Összes trivia

Ascyra 

Tito karaktere nem kap nagy hangsúlyt a cselekményben, de jelenléte nélkülözhetetlen a film atmoszférájához – ő az, aki élőzenével kíséri a táncokat, és segíti a táncosokat, köztük Johnny-t és Pennyt is. A film végén, a híres zárójelenetben is Tito zenekara szolgáltatja az élőzenét, amikor Johnny és Baby előadják a legendás táncot.
A karaktert alakító Charles „Honi” Coles igazi tánclegenda volt: a filmben való szereplése egyfajta tisztelgés a klasszikus amerikai sztepptánc előtt. Coles a valóságban is híres zenész és táncos volt, Broadway-sikerekkel, Tony- és Drama Desk-díjjal, valamint a National Medal of the Arts kitüntetéssel is elismerték pályáját.

[lifelongdancestudent.com]

Kapcsolódó filmek: Piszkos tánc (1987)

Piszkos tánc (1987)

Kapcsolódó művészek: Charles Coles

Ascyra 

Cynthia Rhodes, aki Pennyt alakította a Dirty Dancing-ben, nagyon elismerően nyilatkozott Patrick Swayze-ről a film forgatása kapcsán. Egy 1987-es interjúban hangsúlyozta, mennyire lenyűgözte Swayze tánctudása és profizmusa:

„Patrick egy képzett táncos, és szerintem sokáig, mivel ilyen fantasztikus színész, talán nem is vették annyira komolyan a táncos oldalát. Amikor megtudtam, hogy ő is benne lesz a filmben, alig hittem el, mert tudtam, hogy mennyire jó táncos, és teljesen lenyűgözött. […] Patrick folyamatosan táncoltat, újabb és újabb dolgokat próbál ki, mindenkit a saját erősségei szerint motivál. Nagyon inspiráló vele dolgozni.”

[www.youtube.com]

Kapcsolódó filmek: Piszkos tánc (1987)

Piszkos tánc (1987)

Kapcsolódó művészek: Patrick Swayze · Cynthia Rhodes

Ascyra 

Patrick Swayze és Jennifer Grey viszonya korántsem volt felhőtlen: Már a Vörös hajnal forgatásán sem jöttek ki jól, ezért Grey eleinte nem is akarta elvállalni a szerepet. A meghallgatáson azonban annyira működött köztük a kémia, hogy Swayze meggyőzte őt, vágjanak bele. A forgatáson viszont gyakran voltak konfliktusaik: Grey sokszor sírva fakadt, vagy nevetőgörcsöt kapott, emiatt többször újra kellett venni jeleneteket. Swayze frusztrációja néha a filmen is átjön, például sóhajai vagy bosszús arckifejezései nem mindig színészi játék voltak.

[port.hu]

Kapcsolódó filmek: Piszkos tánc (1987)

Piszkos tánc (1987)

Kapcsolódó művészek: Patrick Swayze · Jennifer Grey

Ascyra 

„Nobody puts Baby in a corner” – Patrick Swayze utálta ezt a sort, túl nyálasnak tartotta, de végül rábeszélték, hogy mondja el. Ma ez a film egyik legismertebb idézete lett.

[www.origo.hu]

Kapcsolódó filmek: Piszkos tánc (1987)

Piszkos tánc (1987)

Kapcsolódó művészek: Patrick Swayze

Virtual_Angel 

A filmben tényleg Isabelle Huppert zongorázik.

[www.mafab.hu]

Kapcsolódó filmek: A zongoratanárnő (2001)

A zongoratanárnő (2001)

Kapcsolódó művészek: Isabelle Huppert

GentleRain 

Néhány karakternek más neve van a mangában, mint az animében. Például Babidinek van egy Pui Pui nevű szolgája, akit a mangában eredetileg Pocusnak hívnak. Hasonlóan, amikor Goku és Vegita összeolvad a potara fülbevalókkal, az animében Vegitónak hvják, míg a mangában Vegerotnak.

[www.imdb.com]

Kapcsolódó filmek: Dragon Ball Z (1989–1996)

Dragon Ball Z (1989–1996)

GentleRain 

A Vegita elleni harc után Goku a Wukong kórházban lábadozott. Wukong a Nyugati utazás c. történetben Goku eredeti neve.

[www.imdb.com]

Kapcsolódó filmek: Dragon Ball Z (1989–1996) · Say Yau Kay (1996–1997) · Wu Kong (2017)

Dragon Ball Z (1989–1996) Say Yau Kay (1996–1997) Wu Kong (2017)

GentleRain 

Törökországban is történt egy hasonló incidens a Pokemon kapcsán, amikor több gyerek a balkonról ugrott le. Emiatt a Pokemont egy időre betiltották Törökországban. Ez pedig tovább táplálta a rémhíreket, mert sok ember összekeverte a két országot és a két animét.

Megjegyzés: Túl hosszú volt, így ketté kellett vágnom a tríviát.

[www.imdb.com]

Kapcsolódó filmek: Dragon Ball Z (1989–1996) · Pokémon (1997–2002)

Dragon Ball Z (1989–1996) Pokémon (1997–2002)

GentleRain 

Van egy urbán legenda, miszerint hazánkban a Dragon Ball Z-t betiltották, mert egy nyolcéves gyerek kiugrott az ablakon és meghalt, mert azt hitte, hogy a Varázsfelhő elkapja. Más legenda szerint a gyerek egy Kamehameha-val akart megállítani egy autót. Azonban egyik állítást sem tudta semmi sem bizonyítani. Az igazság az, hogy az animét nem tiltották be, hanem a szigorú médiarendelkezések miatt +18-as karikát rakattak rá és késő éjszakai időpontba száműzték. Az RTL Klub azonban később levette az animét a műsorról az alacsony nézőszám miatt.
Az anime a 120. epizóddal ért véget és egészen 2012-ig kellett várni, mire újra vetítette a tévé. A sorozat megszűnése hatalmas visszahangot kapott, egy tizennégy éves gyerek állítólag öngyilkossággal fenyegetőzött, ha nem teszik vissza az animét adásba. Valószínűleg innen származik a több rémhír és urbán legenda is.

[www.imdb.com]

Kapcsolódó filmek: Dragon Ball Z (1989–1996)

Dragon Ball Z (1989–1996)