1942: A Harmadik Birodalom fénykora. A londoni cseh ellenállás megtervezi a második világháború legambiciózusabb katonai műveletét: az Anthropoidot. Két fiatal katonát, Jozef Gabcikot és Jan Kubis-t Prágába küldik, hogy meggyilkolják a legkegyetlenebb náci vezért, Reinhard Heydrich-t, az SS… [tovább]
HHhH – Himmler agyát Heydrichnek hívják (2016) 89★
120' · francia, amerikai, egyesült királysági, belga · akció, háborús, történelmi, életrajzi 16
Képek 3
Szereposztás
Kedvencelte 3
Várólistára tette 153
Kiemelt értékelések
Nekem ez a film már túl művészi volt, tettek bele sok-sok gyönyörű felvételt, nagyon jól nézett ki, de úgy éreztem, hogy emiatt a film csak a történések felszínét kapargatja. Mindenkit csak egy kicsit ismerhettünk meg, és a feszültséget sem sikerült úgy visszaadnia, mint kellett volna. Inkább az Anthropoidot ajánlom.
Nem vonok le a tíz csillagból még úgy sem, hogy spoiler Történelmi hűségét tekintve vitatható, hiszen Heydrich nem lehetett ott minden egyes mészárlásnál, amit az Einsatzgruppék végrehajtottak. De persze, a film kedvéért kellett bele néhány ilyen jelenet is. Az egyik ilyen brutális jelenet az volt, amikor spoiler Engem persze eléggé fel is zaklatott, nagyon hatott rám érzelmileg, főleg a második fele a filmnek. Mivel elég olvasott vagyok a témában, már azt is tudtam, hogy spoiler, hát meg is tette. Ami utána következett, attól már szó szerint bőgtem. A „kedvencem”, ha lehet így mondani, az volt amikor spoiler A végére már nem is tartottam vissza, csak hagytam, hogy folyjanak a könnyeim. Ezek a fiatalok rést ütöttek a Birodalmon azzal, hogy ezt az embert megölték…nem is maradt el a három évvel későbbi végkifejlet. Megérdemlik, hogy méltó módon emlékezzenek rájuk.
A film első fele egész jó volt…
Háromszor bejátszottak egy jelenetet, így már előre tudtam, mi lesz a vége. Hitler sehol sem volt, csak a falon. Nekem ez így nagyon kevés volt. Többet vártam, kár volt…
Ez a magyar cím azért elég furcsára sikeredett, az angolt lefordítva közelebb álltunk volna a valósághoz. Így csak az SS ami összeköti a két H betűst, a harmadik H betűs által adott név megfelelőbb lett volna…
Mintha két filmet raktak volna össze, hiszen megismerhetjük főszereplőnket, a könyörtelen Einsatzgruppe fejét. Felemelkedését, szervezőkészségét és meg nem alkuvását. Aztán jön a két szlovák/cseh ellenálló gyerek, hogy ők aztán megoldják a konfliktust, ami Prágában a Protektor megjelenése óta uralkodik. Borzasztó lehetett ilyen besúgórendszerben és megfélemlítésben élni, nem véletlenül szervezkedtek a Három Királyok és nem véletlenül küzdött London is az elharapózó terror ellen.
Nem rossz film végülis bár azért láttam már ennél jobb forgatókönyvű, jobban kidolgozott háborús filmet is. Azért furcsa hogy Hitler meg se jelent egy pillanatra sem…
Vegyesek az érzéseim.
Az eleje jól indul, elkezdik felvezetni Reinhard Heydrich életét. Aztán a film elkezd ugrálni, akkora kihagyások vannak, hogy igazán meg sem ismerhetjük a címszereplőt.
Itt még Jason Clarke sem idegesített annyira mint szokott.
Aztán visszaugrunk az időben, konkrétan újrakezdődik a film. A csehszlovák ellenállást kísérhetjük figyelemmel, ahogy merényletet terveznek Heydrich ellen.
Tipikusan annak a példája, hogy a kevesebb több. Ha hagyják Heydrich szálát, és jobban rágyúrnak a merényletre, még egészen jó is lehetett volna. De így egy eléggé lapos, sokszor unalmas filmet kaptam.
Nem igazán tudtam átérezni a drámát.
Miéééért? D:
Ezt tavaly láttuk, az Anthropoidot meg, semmit sem sejtve, most nemrég és … miééért? DX
Nem szeretem a háborús/történelmi cuccosokat, szóval öhh… mondjuk ahhoz képest mindkettőt meg tudtam nézni, csak nah, komolyan, miért csináltak ugyanarról a sztoriról, ugyanabban az évben 2 filmet? @_@"
Amúgy ez annyiból jobban tetszett, hogy felismertem benne Budapestet! *0*
Meg hogy mutatták mindkét oldalt…
…
Mármint, Heydrich-ét is, meg a srácokét is, nem Budát és Pestet… :P
A film, amit Jack O'Connell sem tudott érdekessé tenni, ahogy az a tény se, hogy Magyarországon forgatták. Az Anthropoid (2016) után semmi érdekes nincs benne, pedig szeretem a történelmi témájú filmeket, főleg ezt az időszakot, de ez sajnos felejtős.
Én ezt a filmet már láttam, de nem emlékszem a címére. Viszont ez inkább az érzelmi oldalára fókuszált, emiatt talán jobban tetszett. Színészgárda nagyon el lett találva, Jack O'Connell nagy kedvencem.
Megmondom őszintén, amikor először hallottam erről a filmről, nem sokat tudtam a történelmi hátteréről. A megtekintése előtt olvasgattam kicsit a témáról, de még így is maradtak fehér foltok, amiket sajnos a film sem magyarázott meg.
A legnagyobb hibája az volt, hogy egy rendesen kidolgozott történet helyett két félig megírtat tálalt a nézője elé. Egyrészről bepillantást nyerhettünk Heydrich életének azon szakaszába, amikor csatlakozott a nemzetiszocialista párthoz, s egyre feljebb jutott a ranglétrán, de nem ismertük meg igazán sem az embert, sem a gondolatait. A másik szálon az ellene szervezett merénylet megtervezését és végrehajtását követhettük nyomon, de a cselekményvezetésben ott is elvesztek részletek, amik fontosak lehettek volna. A két történetszál közül egyértelműen a merénylettel foglalkozó sikerült jobban, a templomban zajló végjáték pedig a legerősebb és legbrutálisabb része lett a filmnek. A színészeknek is nagy szerepük volt abban, hogy ne teljes csalódottsággal hagyjam el a mozitermet. Jason Clarke kellően kimért és kegyetlen volt a címszerepben, a feleségét fájdalmasan semmilyenre írták meg, de Rosamund Pike-nak köszönhetően nem szürkült el teljesen a karakter, a merényletet elkövetőket játszó színészek is képesek voltak élettel megtölteni szerepeiket, és elérni, hogy szorítsunk értük és a sikerükért.
Engem jó ideje érdekelnek az olyan irodalmi és mozgóképes alkotások, amik a náci rezsimmel, a zsidóüldözésekkel foglalkoznak, úgyhogy a hasonló érdeklődésű embereknek mindenképpen ajánlom a film megtekintését. Nem hibátlan, de vannak olyan értékei, amik miatt megérdemel egy esélyt.
Kicsit bővebben a blogomon:
http://lunathelooney.blogspot.hu/2017/10/film-hhhh-himm…
Hát ez elég gyenge film volt. Önmagában is, meg a szintén hibákkal küzdő Anthropoid-hoz képest is, amelynek szintjén voltak gondjai, de ott legalább normálisabban volt felfűzve egy történetszál (bár igaz kissé terjengett az is, de legalább jobban ki volt építve az út a fordulópontig), és egy adott dologra koncentráltak. De itt megosztják a játékidőt egy kis Heydrich-re meg egy kis Kubis-Gabcik-ra. A női karaktereket hagyjuk, azok csak be voltak dobálva tölteléknek. A férfi színészek sem tudtak túl sok-mindent kezdeni a karaktereikkel.
Ez a film sem kerüli el a giccsességet, meg a pátoszosságot, csak hogy a karakterek annyira kidolgozatlanok, hogy a film végi felmagasztalás elmarad. Konkrétan tök felesleges volt ezt a témát újra feldolgozni, ráadásul rosszabbul.