A Cambridge Analytica sztori (2019) 29

The Great Hack
113' · amerikai · dokumentumfilm

0 díj · 1 jelölés

Fedezd fel, hogy a Cambridge Analytica adatfeldolgozó cég hogyan vált a közösségi média sötét oldalának szimbólumává a 2016-os amerikai elnökválasztást követően.

angol

Képek 1

Szereposztás

Brittany KaiserÖnmaga
David CarrollÖnmaga
Paul-Olivier DehayeÖnmaga
Ravi NaikÖnmaga

Kedvencelte 2

Várólistára tette 41


Kiemelt értékelések

Mr_Catharsis91

Végül is a Social Dilemma meg az After Truth után már nem lepődök meg semmin. Bár ezt a három filmet tényleg így érdemes, csokorban nézni. Akár megjelenési időrendben visszafelé is.
Amit az egyik nem mond elég mélyre-hatóan annak ott a saját doksija.
Furcsának is tartottam, hogy a Cambridge Analytica-botrányról nem cikkeztek eleget az itthoni médiumok. Azt meg kifejezetten sajnálatosnak, hogy szerintem a Great Hack is valahol a süllyesztő alján végzi.
Szerintem kurtíthattak volna a játékidőből és lehetett volna sokkal feszesebb a tempója is. Ez kihatott volna a feszültségre is, ami bár jelen volt, szerintem még sokkolóbb lehetett volna.
Bír is így is működött a formula.

Laren_Dorr

Fontos és érdekes téma, amiről egy History Channel szintű dokut készítettek. De tényleg, annyi információt kaptam, mintha csak az újságok főcímeit olvastam volna el, a megszólalók pedig egy rakás értékes játékidőt beszéltek át…az érzéseikről.

snowden

Masszív csalódás, az adatlopás milliárdszor igényesebb dokumentumfilmet érdemelt volna. A feszültséget szépen hazavágja ez az iszonyatosan ostoba hatásvadászat a lassításokkal, az arcba tolt kamerákkal, a béna merengős zenével, az otromba animációkkal. Istenem, ha annyi pénzem lenne, ahányszor ezek a szerencsétlenek ellebegő kis kockákként mutatták be az emberek adatait… hánynom kell az egésztől. Nem tudom azt se, ki szerint jó ötlet teljesen hülyének nézni a nézőt és illusztratív céllal felvételeket szerepeltetni egy dokumentumfilmben (pl. a szereplő azt mondja: „aggódom a gyerekeimért”, mire érkezik egy jelenet, amin ez a fickó felveszi a suli előtt a kölyköket). Olcsó műanyag szar az egész, gyakorlatilag felszámolja a dokumentumfilm műfaját minden második jelenetében, még a természetesség látszatát is telibeszarva.

Haláli még, ahogy megy a lamentálás arról, hogy a techóriások hogy kufárkodnak az adatainkkal, de azért minden egyes gondolat megy ki a Twitterre. (https://24.hu/tech/2018/04/30/a-twitter-is-adott-felhas…). Komolyan, ez úgy van elképzelve, hogy a gonosz techcégeket majd jól megbüntetjük és ezzel el lesz rendezve a dolog? Hol vannak itt az alternatív közösségi platformok, kommunikációs csatornák, ahová át lehetne terelni a népet a facebook helyett?

Úristen, az a bárgyú kérdés az utolsó jelenetben: „vajon manipulálható vagyok? És ön?”. Hát persze, hogy az vagy, erről szólt az előző tetves két óra, mindannyian azok vagyunk, és manipulálnak is bennünket a fiúk éjjel-nappal. Sötét itt mindenki, mint a tyúkól éjszaka.

Britanny Kaisernek meg igazán mondhatták volna, hogy nem játékfilmet forgatnak, szóval teljesen felesleges a manír. Borzasztóan érdekes figura volna ő, de ebben a formában idegesít, egy nárcisztikus csaj, aki a tárgyalóteremben képes póz nélkül szerepelni, minden máshol viszont borzalmasan affektál, felerészt Heath Ledger Jokerét imitálja, felerészt meg Dustint a Stranger Thingsből, ami azért hát, eléggé elszomorító kombináció.

Nagyon remélem, hogy vannak ennél ügyesebb filmek a témában.

Baranyi_Nagy_Betti 

Elképesztő film. Nagyon érdekes volt az egész és nagyon jó volt a kivitelezés is. Milyen fura, hogy ilyen módon használnak fel rólunk mindent és hogy ez a valóság. A végén szerintem egy nagyon fontos dolgot mondtak el benne, hogy jól meg kell gondolni, hogy mit is osztunk meg magunkról és hogy mennyire élünk a közösségi médián, az interneten, mert letörölni nem tudjunk magunkat a térképről, de alakíthatjuk a képet azzal, hogy nem szolgálunk annyi információval magunkról és ami nagyon fontos, hogy ne legyünk manipulálhatók. Szerintem mindenki számára érdekes lehet ez a film. Egyetlen gondom vele, hogy egy kicsit hosszúra nyúlt.

kovbog 

Tartalmilag 100-as, kivitelezés szintjén viszont meglehetősen csapongó. Nem a legjobb flow élményt nyújtó film, de szerintem, ha a Social Network-öt milliók nézték, akkor ez a film is megérdemelné. Jó az animáció, viszont kissé túltolták, máskor meg strokeot kaphatott az operatőr, vagy nem tudom, de jobban is megoldhatták volna.

rapchee 

nem szerettem az arcba tolt remegő kamerákat de fontos
mikor lesz magyar szinkron vajon?:p


Hasonló filmek címkék alapján