2006-ot írunk, amikor Rebecca Gordon, egy magasan képzett traumasebész és Bobby Trang, egy fiatal, kezdő orvos Kandaharba mennek, hogy egy hadikórházban vállaljanak szolgálatot. A kórház parancsnoka, Xavier Marks ezredes pedig egyből a mélyvízbe dobja a frissen érkezett orvosokat.
Combat Hospital – A frontkórház (2011–2011) 4★
Képek 9
Szereposztás
Kedvencelte 1
Várólistára tette 12
Kiemelt értékelések
Kellemes meglepetés volt a kiapadhatatlan nyáltengert kínáló kórházas sorozatok között, mivel ezúttal nem azon volt a hangsúly, hogy ki kivel, hol és hogyan… persze itt is volt etyepetye, de mint mondottam, nem azon volt a hangsúly. Ami még meglepőbb volt, hogy nem volt egyetlen kifejezetten irritáló, abnormálisan viselkedő karakter sem (persze sablonok azért voltak). Még a főszereplő csajtól sem volt idegrángásom, ami ritka. Mondjuk a nevét csak a 10. rész környékén sikerült megjegyezni, de ez már haladásnak számít a részemről.
Gyorsan végigdarálható a 13 rész, nem kell nagy szünetet tartani az epizódok között, nem sokkolódunk le a látványtól, történtektől, cliffhanger sincs a végén, így a fejünket se kell a falba csapkodni. Persze dráma van, de az sem okoz különösebb lelki törést. Szívesen elnéztem volna még pár évadon keresztül. A Saving Hope és ezután meg kell hogy állapítsam, hogy a kanadaiak sokkal értelmesebb kórházas sorozatokat csinálnak, mint az amerikaiak. Imádtam, hogy az epizódszereplők többsége ismerős arc volt spoiler, na és a gyenge pontom: a bringák. Annyi, de annyi volt belőlük, hogy ha csak azokat mutatták volna, akkor is elégedett lennék. Na jó, akkor lennék csak igazán elégedett, de így is ki lettem elégítve. Még az is lehet, hogy egyszer újra fogom nézni (a bringák miatt).
Nagyon szerettem anno ezt a sorozatot annak ellenére, hogy azok, akik tényleg ott teljesítettek szolgálatot, a sárga földik lehordták. Tudom, a filmvilág és a realitás az két külön dolog, sokszor tényleg elvetik a sulykot de itt szerintem nem annyira.