Összes trivia
Egy ponton Kimberly Peirce majdnem feladta a projektet, mert nem találta a megfelelő színésznőt Brandon szerepére.
Nagyon sokan utasították vissza, tartva a szerep jelege miatti megbélyegzéstől.
Kapcsolódó filmek: A fiúk nem sírnak (1999)
Hilary Swank mindössze körülbelül 3000 USD-t kapott a szerepéért.
A gázsija olyan alacsony volt, hogy nem engedhette meg magának a biztosítást sem.
Kapcsolódó filmek: A fiúk nem sírnak (1999)
Kimberly Peirce rendező ragaszkodott hozzá, hogy a forgatás előtt Hilary Swank négy hétig férfiként éljen, azzal a kikötéssel, hogy néhány lányt randevúra is kellett hívnia.
[imdb.com]Kapcsolódó filmek: A fiúk nem sírnak (1999)
Hogy Brandon Teena szerepére felkészüljön, Hilary Swank körülbelül egy hónapig privátban is (külsőségeiben) „férfiként élt”: leszorította a mellét és zoknit dugott a nadrágja elejébe, nagyjából ugyanúgy, ahogy Brandon Teena tette.
Később kiderült: szomszédai azt hitték, hogy az otthonába érkező és onnan távozó fiatalember (férfias karakterben ő maga) a színésznő vendégségbe érkezett fívére.
Kapcsolódó filmek: A fiúk nem sírnak (1999)
According to Greek legend, Parthenope cast herself into the sea and drowned when her songs failed to entice Odysseus. Her body washed ashore at Naples, on the island of Megaride, where the Castel dell'Ovo is now located. Her tomb on the island was called „constraction of sirens” When people from the city of Cumae settled there, they named their city Parthenope in her honour.
A Roman myth tells a different version of the tale, in which a centaur named Vesuvius was enamored with Parthenope. Angered, Jupiter turned the centaur into a stratovolcano and Parthenope into the city of Naples. Thwarted in his desire, Vesuvius' rage is manifested in the volcano's frequent violent eruptions.
[en.wikipedia.org]Kapcsolódó filmek: Parthenopé – Nápoly szépe (2024)
Parthenope (Naples), an ancient Greek settlement now part of Naples, Italy
[en.wikipedia.org]Kapcsolódó filmek: Parthenopé – Nápoly szépe (2024)
A szirének vagy szeirének (görögül: Σειρῆνας) a görög mitológia naiaszai. Csodás hangú, de gyilkos természetű tengeri nimfák (…) vonzóak és borzalmasak egyszerre. A kísértés, a világi örömök és az érzéki vágyak megtestesítői: bűvös hangú, asszonyfejű, de madárszárnyakkal és karmokkal rendelkező szörnyek. Varázslatos hangjukkal és bölcs mindentudással elcsábítják a tengerészeket, majd megölik őket. A legelterjedtebb források szerint hárman voltak, Aglaiophoné, Thelxiepeia és Peiszinoé, de számukat egyes elbeszélések kettőre (Homérosz: Odüsszeia), mások háromra, négyre illetve kilencre teszik. A további szirénalakok nevei Parthenopé, Ligeia, Leukószia, Molpé, Raidné és Telesz. („Parthenopé tetemét állítólag Nápoly közelében vetette partra a tenger, és sírját sokáig kultikus tisztelet övezte.")
[hu.wikipedia.org]Kapcsolódó filmek: Parthenopé – Nápoly szépe (2024)
A Sivatagi show filmben szereplő jelenetek felvétele majdnem négy évig tartott.
[www.mafab.hu]Kapcsolódó filmek: Sivatagi Show (1974)
A sorozat utolsó epizódja kapcsán rendezett sajtótájékoztatón Colin Farrell: „Sok kísérletezéssel járt, mire felvette végső formáját Pingvin karaktere. A hotelszobámban folyton fel-alá járkáltam, és a bicegést gyakoroltam. A beszédtanárommal, akivel most már 7 vagy 8 különböző projekten dolgoztam együtt, rengeteg időt öltünk bele, hogy egyáltalán hogy szólaljon meg Oz Cobb. Vele a Batman-film előtt két hónappal ültünk össze először, Jessica Drake-nek hívják, nagyszerű szakember, szabályos könyvtárat épített az évek alatt a világ legkülönbözőbb akcentusaiból. Az összes közül azt találtuk legérdekesebbnek, ahogy a magyarok beszélnek angolul, de a dél-afrikaiak angol kiejtését is sokszor meghallgattuk inspirációként. Ezenkívül egy hetvenes években élt bronxi üzletember beszédére támaszkodtunk, őt is sokat hallgattuk. Úgy raktuk össze a Pingvin karakterét, mintha egy puzzle-ön dolgoznánk. Mire a filmforgatásig eljutottunk, már megvolt a beszédstílusom és a bicegésem is […]”
[index.hu]Kapcsolódó filmek: Batman (2022) · Pingvin (2024–2024)
Carel Struycken (Lurch) és Christopher Hart (Izé) az egyetlenek, akik mind a három részben szerepeltek. Raul Julia 1994-ben váratlanul elhunyt, ezért Gomez szerepét Tim Curry vette át.
Anjelica Huston nem volt hajlandó „az ő Gomeze”, Raul Julia nélkül újra eljátszani Morticiát, ahogy a többi korábbi szereplő sem vállalta ugyanezért a harmadik részt.
Kapcsolódó filmek: Addams Family 3 – Jobb együtt, mint darabokban (1998)