes második évadra… de persze, ha lesz, akkor még reménykedem, hogy ennél erősebb sztori lesz + több Fenegyerek.
Népszerű idézetek
Doug: Kopp, kopp. Helló, Doug vagyok. Én is a szuperemberes részlegen dolgozom.
Jennifer: Ohh, oh, én Jennifer Walters vagyok.
Doug: Összeraktam egy kis köszöntő kosarat.
Jennifer: Ohhh!
Doug: Vannak benne különbféle irodai cuccok, nasik és egy térkép a vécéhez ahol a legjobb kakilni.
Jennifer: Köszönjük!
Van rosszabb, mint harmincasként randizni?
– Bocsásson meg bíró út, de Asgard nem egy hely, hanem a nép. Ezért én…
– Thor motivációs beszédei sajnos nem használható fel a bíróságon…
Folytatása
Összehasonlítás |