Összes trivia
Oliver Stone elmondása szerint Val Kilmer a filmben végig színezett cukorosvizet iszik.
[imdb.com]Kapcsolódó filmek: The Doors (1991)
A statisztikák szerint Párizsban Jim Morrison sírja a város negyedik legnépszerűbb látnivalója az Eiffel-torony, a Notre Dame és a Louvre után.
[imdb.com]Kapcsolódó filmek: The Doors (1991)
Egy alternatív befejezésben Farkas megkapta volna a klasszikus, képregényhű szerkóját.
[www.youtube.com]Kapcsolódó filmek: Farkas (2013)
A filmet annyi gyilkossággal hozták kapcsolatba, hogy arról külön lista van a wikipedián.
[en.m.wikipedia.org]Kapcsolódó filmek: Született gyilkosok (1994)
A filmet Charles Starkweather és Caril Ann Fugate tettei ihlették.
Kapcsolódó filmek: Született gyilkosok (1994)
Az a jelenet, amikor Jim Morrison összetör egy televíziót a stúdióban, a valóságban is megtörtént.
Ray Manzarek ezt le is írja „Light My Fire” című önéletrajzában.
Kapcsolódó filmek: The Doors (1991)
Val Kilmert állítólag annyira kimerítette Jim Morrison karakterének megformálása, hogy pszichiátriai segítséget kellett kérnie: segítsen Jimet „kiűzni” a fejéből.
[imdb.com]Kapcsolódó filmek: The Doors (1991)
A filmben látható bár, ahol Jim Morrison és haverjai gyakran jártak, a Barney's Beanery, egy népszerű hely Nyugat-Hollywoodban, Kaliforniában.
Ez volt az a hely is, ahol Janis Joplin utoljára járt, mielőtt meghalt a Landmark Motor Hotelben, 1970. október 4-én.
Kapcsolódó filmek: The Doors (1991)
A barlangjelenetet, amelyben Jim Morrison az új-mexikói sivatagban bolyong, a kaliforniai East Mojave Preserve Mitchell-barlangjában forgatták. Az ottani idegenvezető szerint Oliver Stone és a művészeti osztály indiai sziklarajzokat festett a falakrra, amelyek nem mosódtak le. Az állam pénzbírságot szabott ki Stone-ra, és megtiltotta a jövőbeni filmforgatásokat a barlangokban.
[imdb.com]Kapcsolódó filmek: The Doors (1991)