Emlékek (1995) 30

Memories · Memorîzu
113' · japán · sci-fi, animációs, fantasy, anime, szkeccsfilm

A Memories 3 különálló részből tevődik össze, melyeknek semmi közük nincs egymáshoz. Mindhárom művet más-más ember rendezte.

Az első rész neve Magnetic Rose. Ebben egy roncsgyűjtő űrhajó legénysége hazafele tartva különös vészjelzést észlel egy roncsmező belsejéből, ahol a roncsok egy… [tovább]

Szereposztás

Chiba ShigeruAoshima (hang)
Egawa HisaoSwiveler (hang)
Fujii KayokoSakiko (hang)
Fukuda NobuakiShell Handler (hang)
Isobe TsutomuHeintz Beckner (hang)
Hori HideyukiTanaka Nobuo (hang)
Takashima GaraEva Friedel (hang)
Yamadera KouichiMiguel Costrela (hang)

Kedvencelte 2

Várólistára tette 34


Kiemelt értékelések

Yuuko

Az első történet nagyon emlékeztetett a Love, Death & Robots egyik részére, egészen tetszett, bár így nem ütött akkorát, viszont ettől függetlenül ez volt a legjobb a három közül. A második elég gagyi volt. A harmadik animációs stílusa és a komolyabb mondanivalója eléggé elütött a többitől. Jobb lett volna, ha az első sztorit külön adják ki, mert így egyben nem igazán jött be.

Nihilchan 

A három teljesen különálló történet közül kettőt élveztem, egyet pedig untam. Az első kis szkeccs egy klasszikus sci-fi; szerintem ez nagyon hangulatos, érdekes és izgalmas volt. A második igazi retro japán feeling; itt a humor volt értékelhető és a szatíra. A harmadik, a háborús-tankos a legrövidebb, talán leginkább mellbevágóbb és mégis, az nagyon nem kapott el. Egyébként az első tetszett a legjobban, ott kellően fordulatos és összetett volt a cselekmény.

1 hozzászólás
Popovicsp87 

A film három animéjén jól elkülöníthető a különböző stílus, mind vizuálisan, mind történetileg.
Az első tetszett a legjobban, ott éreztem igazán azt az igazi mindf*** hatást. Valamint ennél éreztem igazán az egészet összhangban, néhol az Akirát juttatta eszembe.
Sajnos ez után számomra csökkent a színvonal, a második sokkal könnyedebb hangvételű, de ironikusabb.
Az utolsó pedig szatirikus, és itt az animációs stílus igazán nyugatias.
Egyébként az animén érződik a ’90-es évek hangulata és aki kicsit nyitottabb, az a három történet között találhat magának kedvencet.

2 hozzászólás
ChEebor 

Egy három kisebb filmből álló antológia a 90-es évekből.
Az első történet (Magnetic Rose) talán a legjobban sikerült artisztikus szempontból, a történet kellőképpen nehéz és bonyolult, és mivel kifejezetten játszik az ember agyával, így elég csavaros is. Ennek ellenére nekem ez tetszett a legkevésbé a három közül, de a zsenialitása tagadhatatlan.
A második (Stink Bomb) maró és kegyetlen szatíra a bürokratikus hatalom tehetetlenségéről. Története szerint ugyanis egy egyszerű, elég idióta hivatalnok egy véletlen folytán élő biokémiai fegyverré válik (minden állat és ember meghal körülötte, de a növények megnőnek), ők pedig kétségbeesetten próbálják megállítani, de a legtúlkapóbb ötleteik is csúnya kudarcot vallanak. Ez a második rész kicsit elüt a másik kettőtől, mert dráma helyett sokkal inkább fekete humorú komédia, de talán pont ez adja meg az egyensúlyt az egészben.
A harmadik (Cannon Fodder) pedig egy kiváló háborús antiutópia, amely egy kisgyerek meglehetősen ártatlan gondolataival mutat be egy borzasztó várost / országot.
Összességében nagyon bejött a mű, mindhárom történetnek megvan a létjogosultsága.

Mr_White 

Egy három részből álló sketch film, ami animében szokatlan (vagy nem?). Két egészen kiváló epizóddal, meg egy vacakkal.
Ezek még klasszikus, „kézműves” animék, öröm nézni ezeket a míves képeket.
Az első epizód (A bűvös rózsa) egy űrben játszódó történet, egy szemét takarító brigád vészjeleket fog, és a mentés közben egy különös roncstelepen kötnek ki. Csavaros, pszichedelikus történet.
A második rész (Bűzbomba) a vegyi fegyverek elleni röpirat, hihetetlenül bugyuta, fárasztó történet. Az egész japán hadsereg nem bír elintézni egy robogós idiótát (!).
A harmadik (Ágyútöltelékek, bár igazándiból ágyú töltők lenne a helyes) maga Katsuhiro Otomo műve, zseniális kis film a háború ellen, képi világa is eltér a megszokott anime stílustól, van benne valami oroszos beütés.


Hasonló filmek címkék alapján