A Tihanyi Apátság múzeumából ismeretlen tettesek elrabolják a görög eredetű aranyszobrot, a Pogány Madonnát. Kardos doktor az éppen lefokozás alatt álló Ötvös Csöpit veszi maga mellé, mert mégiscsak Ötvös a legtehetségesebb nyomozója. A balatoni főidényben épp vitorlásverseny zajlik. Ide, a… [tovább]
A Pogány Madonna (Ötvös Csöpi 1.) (1981) 184★
Képek 7
Szereposztás
Kedvencelte 37
Várólistára tette 51
Kiemelt értékelések
Sokszor újranézős, gyerekkori kedvenc. Hiába, itt még tudtunk filmet készíteni, SZÍNÉSZEK játszották a szerepeket, a humora kedves, a verekedések poénosak, a szöveg meg állandóan idézhető. Pont most néztem újra sokadjára, és még mindig nem tudom megunni. Nem egy világmegváltó film, de kellemes kikapcsolódást jelent.
Bujtor István legendás filmje, nagyon jó és fordulatos a történet, a szép Balaton a helyszín, fantasztikus színészgárda, a poénok ültek. Mindig megnézem.
Szeretni való humor, hasonlóan szeretni való színészi alakítások. A retro már önmagában poénfaktor, hozzá Bujtorék beteg ötletei. És olyan jó, hogy ebben még Matuska is van! Mókás sorozat, valahogy félúton a bűnügyi vígjáték (? van olyan?) meg az ifjúsági film között. Évente újranézhető.
Az egyik legjobb magyar krimivígjáték. Bár Bujtor alapvetően a Bud Spencer-filmek mintájára hozta össze a filmet, az mégiscsak egy eredeti, magyar alkotás. Tulajdonképp remekül össze van rakva, a történet kiváló, a poénok legalább akkorákat ütnek, mint a főhős a bunyós jelenetekben. A film ugyan tele van az ide szükséges elemekkel (életrevaló gyerek, vicces aranyszívű vagányok, gonosz bűnözők, kicsit idióta rendőrök stb.), de mindet sikerült tökéletesen beintegrálni a sztoriba. Természetesen a Bujtor-Kern páros is tökéletes, a két különböző kaliberű színésznek a karakterei is teljesen eltérőek, de pont emiatt hibátlanul kiegészítik egymást.
Gyerekkorom Ötvös Csöpije mindig nosztalgiát ébreszt bennem. Édes, kedves történet. És a csodás Balaton.
Én tényleg meg akartam nézni, de a magyarok egyszerűen nem tudnak normális filmet csinálni. Erőltetett poénok, a mellékszereplőkön hallatszik, hogy szinte olvassák a szöveget, de a hajón kitörő indokolatlan és borzalmasan mű bunyó tette fel az i-re a pontot.
Nekem ez alapvetően egy vicces film volt. Óhatatlanul is összehasonlítottam a Bud Spencer – Terrence Hill filmekkel Bujtor István miatt, bár igaz, hogy a történetvezetés és a bunyók nem voltak olyan jók. Kicsit sok volt nekem a vitorlás zsargon, úgy éreztem, mintha ez egy filmsorozat második, sőt harmadik része lenne már, mikor már ismerjük a főszereplőket és azok érdeklődési körét, szóval olyan volt, mintha lemaradtam volna valamiről. Maga az alapszituáció azonban tetszett, és a szereplők is jók voltak.
Népszerű idézetek
Ötvös: Mi van a nejeddel?
Kardos: Milyen szempontból?
Ötvös: Tudtál neki telefonálni?
Kardos: Nem. Nem, ebben az országban nem lehet telefonálni. Majd írok neki egy lapot.
Ötvös: Tollad van?
Karods: Hülye.
Kardos doktor: Nem tudja véletlenül egy-két ottani barátjának a nevét?
Vályiné: Hát ezek csak olyan becenevek…
Kardos doktor: Az jó, az nagyon jó…
Vályiné: Alkalmas, Brikett, Feladat, Bajusz meg Szivar.
Folytatása
Összehasonlítás |