A Kenyérkereső a 11 éves Parvana történetét meséli el, aki feláldozza magát, hogy megmentse az apját és ellássa a családját. Parvana apja, Nurullah történelmi tényekre alapuló meséket mondott neki gyerekkorában, amikor a lánya 2001-ben segített neki a piacon a talibánok irányítása alatt álló… [tovább]
A kenyérkereső (2017) 48★
Képek 3
Szereposztás
Kedvencelte 11
Várólistára tette 180
Kiemelt értékelések
„Apa, az a szakállas bácsi miért verte agyon a lepedőbe burkolt nénit?”
„Te, apa, a kislányoknak miért kell kisfiúknak álcázni magukat, és téglaégetőben dolgozniuk?”
„Apa, hogy értette azt, hogy fura játékot talált a földön, fölvette, fölrobbant? Milyen játék az?”
„Apaapa, mért folyik a vér ebben a mesében?”
Én úgy képzelem, ilyen kérdéseket tehettek föl a vetítés után azok a 4-5 éves kisklambók, akiket a nagyon okos szüleik elvittek a vetítésre. Kislány van benne, és azok csinálták, akik a Tenger Dalát? Hogyafenébene, vigyük el a Petikét!
Aha. Csakhogy a tálibok uralta 2001-es afganisztáni történet egy kissé talán megterhelőbb, mint annó a fókatündérek.
Egy kicsit nagyon.
A rajzolása az valami fantasztikusan gyönyörű. És milyen remek kis traumákat tud okozni!
Még nekem, a szőrös, kérges szívű férfiállatnak is.
*hüpp*
De nem, most komolyan. Ez a film beleszögezett a székbe másfél órára, de közben lerágtam a fél öklöm.
Európai fejjel nem is biztos, hogy el tudjuk képzelni mi zajlik egy ilyen „aktív” történelmű országban mint Afganisztán. Az elnyomó hatalmak mindig valami felsőbb jó, közös érdekre hivatkozva tesznek szinte bármit ami kedvüknek való. Mindezeket egy kislány szemszögéből látni, még felkavaróbb. Nálam 10/10 a film az animáció miatt is.
Nagyon-nagyon tetszett. Nem volt kérdés, hogy megnézem-e, hisz imádom a rajzolását A tenger dalának is, és ez is valami fantasztikusan sikerült. Szó szerint odaszegezett a képernyő elé másfél órára. A története nagyon tetszett, mind az alap sztori, melyben Parvana apját elviszik és a lánynak fiúvá kell válnia, hogy el tudja tartani a családját, mind pedig a mese, amit a lány mesél a bátyjáról. Emellett pedig azért is örülök, hogy ez a mese megszületett, mert fontosnak tartom a mai világban, hogy minél jobb betekintést nyerjünk a nőket elnyomó kultúrák világába. És bár többször is említem, hogy ez egy mese, ettől függetlenül ez csakis felnőtteknek szól.
Nagyon szépen megcsinálták. Rettenetes minden, amit ebben az animációsban látunk. El sem hiszem, hogy vannak olyan helyek, ahol létezik ekkora embertelenség. Fájt a film.
A tenger dala után kicsit többet vártam volna a grafikától .
De a történet szívfájdító mivel most ebben a pillanatban is vannak ilyenek.
Lol, úgy látom, csak nekem nem jött be az animáció… :D Mármint az elefántos meséét bírtam, de amúgy…
De nem is ez volt benne a lényeg ugye.
Tetszett. Igaz egész idő alatt leginkább én is azt vártam, hogy folytassa már az elefántos mesét. :)
Amúgy durvábbra számítottam, úgyhogy egy idő után úgy voltam vele, hogy oké, nem is olyan vészes. De aztán a legvégén csak potyogni kezdtek a könnyeim, mikor a „játék” szóba került… =(((
Népszerű idézetek
Parvana: Szavaid mélységét emeld, ne az erejét. A virágot is az eső növeszti, nem a mennydörgés.
Néha, a tiszta éjszakákon, ha felnézel a holdra, egy fénylő körvonal látható körülötte. Ezt a körvonalat hívják úgy, hala.