Hőskorát éli a televíziózás az ötvenes évek Amerikájában. Az amerikai lazaságot megjelenítő Lanny Morris és az angol eleganciát képviselő Vince Collins sikeres komikusduót alkot. A korszak népszerű sztárjaként Lanny és Vince mindent és mindenkit megkap, amit és akit csak akar. Az arany életnek… [tovább]
Az igazság fogságában (2005) 26★
Képek 76
Szereposztás
Kevin Bacon | Lanny Morris |
---|---|
Colin Firth | Vince Collins |
Alison Lohman | Karen O'Connor |
David Hayman | Reuben |
Rachel Blanchard | Maureen O'Flaherty |
Maury Chaykin | Sally Sanmarco |
Sonja Bennett | Bonnie Trout |
Kristin Adams | Alice |
Gyártó
Serendipity Point Films
First Choice Films
The Movie Network (TMN)
Téléfilm Canada
Movie Central Network
További gyártók
Kedvencelte 1
Várólistára tette 50
Kiemelt értékelések
A sztori baromi jó volt, de a kivitelezés… nos az is, de mégis olyan nyögvenyelős volt itt-ott. Ugráltak az időben (15 évet) és észre sem vettem a különbséget. Talán az volt a fő problémám, hogy egy nulla kisugárzású nő volt a középpontban, holott pont hogy Bacon és Firth karaktere lett volna a fő attrakció.
NC17-es besorolást kapott az orgia jelenetért – írja az imdb. Na most biztos lemaradtam valamiről. Bacon 2 csajjal csókolózott a háttérben meg láthattunk egy ruhában kufircolást. Na most ezt hívják orgiának? Ne már… És lehet, hogy itt bukott meg a film. Egy nagyon-nagyon jó sztorit elcsesztek azzal, hogy ilyen beszari módon ábrázolták. Kellett volna mutatni mindent és akkor kiérdemelte volna az NC17-et és még legalább 4 csillagot a 6 mellé.
A DVD-re nyomott werkfilm korrekt volt és néztem, mi ez a magyarországi díszbemutató galéria, amikor leesett, hogy ja, tényleg. Robert Lantos volt a producer. Szóval fogta Egoyant és Colint, elhozta őket az Urániába. Azért díjaztam volna, ha nem csak képeket mutogatnak, hanem lenyomják a sajtótájékoztatót…
Számomra egy idő óta Atom Egoyan neve garancia a minőségre!
Most sem csalódtam – legfeljebb pozitív értelemben – mert mikor nézés előtt elolvastam a film tartalmát, azt hittem, egy mezei tucatkrimit fogok látni – bár gyanakodnom kellett volna, látva Egoyan nevét.
Valójában a két főszereplő, Colin Firth és Kevin Bacon kedvéért kezdtem el nézni – és milyen jól tettem!
Imádom‼️
Megosztó film – szerintem. Hiába jó az alapsztori és érdekes a bűnügyi, rejtélyekkel tűzdelt szál, azért akadnak benne olyan jelenetek, amiken fennakad(hat) az ember szeme… Különösen, ha nincs hozzászokva az efféle jelenetekhez. Mint például én sem. :)
Kevin Bacon és Colin Firth játékába belekötni sem lehet, mindketten profin hozzák az élvhajhász, menő sztárokat, akik bár olyanok, amilyenek, mégis vonzók, annak ellenére is, hogy épeszű ember azért kerülné ezt a miliőt és (meg)szokásrendszert, amikben ők léteznek… :D
Alison Lohman bájosan naiv, már-már túlságosan is. Elhiszem róla, hogy jó színésznő, meg elismerem, hogy jól hozza a karakterét, de itt nekem valamiért nem szimpatikus. Egyáltalán nem tudom sajnálni, konkrétan egy ostoba fruskának tartom, annak ellenére, hogy valljuk be, merésznek merész, s elszántnak is elég elszánt (már csak azért is mert spoiler ) A másik nagyobb szerepet játszó női karakter (Maureen) is egy totál antipatikus szereplő, őt se tudom sajnálni. Egy hülye liba csak a többi közül, felsőoktatás ide, felsőoktatás oda…
Én speciel spoiler …
Összességében egy nagyon is jó bűnügyi film, megoldandó, agysejteket megmozgató rejtéllyel, meztelenkedéssel és szexszel. Enjoy it! :D
Érdekes film volt, tele antipatikus szereplőkkel. Vince-t azonban hiába próbálták meg negatív karakternek beállítani, számomra ő is csak egy áldozat volt. Lekötött ez a film is, de nem lesz többször újranézős, és úgy istenigazából el sem gondolkodtatott.
Népszerű idézetek
– A második osztályban az a legjobb, hogy az okosok és a hülyék még nem válnak el élesen.
– És abban mi a jó?
– Még úgy tűnhet, van értelme a tanári munkádnak. Plusz nincs annyi dolgozatjavítás, és még nem szoktak rá a drogra.
– Az írásaimból láthatja, hogy törekszem az elfogulatlanságra. Az ítélet az olvasók dolga.
– Úgy beszél, mint egy író. Teszek az olvasók ítéletére!
– Gondolt már arra, hogy könyvet írjon?
– Miről?
– A múltjáról.
– Inkább a halál. De tényleg, nem vicc. Csak akkor adhatnák ki, ha meghaltam. Hogy ne zavarjon, mit gondolnak rólam.
– És miről szólna? Az igazat írná meg.
– A könyvem? Nos, például: négy elnökkel beszéltem, de egy sem volt képben. Úgy tűnt, gőzük sincs, mi folyik körülöttük. Még Kennedy is csak olyan volt, mintha a főnök fia volna.
– És ezt nem írhatná meg?
– Nem, amíg itt szeretnék élni. Nem bizony. Szerintem Judy Garland pocsékul énekelt, miután elmúlt tizenhat. Úgy vibrált, mintha nem tudná uralni a hangját. Egy ilyen sértés vért kíván. Vagy az, hogy Marilyn Monroe nem lett jobb színésznő, miután Strasbourgnél tanult, mint azelőtt. Ez a rideg igazság.
– Miből él, Bonnie?
– Tanítok.
– Hol tanít?
– Alsóban.
– Nahát, micsoda véletlen, én is jártam alsóba!
… arra gondoltam, ilyen lányoktól hemzseg az összes egyetem manapság: a karrierista nő típusa. Ők dicső nemzetünk legkönnyebb prédái.
Bonnie látogatóba jött a nyáron New Yorkból. Már az oviban barátnők voltunk. A suliban volt egy Lanny & Vince klubunk. Vagy 200 dolcsit szedtünk össze az egyik Teletonra!