Összes trivia

Hajzer_Aida 

Senát egy brazil Formula–1-es autóversenyző, Ayrton Senna után nevezték el.

[en.wikipedia.org]

Kapcsolódó filmek: Eyeshield 21 (2005–2008)

Eyeshield 21 (2005–2008)

Vandál

A magyar nyelvű változatban a Rómeó és Júlia szövegéhez egy részlet kivételével a Mészöly Dezső féle fordítást használták.

Kapcsolódó filmek: Szerelmes Shakespeare (1998)

Szerelmes Shakespeare (1998)

Vandál

Annak ellenére, hogy a film jócskán idéz a Rómeó és Júliából, valamit több utalás esik benne Shakespeare drámáira és nem egy idézet is van a szerző más műveiből, a készítők hivatalosan nem nevezték meg Shakespeare-t, mint szerzőt a filmhez.

Kapcsolódó filmek: Szerelmes Shakespeare (1998)

Szerelmes Shakespeare (1998)

Kapcsolódó művészek: William Shakespeare

Vandál

A vége főcímdal alatt a lírát tartó, görög istennek öltözött férfi Björn Ulvaeus dalszövegíró, az ABBA egykori tagja.

Kapcsolódó filmek: Mamma Mia! (2008)

Mamma Mia! (2008)

Kapcsolódó művészek: Björn Ulvaeus

Vandál

A „Dancing Queen” című szám alatt a dokkon zongorázó férfi Benny Anderson, az ABBA egykori tagja.

Kapcsolódó filmek: Mamma Mia! (2008)

Mamma Mia! (2008)

Virtual_Angel 

A főszereplőnek a maszk viselése igen fájdalmas volt, csak néhány percig bírta viselni, közben szüneteket kellett tartani. A műfogsor egy nagyon kemény gumiszerű anyagból készült, a szemeit fémből készült készülékkel tágították, és egy fogászati drótból készített kellék segítségével érték el ez a hátborzongató vigyort.

[www.mafab.hu]

Kapcsolódó filmek: London éjfél után (1927)

London éjfél után (1927)

Virtual_Angel 

Az eredeti London After Midnightot 1927-ben mutatták be és mint minden akkoriban készült mozi, néma volt és celluloid-szalagon került rögzítésre. Az évek során aztán a kópiák egy részét megsemmisítették, a többi pedig a rossz tárolási módszerek miatt eloxidálódott, vagy nézhetetlenné vált. Az utolsó ép tekercse egy 1967-es stúdiótűzben hamvadt el, azóta pedig senkinek nem sikerült sem egész kópiát, sem részleteket találnia belőle. Összesen kimerevített képek és a forgatáson készült fotográfiák maradtak fent belőle, valamint egy forgatókönyv.
Néhány vállalkozó kedvű dokumentumfilmes a TCM tv-csatorna megbízásából 2002-ben összeszedte az összes fellelhető fotót és információt, majd ezeket felhasználva a saját korában mozgó, 60 perces filmet rekonstruálták egy 47 perces, képekből álló „filmmé”. Az elején lévő feliratozás szerint ez adja vissza leginkább azt, hogy mit láthattak a 85 évvel ezelőtti nézők a moziban…

[www.cinegore.net]

Kapcsolódó filmek: London éjfél után (1927)

London éjfél után (1927)

Vandál

A kezdetekben a Coca-Cola szponzorálta a filmet, de miután a forgatásokat követően kiszálltak a filmből a Grease-ben látható termékmegjelenítéseiket a készítők digitális utómunkával távolították el, ahol pedig nem tudták megoldani, ott kivágták a jelenetet. Végül a Pepsi meglátva a lehetőséget beállt a film mögé.

Kapcsolódó filmek: Pomádé (1978)

Pomádé (1978)

Vandál

Eredetileg a Grease egy egész estés animációs film kellett volna hogy legyen, de az ötletet elvetették. Végül a nyitó jelenetben mégis megvalósult a dolog egy része.

[hetediksor.hu]

Kapcsolódó filmek: Pomádé (1978)

Pomádé (1978)

Vandál

Az ominózus Sandys csikkeldobós jelenetet számtalanszor kellett felvenni, ugyanis a csikk sosem oda pattant ahová kellett volna. Végül egy kellékes oldotta meg a problémát, aki azt tanácsolta, hogy szúrjanak bele egy hajtűt, így a többletsúly majd megoldja a dolgot. Igaza lett.

Kapcsolódó filmek: Pomádé (1978)

Pomádé (1978)